Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Gyvuliams skiria tonas vartoti nebetinkamų produktų

Vilnius. Maisto švaistymas vis dar yra didžiulė problema, prisidedanti prie daugybės pasaulio gyventojų nepritekliaus, aplinkosaugos problemų gilinimo.

Todėl „Lidl Lietuva“ jau trečius metus bendradarbiauja su šalies ūkininkais ir ūkiams atiduoda žmonėms nebetinkamus vartoti vaisius, daržoves ir duonos gaminius. Juos ūkiai panaudoja gyvuliams šerti.

„Dar prieš trejus metus nusprendėme vietiniams ūkiams atiduoti nebetinkamų vartoti vaisių, daržovių ir duonos gaminių, kuriais ūkininkai šeria savo gyvulius. Tokiu būdu ne tik išsaugome daugybę maisto, bet ir prisidedame prie paramos šalies ūkininkams“, – sako „Lidl Lietuva“ Logistikos departamento vadovas Andrius Narmontas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Kas mėnesį ūkininkams atiduodama vidutiniškai apie 90 tonų maisto produktų, tačiau užmezgama vis daugiau naujų partnerysčių, todėl ūkininkų gyvuliams atiduodamo maisto kiekis didėja.

„2018 metais atidavėme 168 tonas vaisių, daržovių ir duonos gaminių. O 2019 metais pavyko užmegzti ryšį su daugiau šalies ūkininkų, todėl jiems atiduodamų produktų kiekiai išaugo 6,5 karto“, – teigia A. Narmontas.

Jis kviečia ir kitus šalies ūkininkus kreiptis į prekybos tinklą dėl galimybės bendradarbiauti, nes norima dar labiau spręsti maisto švaistymo problemą ir padėti šalies ūkiams.

Lietuvoje iš viso veikia 54 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 22-uose šalies miestuose.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos