Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Technika
Vokietijoje baigėsi Pasaulio artojų varžybos

Štutgartas/Kaunas. Vokietijoje vykusiose Pasaulio artojų varžybose Lietuvos atstovas Kazys Genčius apverčiamųjų plūgų grupėje užėmė 19 vietą, o Stanislovas Marcinkus tradicinių plūgų grupėje – 24 vietą.

Varžybos vyko rugsėjo 1-2 dienomis ūkyje netoli Štutgarto. Su Lietuvos artojais į varžybas vyko ir teisėjavo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos atstovas Saulius Cironka ir ASU Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų instituto direktorius, prof. dr. Vaclovas Bogužas (kartu jis yra Pasaulio artojų varžybų organizacijos valdybos narys).

Pasak Lietuvos komandos vadovo Sauliaus Cironkos  sąlygos artojams buvo sudėtingos. „Šiųmetė sausra Vokietijoje užsitęsė gana ilgai. Žemės taip išdžiūvo, kad norėdami ją suarti, artojai neapsėjo be papildomo svorio plūgams. Prancūzai juokavo, kad jų plūgai su svoriais svėrė daugiau už traktorius“, – sakė S. Cironka.

Bioversija 22 08 31

Artojams teko arti ražienas ir velėną. Apverčiamųjų plūgų grupėje pirmą vietą pelnė Šiaurės Airijos, antrą – Airijos, trečią – Šveicarijos artojai. Kazys Genčius šioje grupėje užėmė tarp 27 dalyvių užėmė 19 vietą.

Tradicinių plūgų grupėje čempionu tapo Airijos atstovas, antrą vietą pelnė Prancūzijos, trečią – Naujosios Zelandijos artojas. S. Marcinkus šioje grupėje buvo 24 iš 26 dalyvių.

Pasak S. Cironkos, rezultatai neblogi, ypač įvertinus sudėtingas sąlygas, ir tai, kad artojai turėjo skirtingas galimybes pasirengti varžyboms, pavyzdžiui, prancūzai ir šveicarai į varžybas atvyko dar prieš savaitę ir visą tą laiką treniravosi.

Lietuvos komandos dalyvavimo Pasaulio artojų varžybose pagrindinė rėmėja Žemės ūkio ministerija.

MŪ inf.,

Nuotraukos V. Bogužo ir worldploughing2018.com

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos