Ūkininkai „šluoja" kombainus
2011-04-19

Vilnius, balandžio 19 d. Žemės ūkio technikos pardavėjai skaičiuoja kylančius pardavimus. Kai kurie jau pasiekė ir viršija rekordinių 2008 metų lygį ir teigia, kad erdvės veiklai dar pakankamai daug, nes rinka nepasotinta, rašo „Verslo žinios".

„Lyginant su 2010 metais, per pirmą šių metų ketvirtį pardavimai augo 50 procentų. Metinė apyvarta bus 20-25 procentų didesnė nei praėjusiais metais. Grįžome į 2008 metų, kurie buvo rekordiniai, lygį", - sakė bendrovės "Konekesko Lietuva" Žemės ūkio technikos departamento direktorius Virginijus Apšega, kaip pakilimo priežastis vardijantis aukštas grūdų ir pieno supirkimo kainas.

Žemdirbius kuo greičiau pirkti techniką skatina ir tai, jog netyla kalbos, kad po 2013 metų baigsis ES parama.

„Pardavimų sezonas vyksta ištisus metus ir dirbame intensyviai, nes stambūs ūkiai per darbymetį kieme jau nori turėti techniką. Pagal prekybą 2010 metus lenkiame ir grįžtame į 2008-uosius", - sakė bendrovės „Dojus agro" generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas.

Bendrovės „Dotnuvos projektai" generalinis direktorius Rimantas Dapkus sako, kad šiemet taip pat planuojama viršyti rekordinių 2008 metų pardavimus.

„Jei paramos nebūtų, rinka vis tiek egzistuotų, nes žmonėms reikia dirbti žemę. Tik pirkimas būtų mažesnis", - sakė R. Dapkus.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką keisite ūkyje, jeigu ES smarkiai apribos pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą?
Orai