Šilalė. Per Žemaitijos rajonus keliauja pašarų gamybos mašinų parodomasis turas. Bendrovės „Agroteka" pirmoji lauko diena įvyko Šilalės rajone Algirdo Grabausko ūkyje. Dar dvi technikos demonstracijos šią savaitę numatytos Telšių ir Kretingos rajonuose.
„Tai pirmoji mūsų lauko diena, skirta žolės dorojimo technikai pristatyti, nes anksčiau labiau koncentravomės į žemės dirbimo padargus. Džiaugiamės, kad dabar turime surinkę ir galime gyvulių augintojams pristatyti visą patikimų ir našių pašarų gamybos mašinų liniją - nuo šienapjovių iki ritinių presų ar siloso gamybos priekabų", - sakė bendrovės direktorius Eimantas Kavoliūnas.
Bendrovės rinkodaros vadovo Daivaro Kačiulio (kairėje) ir direktoriaus Eimanto Kavoliūno teigimu, nuo šių metų įmonė gyvulių augintojams gali pasiūlyti visą pašarų gamybos mašinų gamą
Bendrovės siūlomos pašarų ruošimo technikos asortimente - Marangon šienapjovės, Galfre vartytuvai ir grėbliai, Supertino presai ir savikrovės žolės priekabos, Goweil ritinių vyniotuvai, pjautuvai ir skleistuvai, Malone rinktuvinės priekabos ir Mascar presai. Lauko dienoje visus padargus traukė čekiški Zetor traktoriai, tarp kurių buvo ir šių metų naujiena - 80 AG Major modelis bei atnaujinto dizaino galingiausias gamoje 140 AG Forttera HSX, kuriame nuo šiol montuojama nauja kabinos amortizacijos sistema.
Lauko dienos dalyviai galėjo palyginti kelių modelių šienapjovių darbą. Žolė pjaunama šienapjove su ritininiu plaušintuvu
Žolei pjauti bendrovė pristatė greitaeiges Marangon šienapjoves, italų įmonės gaminamas jau daugiau kaip 60 metų. Visų modelių Marangon žolės dorojimo mašinos gali būti komplektuojamos su dviejų tipų plaušintuvais - pirštiniais ir ritininiais. Lauko dienos dalyviai galėjo įvertinti šienavimo skirtumus dirbant su plaušintuvu ir be jo. Siekiant šienavimo darbus atlikti greičiau, bendrovė rekomenduoja rinktis prikabinamą Swing modelio šienapjovę, kuri išsiskiria itin dideliu kopijavimo tikslumu ir galimybe dirbti iki 25 km/val. greičiu, arba kombinuoti frontalinę Sprint ir prikabinamą Pendolare šienapjoves.
„Visos Marangon šienapjovės unikalios tuo, kad vienintelės rinkoje turi apvalių diskelių sistemą. Apvalus diskelis švelniau nupjauna žolę, mažiau bijo kliūčių, užsikirtimų negu ovalo formos diskeliai", - šienapjovių privalumus išskyrė vadybininkas Irmantas Černojarovas, atsakingas už technikos pardavimą Žemaitijos krašte. Jo teigimu, šienapjovės, kaip ir savikrovės Supertino, priekabos kasmet sulaukia vis daugiau mūsų šalies ūkininkų dėmesio.
Savikrovė priekaba pasiteisino ūkyje
Žolei pjauti ir transportuoti skirtos Supertino priekabos gali būti nuo 20 iki 40 kub. m talpos, tad tinka tiek mažam, tiek dideliam ūkiui. Jose montuojama ne tik žolės pjovimo, pakrovimo, bet ir iškrovimo įranga. Vadybininko pastebėjimu, jų važiuoklės gali būti vienos ašies arba tandeminės, didesnių priekabų galinė ašis vairuojama, o tai dar labiau padidina mašinos manevringumą.
Šilalės rajone, Pajūryje, daugiau kaip dvidešimt metų ūkininkaujančio Algirdo Grabausko teigimu, Supertino priekaba gyvulininkystės ūkyje labai pasiteisino. „Pernai iš „Agrotekos" įsigyta priekaba esu labai patenkintas. Naktį gyvulius pargename į tvartus, tad priekaba parvežame žalią masę ir ja šeriame karves. Tai nepamainoma mašina ūkyje, seniai panašios ieškojome. Nemažai aplinkinių ūkininkų turi lenkiškas priekabas, tačiau daugumą jos nuvylė", - pasirinkimo kriterijus dėsto A. Grabauskas, kurio ūkyje - 80 melžiamų karvių ir per 40 prieauglio bandai pakeisti.
Ūkininkas Algirdas Grabauskas džiaugiasi, kad prieš metus pasirinko teisingai ir įsigijo savikrovę priekabą Supertino, kuri ūkyje labai pasiteisino
Ūkininkas dirba 136 ha žemės, beveik visa ji skiriama žolinėms kultūroms auginti, javus sėja tik 10 hektarų. Gyvuliams šerti šilališkis gamina šienainį ritiniuose. Ateityje jis planuoja keisti pašarų ruošimo technologiją ir gaminti nebe šienainį, o silosą. Nors reikiama technika ūkininkas sako apsirūpinęs, tačiau prisipažįsta svarstantis apie kompaktiško krautuvo Pichon darbui fermose įsigijimą. Šiais krautuvais taip pat prekiauja bendrovė „Agroteka".
Naujiena rinkoje - italų gamybos ritinių presai
Lauko dienoje taip pat pristatyta naujiena Lietuvos rinkoje - Mascar kintamos ir pastovios kameros presai. Pasak I. Černojarovo, diržinis kintamos kameros Mascar Monster-Cut 770 presas, kuriuo galima sukti nuo 0,8 iki 1,7 m dydžio ritinius, tinka tiek žaliai masei, tiek šiaudams presuoti. Jis komplektuojamas su 16 smulkinimo peilių, nors galima dirbti tik su puse jų arba išvis be peilių. Būgniniu Mascar Tuareg 525 L presu, su 2 m rinktuve, pagaminami 1,25 x 1,20 m skersmens ritiniai. „Didžiulis privalumas tai, kad abiem presams traukti reikia nedaug galios", - pabrėžė vadybininkas.
Naujiena Lietuvos rinkoje - Mascar presai. Nuotraukoje - diržinis kintamos kameros presas, kuriuo galima sukti nuo 0,8 iki 1,7 m dydžio ritinius
Gyvulių augintojų susidomėjimo sulaukė ir Goweil G5040 Kombi vyniotuvas, sukomplektuotas su Supertino presu. Ši mašina gali būti komplektuojama su bet kurio gamintojo ritinių presais.
Tauragės rajone ūkininkaujantys Dijana ir Svajūnas Pudžiuveliai prieš porą metų, pasinaudodami paramos lėšomis, atnaujino ūkio technikos parką ir iš bendrovės „Agroteka" įsigijo visą ūkiui reikalingą techniką: traktorių Zetor Forttera 135, pašarų gamybos, žemės dirbimo ir sėjos mašinas. 60 ha dirbantys ir apie 30 meldžiamų karvių laikantys ūkininkai neslepia, kad technikos tiekėjo pasirinkimą lėmė patraukli mašinų kaina, be to, ir technikos kokybe nusivilti neteko
Silosą gaminantiems ūkininkams aktualu įsigyti rinktuvinę priekabą žolei iš laukų surinkti ir į tranšėją parvežti, tad lauko dienoje pademonstruotas Malone Trojan MT 52 darbas. Už priekabą traukiančio traktoriaus vairo sėdo pats Airijos įmonės įkūrėjas ir savininkas Maiklas Malonė (Michael Malone).
Kaip rinktuvinėje priekaboje paprasta pakeisti peilius, demonstruoja šių mašinų gamintojas ir įmonės savininkas Maiklas Malonė. Jis ne tik atsakė į visus ūkininkų klausimus, bet ir pats sėdo už priekabą traukiančio traktoriaus vairo
„Standartinėje komplektacijoje - tandeminė važiuoklė ir 4 ratų orinių stabdžių sistema, didesnės talpos priekabose galima montuoti galinę vairuojamąją ašį. Žolės rinktuvas - 2 m darbinio pločio, lyginant su kitų gamintojų panašia technika, pats didžiausias rinkoje", - teigė vadybininkas, pabrėždamas, kad šios mašinos ypač paklausios Vokietijos rinkoje. Mašinoje montuojami 35 peiliai, žolė susmulkinama iki 40 milimetrų.
Be pašarų gamybos technikos, Kaune įsikūrusi bendrovė „Agroteka" prekiauja ir žemės dirbimo, sėjos mašinomis, frontaliniais ir teleskopiniais krautuvais, grūdų ruošos įranga, žemės ūkio technikos atsarginėmis dalimis. Atstovaujamų įmonių sąraše - daugiau kaip 20 žemės ūkio technikos gamintojų iš visos Europos.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)