Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Technika
Užbaigė metus parduodami 200-ąjį traktorių

Alytus. Šventinis šurmulys „DOJUS agro“ įmonėje prasidėjo jau nuo pat gruodžio pradžios. O mėnesio viduryje pakili nuotaika dar labiau įsivyravo: įteiktas šių metų 200-asis John Deere traktorius, kuriuo džiaugsis nedidelio pieno ūkio šeimininkai Alytaus rajone.

Tradiciją įteikti jubiliejinius kiekvienų metų traktorius „DOJUS agro“ turi jau dešimtmetį. Dažniausiai būna taip, kad per metus pasveikinami 2 jubiliejinių traktorių šeimininkai. Tačiau per visą šios tradicijos laikotarpį net ketverius metus buvo pasveikinta po tris laiminguosius (100-ojo, 200-ojo ir 300-ojo traktorių savininkai). Tai rodo, kad šio gamintojo traktoriai tvirtai išlaiko Lietuvos ūkininkų pasitikėjimo testą.

Šį gruodį 200-asis traktorius pradžiugino ūkininkų Alvydo Kristulevičiaus ir Editos Zubrienės šeimą, kuriems John Deere 6130M (130 AG) traktorių su frontaliniu krautuvu išrinko sūnus Povilas. Kol vieni smulkūs pieno ūkiai kratosi didesnių investicijų, ši alytiškių šeima, laikanti 15 melžiamų karvių ir dirbanti 50 ha žemės, pozityviai vertina ateitį ir labai racionaliai vertina investicijas.

Bioversija 23 09 01 m7

Senajam traktoriui atgyvenus savo dienas, šeimos ūkyje buvo atsakingai renkamas naujasis pagalbininkas. Ūkininkų pievos ir dirbami laukai išsibarstę aplink visą Ąžuolinių kaimą, tad ūkiui reikėjo manevringos ir ekonomiškos mašinos. Atsižvelgdamas į tai, sūnus ir parinko idealiai šias savybes atitinkantį traktorių John Deere 6130M.

„Nors sūnus dirba Kaune, kiekvieną savaitgalį grįžta į kaimą. Pasivažinėjęs su kaimynų to paties gamintojotraktoriumi ir mums panašų išrinko. Dabar jaunimas į seną techniką net nenori sėsti. Tikimės, kad tai jam bus savotiškas paskatinimas galvoti apie ūkio perėmimą ir tolimesnį vystymą“, – kalbėjo ūkininkė  E. Zubrienė.

Pasak A. Kristulevičiaus, gyvulininkystės ūkyje traktorius prastovų beveik neturės: vežami šienainio ritiniai, mėšlas, o kur dar ir žemės dirbimo darbai, šienapjūtė. „Reikėjo patikimos darbo mašinos. Kaimynai jau ne vienus metus dirba su John Deere ir nesiskundžia. Mums buvo reikalingas frontalinis krautuvas, todėl jį komplektavome iš karto. Traktorių pirkome lizingu, nenorėjome įsipareigoti pasiėmę paramą“, – dėstė ūkininkas.

Jubiliejinio traktoriaus pirkėjų atvykęs pasveikinti „DOJUS agro“ Lietuvos filialo direktorius Mindaugas Pasilauskas dėkojo už pasitikėjimą laikydamas tai geriausiu darbo įvertinimu ir akstinu tobulėti toliau. Jis pabrėžė, kad pardavėjai gyvena tokiomis pat nuotaikomis, kaip ir ūkininkai. Jei pirmąjį pusmetį pardavimai augo gana aktyviai, tai stojus sausrai ūkininkai suprato, kad derlius nebus toks, kokio buvo tikėtasi, ir ūkio modernizacijos planus pradėjo atidėlioti kitiems metams.  

Jubiliejinio traktoriaus pirkėjų atvykęs pasveikinti Mindaugas Pasilauskas dėkojo už pasitikėjimą laikydamas tai geriausiu darbo įvertinimu ir akstinu tobulėti toliau

Šiemet toli gražu ne visi technikos pardavėjai gali pasidžiaugti 200-ojo traktoriaus pardavimu. „Džiaugiamės, kad pateisiname lūkesčius. Ūkininkai, pasižvalgę į kitų gamintojų mašinas, ieškodami pigesnio ir kokybiškesnio varianto, suprato, kad tokios formulės paprasčiausiai nėra“, – įsitikinęs Paulius Arūnas, „DOJUS agro“ Žemės ūkio technikos pardavimų padalinio vadovas.

Anot jo, tokių ūkininkų kaip E. Zubrienė, pirkusių techniką be ES paramos, šiemet sulaukta iš tiesų nemažai. Smulkūs ir vidutiniai ūkiai suprato, kad susumavus traktoriaus ir jo eksploatavimo kainą, degalų sąnaudas, po 5–7 metų jo liekamoji vertė daug didesnė, o ūkio rezultatai nepalyginamai geresni. „Šiemet ypač populiarūs 6M serijos 120–130 AG traktoriai. Daugiausia jų nupirkta lizingu“, – šiųmetes tendencijas pristatė P. Arūnas.

Nepaisant to, kad šiemet pastebimas smulkesnių ūkių aktyvesnis domėjimasis, kaip įsigyti sau reikalingus inovatyvesnius traktorius, naudojantis tiek ES paramomis, tiek lizingu, tačiau vis dėl to, ūkiams stambėjant, daugiausia traktorių įsigijo didieji ūkininkai.

Pasak P. Arūno, jei prieš kelerius metus ūkininkai daugiausia ieškojo 150 AG traktorių, tai pastaruoju metu jie galios diapazoną padidino iki 200 AG. Viso to priežastis – vietoje dviejų mažesnio galingumo traktorių ūkininkai renkasi vieną galingesnę mašiną, suskaičiavę, kad papildomi 50 „arklių“ leidžia agreguoti vienu korpusu didesnį plūgą arba prikabinti metru platesnį padargą,

Stambiems ūkiams paramos įsigyti žemės ūkio technikai numatyta mažiau, todėl vis daugiau ūkių ryžtasi mašinas ir padargus pirkti savarankiškai nelaukdami paramos programų. Preliminariais skaičiavimais, šiais metais su ES parama „DOJUS agro“ pardavė trečdalį technikos, kai, pavyzdžiui, ankstesniais metais pirkimai siekdavo 80 proc. Su ES parama daugiausia nupirkta šienavimo technikos, nes kelerius pastaruosius metus prioritetai taikomi gyvulininkams.

Nepaisant įvairių sąlygų, kurios nuo ūkininkų ne visada priklauso (oras, geopolitiniai niuansai ir kt.), mūsų šalies žemdirbiai vis labiau renkasi techniką pagal labai logiškus paskaičiavimus, susidėliotus planus, o ne remdamiesi spalva, grožiu ar kitais dalykas. Žemės ūkio verslai – kantriems, apskaičiuojantiems ir mokantiems gerai laviruoti žmonėms. Lietuva, tikrai gali džiaugtis, kad dauguma mūsų ūkininkų būtent tokie ir yra.

„DOJUS agro“, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos