Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Dizaino ekspertų dėmesio sulaukė traktorius ir javų kombainas

Berlynas. Tarp gausybės pačių įvairiausių sričių produktų ir prekių Vokietijos dizaino ekspertai ir specialistai įvertino ir žemės ūkio technikos dizainą. Konkurso „IF Design Award“ nugalėtojų gretose – Valtra G135 traktorius ir John Deere X9 javų kombainas.

Iš viso vertinta 78 kategorijų produktai 9 stambiose grupėse: produkto dizaino, pakuočių, komunikacijos, vartotojo sąsajos, vartotojo patirties, paslaugų, architektūros, interjero architektūros, profesionalios koncepcijos dizaino grupėje.

Šių metų konkurso nugalėtojų sąraše – 3 176 produktai, iš jų 75 įvertinti kaip patys geriausi ir jiems skirtas auksinis IF apdovanojimas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Gausiausia produkto dizaino grupė, sujungusi 23 kategorijas, tokias kaip automobiliai / transportas, sportas / dviračiai, laisvalaikis, statybų technologijos, pramonė / įrankiai, kompiuteriai, baldai, medicinos įranga ir kitas. Jos nugalėtojais paskelbti 2 025 produktai, tarp jų ir Valtra G135 traktorius ir John Deere X9 javų kombainas. Beje, abi šios žemės ūkio mašinos apdovanotos ir „Red Dot 2021“ dizaino konkurse.

Iš viso šiais metais konkursui pateikta beveik 10 tūkst. paraiškų iš 52 pasaulio šalių.

Pernai pristatytos naujos G serijos Valtra traktorius, beveik 100 narių komisijos vertinimu, vienas geriausių universalių traktorių, akį traukiantis savo dizainu, taip pat funkcionalumu. „Pasviręs gaubtas ir didelis stogo langas užtikrina puikų matomumą ir judrumą. Kiekviena detalė iki pat aliuminio laiptelių sukurta taip, kad garantuotų maksimalų saugumą purvo sąlygomis (dauguma traktoriaus avarijų įvyksta vairuotojui lipant į kabiną ar iš jos)“, – rašoma komisijos komentare. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad kiekvienas Valtra traktorius sukurtas taip, kad galima būtų naudoti 100 proc. atsinaujinančius degalus.

„Laimėti tokį konkurencingą konkursą su naujuoju Valtra G135 yra stulbinama. Niekada anksčiau ta pati mašina nėra pelniusi tiek „Red Dot“, tiek „IF Design Award“ konkursų apdovanojimų, bet būtent tai ir nutiko per „Valtra“ 70-ąsias metines, tad tai neabejotinai yra labai graži vyšnia ant šventinio torto!“, – komentuoja„Valtra“ pramoninio dizaino ir vartotojų patirties vadovas Kimmo‘as Wihinen‘as (Kimas Vihinenas).

G serijos traktorius yra kompaktiška ir universali mašina, kurią galima patogiai valdyti atliekant bet kokias užduotis, įskaitant ir darbus su priekiniu krautuvu. Ši serija sujungia kompaktišką dydį su judrumu ir moderniu dizainu.

Konkurso „IF Design Award“ komisijos nariai, vertindami galingiausią John Deere X9 javų kombainą pabrėžė agresyvią jo išvaizdą ir aktyvią poziciją, kuri atspindi nesustabdomą, tačiau rafinuotą galią.

„Kampuotos formos, paryškintos ne apskritomis ratų arkomis, išreiškia mechaninį stiprumą ir vizualiai suderina vikšrinę versiją, geriau integruodamos visus priedus, suteikiančius holistinę produkto išvaizdą. Ant iškilaus paviršiaus atnaujinta geltona juosta išskiria ir pabrėžia prekės ženklą. Kombaino kabina užtikrina patogumą, matomumą ir valdymo efektyvumą. Visas išorinis apšvietimas atnaujintas iki LED technologijos su integruotais firminiais apšvietimo elementais“, – rašoma komisijos komentare.

Dizaino konkursas „IF Design Award“ Vokietijoje organizuojamas nuo 1953 metų. Nugalėtojų apdovanojimo ceremonija nuotoliniu būdu vyks gegužės 10 dieną.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos