Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Traktorių techninė apžiūra nukelta po karantino

Vilnius. Žemės ūkio ministerija atidėjo iki karantino pabaigos traktorių techninę apžiūrą. Iki šio sprendimo priėmimo kai kurios savivaldybės vykdė technines apžiūras pagal numatytus grafikus, kai kurios veiklą buvo sustabdžiusios, dalis – planavo ją pradėti balandžio pradžioje.

Ministras Andrius Palionis, reaguodamas Lietuvos ūkininkų sąjungos kreipimąsi dėl žemės ūkio technikos transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo, taip pat ūkininkų ir savivaldybių užklausas, inicijavo šio klausimo aptarimą neformaliame Vyriausybės pasitarime.

Traktorių, savaeigių žemės ūkio mašinų ir jų priekabų techninės apžiūros tvarka draudžia eksploatuoti traktorius, kuriems neatlikta techninė apžiūra, tačiau dėl karantino padaryta išimtis.

Bioversija 2024 04 26 m7

Ministro A. Palionio įsakymu traktoriams, kuriems yra pasibaigusi arba pasibaigia techninė apžiūra po 2020 m. kovo 14 d., techninės apžiūros galiojimo laikas pratęsiamas laikotarpiui, iki Lietuvoje galios karantino režimas ir dar 2 mėnesius po jo.

Žemės ūkio ministerija ragina traktorių savininkus būti atsakingiems ir nevažinėti su netvarkingomis transporto priemonėmis.

Dalį technikos spėjo patikrinti

Kovo 9 d. technines apžiūras pradėjusi Šiaulių r. savivaldybė per kovą patikrino keturių žemės ūkio bendrovių techniką. Pasak Žemės ūkio skyriaus vedėjo Sauliaus Darginavičiaus, karantino laikotarpiu darbai vyko laikantis saugos reikalavimų, vengiant fizinio kontakto. Tiesa, darbų mastai buvo gerokai mažesni nei ankstesniais metais. Be to, techninės apžiūros šiek tiek užsitęsė, o žemdirbiams nepatogumų kėlė tai, kad dėl paskelbto karantino užtruko susidėvėjusių dalių keitimas, nes reikėjo jas užsisakyti nuotoliniu būdu.

Žemės ūkio skyriaus vyr. specialisto Artūro Žilinsko teigimu, Šiaulių rajone jau ne vienus metus žemės ūkio mašinų techninės apžiūros atliekamos trimis etapais – kovą, gegužę ir rugpjūtį ir didžiosios dalies mašinų būklė įvertinama pačiuose ūkiuose ar bendrovėse pagal suderintus grafikus. Per metus apžiūrima ir techninės apžiūros talonai Šiaulių r. išduodami 2000 – 2500 mašinų.

Nuo kovo 13 d. žemės ūkio technikos apžiūros vykdytos ir Panevėžio rajone. Pasak Žemės ūkio skyriaus vedėjos Zitos Bakanienės, visi darbai vyko pagal numatytą grafiką, o paskelbus karantiną, dėmesys skirtas saugos priemonėms. „Laikėmės visų saugos rekomendacijų. Mūsų manymu, tai nepavojinga procedūra, nes vyksta gamtoje, specialistas laikosi nustatyto atstumo, turi apsaugos priemones – pirštines, kaukę ir dezinfekcinį skystį. Technika statoma viena nuo kitos toliau, specialistas ją apžiūri, įvertina“, – sakė Z. Bakanienė, pridurdama, kad šiais metais atlikti techninę apžiūrą reikia mažesniam skaičiui mašinų nei pernai, o tai palengvino darbą karantino sąlygomis.

Kitose savivaldybėse, pvz. Prienų, Jurbarko, Lazdijų, žemės ūkio mašinų apžiūros startuoti turėjo balandžio pradžioje – tai skelbė patvirtinti grafikai.

Traktoriai tikrinami kas dvejus metus

Traktorių techninės apžiūros atliekamos kas dvejus metus, išskyrus naujus traktorius. Nauji nuo pirmos traktoriaus registracijos datos trejus metus eksploatuojami be techninės apžiūros. Techninės apžiūros tikslas – kontroliuoti ir įvertinti traktorių techninę būklę, siekti, kad eksploatuojamos mašinos nekeltų pavojaus žmonių sveikatai ir žalos aplinkai, patikrinti registracijos duomenis. Techninė apžiūra atliekama teritoriniu principu, išvykstant į technikos buvimo vietą.

Nuo praėjusių metų rudens už traktoriaus, savaeigės žemės ūkio mašinos techninę apžiūrą mokama 6,8 Eur, už priekabos – 5,50 Eur. Už traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos ir priekabos techninės apžiūros atlikimą ne pagal patvirtintą grafiką papildomai imama 9,9 Eur valstybės rinkliava.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos