Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Technika
Žemdirbiams primenama apie artėjančią traktorių apžiūrą

Kaunas. Savivaldybių žemės ūkio skyriai pradėjo skelbti informaciją apie būsimą traktorių techninę apžiūrą. Traktoriams keliami reikalavimai yra kur kas mažesni nei lengviesiems automobiliams. Per dvejus pastaruosius metus tik apie 600 traktorių į apžiūrą atvyko techniškai netvarkingi. Nesikeičia traktorių techninės apžiūros kaina - paslauga kainuoja tik 5 eurus.

Kaip ir ankstesniais metais, žemės ūkio skyrių specialistai patys atvyks į iš anksto paskelbtas apžiūrų vietas seniūnijose. Tam savivaldybės sudaro ir viešai skelbia techninių apžiūrų grafikus, rekomenduodamos techninės apžiūros laiką ir vietą.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Žemės ūkio subjektų ir technikos registrų departamento Žemės ūkio technikos registro skyriaus vadovas Raimundas Ambrasiūnas priminė, kad žemės ūkio technikos apžiūra privaloma kas dvejus metus.

Bioversija 23 04 27

„Susiklostė taip, kad vienais metais į apžiūrą atvyksta apie 50 tūkst. traktorių, kitais - apie 100-115 tūkst. Statistika apie traktorius, kurie iš pirmo karto neatitinka reikalavimų, renkama tik nuo 2015 metų pabaigos. Per 2016 ir 2017 metus užfiksuota apie 600 traktorių, kurie iš pirmo karto neatitiko reikalavimų ir jų apžiūrą teko atlikti dar kartą. Tai nestebina, nes žemės ūkio technikai keliami mažesni reikalavimai nei lengviesiems automobiliams", - teigė R. Ambrasiūnas.

Pasvalio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Justas Zabėla sakė, kad tik pavieniai traktoriai atvažiuoja techniškai netvarkingi. „Pavyzdžiui, stovi eilėje 20 traktorių. Traktorininkams paaiškinama, ką reikėtų apžiūrėti, sutvarkyti, todėl dažnai jie čia pat pašalina nedidelius trūkumus", - teigė J. Zabėla.

Kauno rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas Viktoras Aleksejevičius informavo, kad nuo balandžio pradžios techninės apžiūros specialistai važiuos į seniūnijas.

„Užtrunkame apie pustrečio mėnesio, kol patikriname visus traktorius. Tie, kurie dėl kokių nors priežasčių negali to padaryti, gali mums paskambinti, tada dar kartą važiuojame į vietą", - sakė V. Aleksejevičius.

Techninės apžiūros metu tikrinama, ar traktoriaus techninė būklė, komplektiškumas, sistemų, junginių veikimas atitinka Techninius reikalavimus eksploatuojamiems traktoriams, savaeigėms ir žemės ūkio mašinoms bei jų priekaboms, Kelių eismo taisyklių bei traktoriaus gamintojo nurodytus reikalavimus.

Jeigu traktorius atitinka reikalavimus, išduodamas techninės apžiūros talonas, kuriame nurodoma techninės apžiūros atlikimo ir kitos techninės apžiūros data. Jeigu traktorius neatitinka reikalavimų, techninė apžiūra atliekama pakartotinai.

Naujai technikai techninė apžiūra pirmą kartą privaloma po 3 metų. Technines apžiūras atliekantys specialistai teigia, kad pagal technikos gamintojo prekės ženklą dažnai iš anksto galima atspėti, kokias problemas reikės išspręsti.

Už traktoriaus, savaeigės mašinos apžiūrą savininkas moka 5 eurus, o už priekabos apžiūrą - 3 eurus. Už traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos ir jų priekabos techninės apžiūros atlikimą ne pagal grafiką papildomai imama 5,7 eurų valstybės rinkliava. Šių įkainių didinti neketinama.

Lietuvoje lengvųjų automobilių privalomoji techninė apžiūra, priklausomai nuo kuro rūšies, kainuoja nuo 14,48 iki 23,48 euro. Mopedų ir motociklų privalomoji techninė apžiūra kainuoja nuo 5,21 iki 6,37 euro.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos