Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Technika
Vokiečių technikos gamintojas antrus metus neužleidžia pozicijų

Nivegeinas. Europos žemės ūkio technikos pardavėjų apklausa rodo, kad šiais metais labiausiai vertinami „Fendt“, „Kubota“ ir „Claas“ žemės ūkio technikos gamintojai. Jau antrus metus iš eilės lyderio pozicijose laikosi vokiečių gamintojas „Fendt“.

Internetinę apklausą atliko ir lapkritį paskelbė Europos žemės ūkio technikos pardavėjų ir remontininkų organizacija CLIMMAR, atstovaujanti 16 nacionalinių asociacijų ir daugiau kaip 19 tūkst. žemės ūkio technikos prekybos įmonių.

Apklausų tikslas – įvertinti žemės ūkio mašinų gamintojų ir prekiautojų santykius, neutraliai atkreipiant dėmesį į tas vietas, kuriose būtini pokyčiai.

Bioversija 22 08 31

Dešimtus metus iš eilės organizuotoje apklausoje, kuri šiemet vyko birželio 2–24 dienomis, dalyvavo 862 (2019 m. – 1 077) žemės ūkio technikos pardavėjai iš 8 šalių. Dalyvių skaičiaus kritimą organizacija motyvuoja COVID-19 pandemija, dėl kurios apklausoje nedalyvavo dviejų šalių – Jungtinės Karalystės ir Austrijos – traktorių pardavėjai ir platintojai.

Platintojų pasitenkinimo indekso (DSI – Dealer Satisfaction Index) ir geriausių traktorių dešimtuko viršuje – „Fendt“ ir „Kubota“ prekių ženklai. Šie du gamintojai tokias pat pozicijas užėmė ir pernai.

Įdomu tai, kad pastaruosius penkerius metus kompanijos „Fendt“ ir „Kubota“ neužleido lyderių pozicijų, skyrėsi tik jų eiliškumas: „Fendt“ pirmoje vietoje buvo 2020, 2019 ir 2016 m., „Kubota“ – 2018 ir 2017 metais.

Platintojų pasitenkinimo indekso rezultatai ir geriausių traktorių dešimtukas

ŠaltinisCLIMMAR

Šių metų dešimtuko trečioje vietoje – „Claas“ (beje, trečiąją poziciją ši kompanija užėmė ir 2017 bei 2016 metais). Taip pat penkerių metų laikotarpiu trečioje vietoje yra buvusios kompanijos „John Deere“ (2019 m.) ir „Valtra“ (2018 m.).

Internetinės apklausos dalyviai žemės ūkio technikos gamintojų ir jos pardavėjų (platintojų) santykius vertina remdamiesi 14 kriterijų, kiekvienam skiriama 0–20 balų. Nustatant platintojų pasitenkinimo indeksą DSI, balais vertinamas prekės ženklo įvaizdis, rinkodara, atsarginių dalių tiekimas, servisas, garantinė ir pogarantinė priežiūra, apsauga nuo vagysčių, kompiuterinės paslaugos, patobulinimai, atstovų mokymai ir prekybininkų santykiai su gamyklomis, finansavimo galimybės.

Tarptautinė asociacija CLIMMAR, kurios centrinė būstinė Nivegeine (Nyderlandai), įkurta 1953 m. Platintojų pasitenkinimo indekso tyrimas atliekamas nuo 2010 metų. Lietuvos žemės ūkio technikos pardavėjai šios organizacijos veikloje nedalyvauja.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija