Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Technika
Vokiečių gamintojas ūkininkus vilioja naujovėmis

Velgersdorfas (Austrija). Vokietijos įmonės „Claas“ surengtame šių metų naujovių pristatyme daug dėmesio skirta kombainams, jų pjaunamosioms ir ritinių presams.

Įmonė pademonstravo naujos kartos Tucano kombainų modelius. Pagrindiniai jų akcentai – nauji Cebis borto kompiuteriai ir papildomai galimas pasirinkti šoninis nuolydis. Šoninis nuolydis pirmą kartą galimas šiuose modeliuose.

Kombainams laukų nuolydis netrukdo

Bioversija 22 02 02

Kaip sakė gamintojai, nauji kombainai užpildė spragą tarp Lexion 600 ir iki šiol jau gamintų Tucano kombainų. Grūdų bunkerio talpa skirtinguose modeliuose siekia iki 11 000 l.

Šios serijos modelių aukščiausios klasės atstovas yra Tucano 580. Naujasis Cebis terminalas kartu su pertvarkytu porankiu leidžia operatoriui intuityviai valdyti visas pagrindines derliaus nuėmimo funkcijas. Gamintojai teigia, kad tam nereikia išankstinių žinių apie šią mašiną.

Cebis gali būti kontroliuojamas ne tik naudojant valdymo skydą, kaip ir anksčiau, bet ir tiesiogine prieiga prie jutiklinio ekrano funkcijų. Visos pagrindinės mašinos funkcijos taip pat gali būti reguliuojamos tiesiog naudojant porankio jungiklius.

Penki Tucano modeliai yra Montana variantai, skirti dirbti laukuose su nuolydžiu iki 16 arba 18 proc. Kaip tik dėl to modeliai buvo pristatyti kalvotuose Vengrijos laukuose. Lauke šios funkcijos įsijungia automatiškai, Cebis monitoriuje rodant posvyrį ir pjovimo kampą.

Naujos technikos pristatyme dalyvavo daugiau kaip šimtas žurnalistų iš Europos šalių

Montana modeliai aprūpinti dviejų greičių mechanine pavarų dėžė su automatiniu variklio apkrovos nustatymu. Abi pavaros turi du greičio režimus. Rankinis pasirinkimas nebūtinas, mašina automatiškai persijungia į apatinį pavaros diapazoną, kai reikalinga didelė trauka.

Visų keturių ratų varanti ašis užtikrina iki 70 proc. didesnę traukos jėgą, palyginti su standartine visų ratų pavara.

Auto Crop Flow sistema, kuri jau naudojama Lexion serijoje, dabar įdiegta ir Tucano modeliuose. Ši sistema stebi kūlimo sistemos greitį, rotorių neiškultų grūdų atskyrimo sistemoje greitį ir variklio greitį, taip pat mato, jei nesisuka šiaudų smulkintuvas. Tai leidžia maksimaliai išnaudoti mašinos pajėgumus, o mašiną gali valdyti ir mažiau patyręs operatorius.

Taip pat įdiegta ir Lexion modeliuose jau naudojama Auto slope funkcija, kuri leidžia reguliuoti ventiliatoriaus greitį ir reguliuoti valymo sistemą. Pavyzdžiui, jei važiuojama į įkalnę, ventiliatoriaus greitis turi būti sumažintas, kad būtų išvengta grūdų nuostolių. O kai važiuojama į nuokalnę, ventiliatoriaus greitis turi būti padidintas, kad būtų išlaikomas augalų masės srautas valymo sistemoje ir būtų užtikrintas grūdų atskyrimas.

Dar galima paminėti ir malonias smulkmenas, tokias kaip daugiau vietos įrankiams ir priežiūros detalėms ar vandens talpykla rankoms nusiplauti.

Mašinose įrengti Mercedes Benz varikliai, atitinkantys Etapas V (Tier 5) išmetamųjų dujų emisijos reikalavimus su Dynamic Power hidrauline sistema, kuri naudojama Jaguar smulkintuvuose.

Ši funkcija nustato variklio galią pagal vyraujančias darbo sąlygas. Kai reikia mažesnės galios, galima sutaupyti degalų.

Pjaunamoji su lanksčia peilių juosta

Pristatyta ir kombainų pjaunamoji Convio Flex, kuri tinka tradiciniams pasėliams, tokiems kaip javai ir rapsai, pjauti. Lankstūs peiliai leidžia pasiekti gerų rezultatų ir pjaunant sojos pupeles, žirnius, žolę.

Pagalbinės sistemos, skirtos peilių juostai reguliuoti, taip pat konstrukcijos sprendimai sumažina operatoriaus darbo krūvį ir nuostolius iki minimumo. Naujoji pjaunamoji tinka Lexion kombainams, jos gaminamos 10,8, 12,3 ir 13,8 m darbinio pločio.

Lanksti pjaunamoji prisitaiko prie dirvos nelygumų

Įprastoje Convio pjaunamojoje yra įrengta standi peilių juosta ir pjovimo stalas, Convio Flex šie komponentai, taip pat šoniniai diržai, yra lankstūs. Tai leidžia prisitaikyti prie žemės kontūrų, taip užtikrinant žemiausią įmanomą pjovimo aukštį per visą darbo plotį. Tai labai naudinga pjaunant išgulusius javus, nes mygtuko paspaudimu pjaunamoji prisitaiko prie žemės nelygumų ir sumažina nuostolius.

Convio Flex galima naudoti ir kaip įprastą pjaunamąją su standžiais peiliais ir pjovimo stalu.

Tiek Convio Flex, tiek Convio puikiai tinka rapsų derliui nuimti. Papildoma įranga rapsams nuimti apima kairėje ir dešinėje įrengtus skirtuvus, kurių skersmuo 425 mm viršutinėje pjovimo juostos galinėje sienoje, ir rapsų peilius, kurie gali būti montuojami ir nuimami be įrankių.

Abi pjaunamosios aprūpintos automatinėmis funkcijomis, integruotomis į Cebis borto kompiuterį.

Automatinio diržo greičio funkcija suderina diržų greitį su kombaino važiavimo greičiu. Diržo nuslydimo ir sustojimo įspėjimo funkcija leidžia vairuotojui įsikišti iš anksto. Net naktį arba tada, kai dulkių labai daug, neleidžia susidaryti kritinėms situacijoms.

Grįžtamojo ryšio funkcija turi du režimus. Valdymo svirties mygtuko paspaudimas, kai mašina važiuojama, pakeičia centrinius ir šoninius diržus. Tai leidžia lengvai pašalinti nedideles problemas.

Auto contour automatinio pjovimo juostos aukščio valdymas turi keturis skirtingus darbo režimus. Galima nustatyti, kad peilių juosta ir pjovimo stalas būtų nelankstūs. Antras variantas: operatorius mygtuko paspaudimu gali pereiti nuo standaus prie lankstaus režimo, kai kelyje susiduriama su išguldytais pasėliais. Trečias variantas: peilių juosta seka žemės kontūrą. Convio Flex bendras lankstumas yra 225 mm (90 mm aukštyn ir 135 mm žemyn). Ketvirtas variantas – Auto Contour Flex režimas, kai pjaunamoj naudoja jutiklius ir nuolat nustato geriausią padėtį optimaliam pasėlių srautui ir grunto kontūrui, taip pat mažiausią pjovimo aukštį.

Patogesnis ritinių presas

Gamintojai teigia, kad ūkininkams turėtų patikti nauji ritinių presai Rollant 540 RC , kuriuose galima naudoti tinklą ir špagatą. Jie suformuoja 1,25 m skersmens ir 1,22 m pločio ritinius. Rinktuve yra 16 ritinėlių, pagamintų iš 4 mm storio plieninės plokštės. Dantytas ritinėlių profilis užtikrina optimalių ritinių sukimą net drėgnomis sąlygomis.

Anot gamintojų, naujieji Rollant ritinių presai pranoksta pirmtakus

Galinės durelių uždarymo angos yra išdėstytos horizontaliai iš šonų, todėl išlaikomas aukštas presavimo slėgis. Naujojo dizaino sprendimai taip pat sumažina slėgį ant bagažinės ir tvirtinimo konstrukcijų.

Pneumatiniai volai yra varomi tik iš kairės mašinos pusės. Kiekvienas volas turi tiesioginę pavarą, todėl vienodai paskirsto jėgą voleliams, taip taupoma energija. Grandines tepa ekscentrinis siurblys, alyva paduodama iš 6,3 l talpos rezervuaro. Tepama tiksliai, kai reikia ir kur reikia grandininių jungčių sukimosi taškuose.

Galima rinktis tinklą arba špagatą. Vyniojimo būdą galima pakeisti be įrankių, reguliuojant šoninius varžtus.

Presai suformuoja 1,25 m skersmens ir 1,22 m pločio ritinius

Techniką keičia kas 5 metus

Kaip jau rašėme žurnale „Mano ūkis“, „Claas“ technikos pristatymas vyko Šodičių (Schoditch) šeimos ūkyje, kuris įsikūręs Austrijoje ir Vengrijoje. Ūkis dirba 433 ha žemės Austrijoje ir 946 ha Vengrijoje. Ūkininkai pasakojo, kad Vengrijoje išsinuomoti žemę kainuoja pigiau (Vengrijoje už 1 ha mokama nuo 125 iki 200 eurų, Austrijoje – apie 500 eurų). Be to, Austrijoje beveik neįmanoma rasti žemės, kurią jie galėtų išsinuomoti. Vidutinis jų lauko dydis yra 18,5 ha.

Ūkis turi 355 galvijus, 115 karvių, kurios vidutiniškai duoda po 10 200 kg pieno. Augina kviečius, rapsus, sojas, kukurūzus, miežius.

Ūkis turi 4 traktorius ir du teleskopinius krautuvus. Techniką keičia vidutiniškai kas 5 metus, nes nuolat nori turėti naujausią techniką su garantija ir technine priežiūra.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos