Basf m1 2024 06 14
Technika
Verslo plėtrą sieja su Kauno rajonu

Kauno r. Domeikavos seniūnijoje, šalia automagistralės Kaunas–Klaipėda esančioje verslo zonoje antradienį įbetonuota kapsulė su laišku ateities kartoms, simbolizuojanti naujų statybų pradžią. Į naują žemės ūkio technikos ir paslaugų pastatą Žemaitkiemio kaime investuoja bendrovė „Rovaltra“.

Šešiasdešimties arų sklype naujasis pastatas su moderniomis žemės ūkio technikos prekybos ir ekspozicijos salėmis iš viso užims 2 000 kv. m. Didelė jo dalis bus skiriama atsarginių detalių sandėliui ir technikos servisui. Šiuolaikiškais architektūriniais sprendimais pasižyminčio projekto autorė – architektė Dovilė Gavėnė, atstovaujanti vilniečių įmonei „Tiksli forma“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Laišką ateities kartoms pasirašo (iš kairės): „Panevėžio statybos tresto“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius, Kauno r. meras Valerijus Makūnas, įmonės „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis ir SEB banko Verslo klientų projekto vadovas Vaidas Balčiūnas

Į naująjį pastatą numatoma investuoti apie 2 mln. eurų, įmonei paskolą 15 m. laikotarpiui suteikia SEB bankas. Statybų rangovas „Panevėžio statybų trestas“ darbus planuoja užbaigti per 10 mėnesių – iki kitų metų spalio pradžios.

Architektė Dovilė Gavėnė ir įmonės „Tiksli forma“ projektų vadovas Jokūbas Fišeris pripažino, kad žemės ūkio technikai eksponuoti ir prižiūrėti skirtas pastatas priklauso ypatingų statinių grupei, kuriems keliami specifiniai reikalavimai

Pasak daugiau kaip du dešimtmečius mūsų šalyje vakarietiška žemės ūkio technika, kurios pagrindą sudaro Valtra traktoriai, prekiaujančios įmonės generalinio direktoriaus Romualdo Trainaičio, su naujausiomis technologijomis koja kojon turi žengti ne tik gamintojai, bet ir ją siūlantys atstovai. „Pastaruosius trejus metus „Valtra“ tarptautinėse parodose laimėjo 12 aukščiausių apdovanojimų, tai verčia ir mus pasitempti. Norėtume padaryti daugiau, bet kol kas apsibrėžiame Kauno rajonu“, – kas paskatino investicijoms, atskleidė R. Trainaitis. Jo teigimu, apsisprendimui nemažai įtakos turėjo ne tik geografinė vieta, bet ir Kauno r. mero V. Makūno geranoriškumas ir šiltumas verslo atžvilgiu.

„Statiniui koloritą užduoda architektai. Tai gražus pastatas, derantis prie technikos, kuri jame bus reprezentuojama, pritaikytas ne tik prekybai, bet ir priežiūrai“, – pastebėjo D. Gesevičius. Jo teigimu, nors darbai pradėti statyboms nelabai tinkamu metu, tačiau, nepaisant to, jie bus pabaigti per 10 mėnesių

Kauno r. meras Valerijus Makūnas pripažino, kad verslui rajone stengiamasi sudaryti išskirtines sąlygas, nes jau bendruoju planu yra apibrėžtos verslo plėtros zonos, tarp kurių Karmėlava, Domeikava, Garliava, Sitkūnai, Ramučiai. „Čia būdamas verslas jaučiasi saugiai, jam kuriama reikiama infrastruktūra, plėtojami inžineriniai tinklai. Žinoma, užtikrinama ir šalia gyvenančių žmonių gyvenimo kokybė. Gyvenamoji plėtra taip pat vyksta tam tikrose numatytose zonose, todėl nėra priešpriešos tarp verslo, gyvenamosios plėtros ir rekreacinių zonų. Svarbiausia – darni plėtra, kuri tenkintų ir žmogaus, ir verslo poreikius“, – pabrėžė V. Makūnas.

Jo teigimu, 72 proc. Kauno rajono yra kaimiška vietovė, pats kraštas žemdirbiškas, nes 52 proc. sudaro žemės ūkio naudmenos, dirba per 3 000 ūkininkų, kurių ūkiai konkurencingi ir konsoliduoti, o vidutinis dydis siekia 28 ha. „Sėkmingai ūkininkų veiklai didžiulį vaidmenį turi tokios įmonės kaip „Rovaltra“, pristatančios technikos naujoves, teikiančios paslaugas, įvairius mokymus ir padedančioms ūkininkui pasirinkti pačius efektyviausius ūkininkavimo būdus. Labai džiaugiuosi, kad ši socialiai atsakinga įmonė, remianti Aleksandro Stulginskio universitetą, žemdirbių renginius, vietos bendruomenę, investuoja mūsų rajone ir planuoja sukurti apie 30 naujų darbo vietų“, – sakė Kauno r. meras.

Valerijus Makūnas dėkojo Romualdui Trainaičiui už buvusias ir būsimas investicijas Kauno r. ir kuriamas naujas darbo vietas

Jis atkreipė dėmesį, kad šiuo metu Kumpių ir Žemaitkiemio kaimuose yra įsikūrę apie 60 verslo subjektų, sukūrusių nemažai darbo vietų, todėl kelia sau tikslą užtikrinti kelio rekonstrukcijos darbus, viaduko pastatymą, jungiamuosius kelius tam, kad verslas ir žmonės jaustųsi gerai ir saugiai. Pasak jo, Vyriausybės pritarimu, šie darbai turėtų būti pradėti jau kitais metais.

Kauno r. ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė (ji su vyru Juozu buvo pirmieji Valtra traktoriaus pirkėjai „Rovaltros“ veiklos pradžioje) džiaugėsi įmonės plėtra ir kūrimusi Kauno rajone. „Didelis pliusas, kad atsiras naujas „Valtra“ centras šalia kitų agroverslo firmų. Kartais diskutuojame, kam reikalingos parodos, jei galime važiuoti į žemės ūkio technikos prekybos centrus ir ten pamatyti visas naujoves, išsiaiškinti esminius dalykus“, – sakė G. Staliūnienė.

Geru žodžiu minėdama Kauno r. merą, kuris geranoriškai padeda spręsti ūkininkams iškilusias problemas, o, esant sunkumams, net atleidžia nuo žemės mokesčio, ji priminė ir ūkininko vaidmenį agroverslo grandinėje. „Pradžių pradžia yra ūkininkai. Jei jiems seksis, tai visai grandinei bus gerai: architektai turės ką projektuoti, firmos – ką pardavinėti, bankai – kam pinigus duoti, žurnalistai – apie ką rašyti. Jei gamta leistų mums normaliai ūkininkauti, visiems būtų gerai“, – neabejojo Kauno r. ūkininkų sąjungos pirmininkė.

Bendrovė „Rovaltra“, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Vilniuje, iš viso mūsų šalyje turi 5 prekybos ir paslaugų centrus. Be Kauno r., įmonės filialai yra Šilutėje, Plungėje, Biržuose, Panevėžyje. Iš įmonės mūsų šalies žemdirbiai yra įsigiję daugiau kaip 2 000 naujų Valtra traktorių.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos