BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Ūkis
Geresnį produktyvumą lemia ir tvartų vėdinimas

Akademija (Kėdainių r.). Būtina pasirūpinti melžiamų karvių gerove, kad būtų užkirstas kelias besidauginantiems mikroorganizmams, sukeliantiems mastitą ir somatinių ląstelių skaičiaus padidėjimą piene, o taip pat – ir kvėpavimo takų ligas.

Visose karvidėse, net ir šalto tipo, būtina įrengti vėdinimo sistemą. Jei ji veikia blogai, tvarte pakyla oro temperatūra, iki neleistinos ribos padidėja santykinė drėgmė, nuodingų dujų (CO2, NH3, H2S) koncentracija. Esant tokiam tvarto mikroklimatui, karvių produktyvumas gali sumažėti daugiau kaip 20 procentų. Blogėja ir pieno kokybė.

Kad pagerėtų tvartų mikroklimatas, labai svarbu papildomai įrengti ventiliatorių, kuris užtikrins oro srautą, drėgmės pertekliaus pašalinimą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Dar vienas iš būdų apsaugant gyvulius nuo perkaitinimo ar šilumos smūgio – atvėsinimas dušu. Lietuvoje šis metodas dar nėra plačiai taikomas ar naudojamas, o užsienyje ši naujovė skinasi kelią. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad taikant atvėsinimą dušu reikalinga ypač gera ventiliacija, kad tvartuose nesikauptų drėgmė.

Visą straipsnį apie karvidžių vėdinimą skaitykite agroakademija.lt.

Parengta: pagal agroakademija.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos