Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Technika
Važinėjant keturračiais galioja tos pačios taisyklės

Vilnius. Net ir privačioje žemėje, su tam tikromis išimtimis, galioja tos pačios važiavimo keturračiais taisyklės, kaip ir kitur, primena aplinkosaugininkai.

Pagal Kelių eismo taisykles keturračiais galima važiuoti tik tais pačiais keliais, kaip ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis. Važinėti bekele, natūralia miško paklote ir paviršinių vandens telkinių dugnu draudžiama, nes tai daro didžiulę žalą gamtai.

Aplinkos ministerijos teigimu, neseniai užfiksuotas atvejis, kai ūkininkas leido savo žemėje rengti keturračių ir motociklų varžybas, kurioms sutikimo nebuvo davusi savivaldybė. Jų metu važinėta per laukus, pievas, buvo niokojama ir per privačią žemę tekanti upė. Dalis jos patenka į ichtiologinio draustinio teritoriją. Dėl to nukentėjo ne tik žuvų ištekliai, bet ir kita dugno fauna. Šiuo metu įvykį tiria Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai.

Bioversija 23 01 16

Ne keliais leidžiama važiuoti tik tada, kai asmenys savo žemėje arba turėdami kitų žemės savininkų ar valdytojų sutikimą tokias transporto priemones naudoja žemės ūkio, miškų ūkio ar kitai būtinai ūkinei veiklai vykdyti.

Išimtis galioja ir likviduojant ekstremaliųjų įvykių ar avarijų padarinius, saugant valstybės sieną, užtikrinant viešąją tvarką, aplinkos apsaugos valstybinė kontrolę, per karinius mokymus ar pratybas, užsiimant gamtotvarkos, paveldosaugos, aplinkos monitoringo ir tyrimo veiklomis.

Aplinkosaugininkai taip pat primena, kad visomis motorinėmis transporto priemonėmis draudžiama važiuoti paviršinių vandens telkinių, taip pat ir esančių privačioje žemėje, apsauginėmis juostomis, dugnu.

Leidžiama važiuoti tik per brastas, kurios teisės aktais pripažintos kelių dalimis, kai vyksta žmonių paieška ir gelbėjimas, likviduojami ekstremaliųjų įvykių ar avarijų padariniai, saugant valstybės sieną, siekiant užtikrinti viešąją tvarką, vykdant aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, taip pat kai tvarkomi paviršiniai vandens telkiniai, atliekami jų būklės tyrimai, inžinerinės infrastruktūros eksploatavimo darbai, nustatytose vietose nuleidžiant ar ištraukiant plaukiojimo priemones.

Rengiant sporto varžybas ar pratybas, jei numatoma nesilaikyti nurodytųjų reikalavimų, būtina gauti savivaldybės leidimą.

Keturračių vairuotojams už miško paklotės niokojimą gresia baudos, be to, jie turės atlyginti aplinkai padarytą žalą. Baudos už neteisėtą važiavimą per žolinę dangą, miško paklotę gali siekti iki 300 eurų. Jei vandens telkiniuose vykdoma veikla, pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, pažeidėjui gresia bauda iki 560 eurų. Jei toks pažeidimas bus padarytas pakartotinai – iki 1,2 tūkst. eurų. Pažeidėjui teks atlyginti ir aplinkai padarytą žalą.

Pagal AM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos