Basf m1 2024 06 14
Technika
Traktorių gamyklai Austrijoje – prestižinis apdovanojimas

Viena. Tradiciniame kasmetiniame konkurse „Metų gamykla“ šiemet efektyviausia įmone pripažinta Sankt Valentine (Austrija) veikianti  traktorių gamykla, kuri priklauso korporacijai „CNH Industrial“.

Konkursą organizuoja Austrijos taikomųjų tyrimų ir plėtros paslaugų organizacija „Fraunhofer“ ir pramonės sektoriui skirtas leidinys „Industriemagazin“. Renkami septynių kategorijų nugalėtojai, taip pat specialus prizas skiriamas geriausiai pradedančiai įmonei („Best Startup“).

„Metų gamyklos“ vardą gavusi gamykla gamina nuo 100 iki 300 AG galios traktorius Case IH ir Steyr, skirtus žemės, komunalinio ir miškų ūkių sektoriams.

Bioversija 2024 04 26 m7

Apdovanojimas atspindi gamyklos lankstumą, aukštus kokybės standartus, puikias gamybos sistemas ir nuolatinį veiklos tobulinimą, taip pat sėkmingus sprendimus, dorojantis su COVID-19 iššūkiais.

Šiemet, dėl koronaviruso pandemijos vienais iš sunkiausių gamybos sektoriui metų, konkurse dalyvavo dešimt pirmaujančių Austrijos gamybos įmonių, kurios varžėsi dėl kategorijos „Efektyviausia metų įmonė“ apdovanojimo. Į finalą pateko tik keturios.

Pirmiausia visos konkurse dalyvaujančios įmonės turėjo pildyti išsamų klausimyną, padedantį visapusiškai įvertinti gamyklos veiklą ir procesus, į finalą atrinktose gamyklose lankėsi konkurso komisija, bendravo su darbuotojais. 

Į rinką išleido 600 tūkstančių traktorių

Nuo 1947 metų veikianti ir 170 180 kv. m užimanti Sankt Valentino gamykla lig šiol yra sukūrusi maždaug 600 tūkst. traktorių, joje dirba 18 skirtingų tautybių 600 darbuotojų. Pradėjusi dirbti pagal pasaulinės klasės gamybos (WCM) principus, ši gamykla buvo pirmoji iš „CNH Industrial“ žemės ūkio technikos gamybos įmonių, gavusių sidabrinį WCM statusą.

Vienas iš svarbiausių šios gamyklos privalumų ir jos nuolatinės sėkmės raktas yra aukštas gamybos lankstumas, kuris įmanomas dėl specialios surinkimo linijos, kuri yra unikali žemės ūkio mašinų sektoriuje. Šioje surinkimo linijoje gaminami skirtingų modelių traktoriai – skirtingo konstrukcijos tipo, įrangos lygio ar konkrečiai šaliai taikomų išmetamųjų teršalų standartų. Nepaisant tokio gamybos sudėtingumo, veikla yra labai efektyvi, o darbuotojai dirba ramiai ir be streso.

Koordinuodama 12 tūkst. detalių iš daugiau nei 400 viso pasaulio tiekėjų, kasmet gamykla surenka maždaug 10 tūkst. traktorių, kurie pasiekia Europos, Azijos, Vidurinių Rytų ir Afrikos regiono, taip pat Australijos ir Naujosios Zelandijos klientus. Čia gaminami Case IH Optum CVX Drive, Puma, Maxxum ir Luxxum serijos traktoriai, kartu su Steyr Terrus CVT, CVT, Impuls CVT, Profi ir Multi – iš viso 24 linijų produktai, 98 modeliai ir net 4 857 komplektacijos variantai.

„Džiaugiamės laimėję šį prestižinį apdovanojimą, tačiau tai pavyko tik dėl atsidavusių ir pareigingų darbuotojų, kurie daro mūsų produkciją geresnę, saugesnę ir efektyvesnę“, – įsitikinęs Sankt Valentino gamyklos vadovas Hanesas Viogerbaueris (Hannes Wögerbauer).

Gali dalyvauti bet kurio sektoriaus įmonės

Konkurse „Metų gamykla“, organizuojamame nuo 1992 m., gali nemokamai dalyvauti bet kurio sektoriaus gamybos įmonės, o paraiškas teikti ir pačios gamyklos, ir jų verslo padaliniai. Vienintelė sąlyga, kad įmonėje dirbtų bent 100 darbuotojų. Nuo pat konkurso pradžios jame dalyvavo daugiau nei 2 000 gamyklų.

Pasak konkurso organizatorių, pramonės įmonėms dalyvauti šiame konkurse naudinga dėl kelių priežasčių. Sėkmės atveju laimėtas prestižinis apdovanojimas labai motyvuoja įmonės darbuotojus. O pats dalyvavimas konkurse, tiksliau, klausimyno pildymas, naudingas ir pačiai įmonei, nes leidžia atkreipti dėmesį į veiklos trūkumus, klaidas, tobulintinas sritis. Be to, visos konkurse dalyvaujančios įmonės gauna išsamų, konfidencialų įvertinimą, kuriame nurodomas jų reitingas, palyginti su panašiomis įmonėmis.

Pernai pagrindinį konkurso „Metų gamykla 2019“ apdovanojimą pelnė automobilių gamybos įmonė „Mercedes-AMG GmbH“, įkurta Afalterbache, Vokietijoje.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos