Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
„Ūkio mašina 2022“: geriausiųjų dvyliktukas

Berlynas. Paaiškėjo konkurso „Ūkio mašina 2022“ nugalėtojai. Tarptautinė žurnalistų, atstovaujančių daugiau kaip 10 šalių, ir ekspertų komisija išrinko ir per tris pirmąsias kovo savaites paskelbė 12 kategorijų laureatus. Žodį tarė ir publika, internetiniu balsavimu išrinkusi labiausiai patinkančią mašiną. Ja tapo Fendt 1100 Vario MT traktorius (nuotr. viršuje).

Europos žemės ūkio technikos leidinių žurnalistai geriausias ūkio mašinas rinko 12 kategorijų, tarp kurių 4 skirtos traktoriams – nuo XXL iki specialiosios paskirties. Atskiras kategorijas sudarė žemės dirbimo ir sėjos, logistikos, javų ir pašarų derliaus nuėmimo mašinos. Specialioji kategorija – „Auditorijos pasirinkimo apdovanojimas“.

Traktoriaus kategorijoje ūkio mašina šiemet išrinktas Massey Ferguson 8S. Jis varžėsi su Deutz-Fahr 7250 TTV ir John Deere 6R. Universalaus traktoriaus kategorijos nugalėtojas – G serijos penktos kartos Valtratraktorius, o jo konkurentai buvo Massey Ferguson 5S ir Case IH Puma 175 CVXDRIVE.

Bioversija 2024 07 09 m7

Specialiosios paskirties traktorius rinktas iš Reform Metrac H75 Pro, Sepp Knüsel AG Rigitrac SKH60 ir Lindner Unitrac 122 LDrive mašinų. „Ūkio mašina“ pripažintas Lindner Unitrac 122 LDrive.

Dėl XXL traktoriaus titulo varžėsi galingi vikšriniai traktoriai: 9 serijos John Deere, Fendt 1100 Vario MT ir Rostselmash RSM 3000. Šios kategorijos nugalėtoju tapo keturių vikšrų 9 serijos John Deere.

Beje, laimėjo ir dar viena kompanijos „John Deere“ mašina. „Ūkio mašinos 2022“ titulas suteiktas ir John Deere 9600I pašarų smulkintuvui. Be John Deere smulkintuvo, pašarų kombainų kategorijoje dar varžėsi Krone Big X 480–630 ir Rostselmash F 2000.

Pašarų rinkimo technikos kategorijos vienintelė nominantė ir nugalėtoja – rinktuvinė priekaba Pottinger Jumpo 7000. Logistikos kategorijoje laimėjo Krone GX puspriekabė.

Javų derliaus kombainų kategorijos geriausia mašina, įveikusia New Holland CH7.70 ir Rostselmash RSM 161, pripažintas Claas Trion kombainas.

Sėjos ir sodinimo technikos kategorijoje varžėsi Lemkem Solitair DT, Pӧttinger Aerosem VT ir Väderstad Proceed sėjamosios. Šios kategorijos apdovanojimą pelnė universali, praėjusių metų gale pristatyta Väderstad Proceed sėjamoji, tinkama visiems žemės ūkio augalams tiksliai ir kokybiškai sėti.

Purkštuvų ir barstytuvų kategorijoje rungėsi trys prikabinami purkštuvai: Horsch Leeb CS, Amazone Directinjectir Hardi Aeon. Šios kategorijos nugalėtoju pripažintas Amazone purkštuvassu išmania tiesioginio išpurškimo sistema Directinject.

Plūgas Kuhn Multi Leader XT tapo žemės dirbimo kategorijos laureatu. Jo konkurentai buvo Kverneland 2300 S Variomat plūgas ir Amazone Cobra skutiklis.

Mechaninė piktžolių kontrolės kategorijos nugalėtoja iš dviejų nominančių išrinkta „Lemkem“ grupės mašina Steketee IC-Weeder AI.

Pasak konkurso organizatorių, „Ūkio mašina 2022“ rinkta, atsižvelgiant į naujoviškumo, techninių sprendimų ir eksploatacijos savybių kriterijus. Vertinant kiekvienos kategorijos mašinas, išskirtinis dėmesys skirtas funkcijų ir veiklos inovatyvumui, našumui, eksploatacinėms sąnaudoms, naudojimo paprastumui ir operatoriaus komfortui.

Konkursas „Ūkio mašina“, anksčiau žinotas kaip „Metų mašina“, rengiamas nuo 1997 m., o nugalėtojai paprastai skelbiami kas antrus metus Hanoveryje vykstančioje tarptautinėje parodoje „Agritechnica“. Kadangi dėl pandemijos 2021 m. rudenį, o vėliau ir šių metų pradžioje paroda neįvyko, konkurso nugalėtojai paskelbti virtualiai.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos