Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Technika
Traktorių gamybos šimtmečio proga - kompanijos prezidento vizitas Lietuvoje

Kaunas. Didžiausia pasaulyje žemės ūkio technikos gamintoja „Deere & Company", kurios pagrindinė būstinė yra JAV, šiemet švenčia John Deere traktorių gamybos šimtmetį. Jubiliejaus proga lankydamasis Europoje, kompanijos prezidentas Samuelis R. Alenas (Samuel R. Allen) su delegacija aplankė Lietuvą.

Delegacija susitiko su kompanijos technikos prekybos atstovo „DOJUS agro" vadovybe ir darbuotojais, taip pat ūkininkais, apžiūrėjo vieną iš didžiausių mūsų šalies mišrių ūkių, valdomą Romualdo Majero šeimos. Ūkio valdos - apie 4 tūkst. ha dirbamos žemės ir 2 tūkst. galvijų, kurių pusę sudaro melžiamos karvės. Beje, Kauno rajono ūkininkas R. Majeras - vienas pirmųjų John Deere technikos pirkėjų mūsų šalyje, su šią techniką tiekiančia įmone bendradarbiaujantis jau du dešimtmečius.

Bioversija 22 08 31

Kompanijos prezidentasSamuelis R. Alenas Lietuvoje lankėsi antrą kartą, pirmą kartą - prieš šešerius metus

„Puikiai suprantame, kad be stipraus atstovo negalėtume klientams užtikrinti geriausių paslaugų. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl mes čia esame, tai siekis tęsti stiprinti „John Deere" ir „DOJUS agro" bendradarbiavimą bei partnerystę. Esu Lietuvoje antrą kartą ir galiu drąsiai teigti, kad, turint tokį partnerį, geriausios mūsų dienos dar tik ateityje", - sakė Samuelis R. Alenas. Be Lietuvos, delegacija, kurios 5 atstovai iš JAV ir 4 iš Europos, taip pat lankėsi Lenkijoje ir Čekijoje.

Pasak kompanijos „Deere & Company" prezidento, nuo pirmojo jo apsilankymo mūsų šalies žemės ūkis labai pasikeitė, tačiau vis dar yra daug neišnaudotų galimybių. Kaip vieną iš šalies išskirtinumų pabrėžė tai, kad Lietuvoje auginama gana daug skirtingų rūšių augalų, o palyginimui JAV apsiribojama dviejų, Brazilijoje - trijų rūšių augalų auginimu.

Jis pasakojo, kad ūkininko R. Majero pasakojimas apie ekstremalias praėjusių metų javapjūtės sąlygas jį pribloškė. „Nesu matęs sudėtingesnių javapjūtės sąlygų nei buvo šiame ūkyje. Tai suteikė naują prasmę klausimams, kuriuos išgirdau iš kitų klientų, kalbėjusių apie ekstremalias sąlygas Lietuvoje. Apsilankęs ūkyje, supratau, ką tai reiškia", - sakė S. R. Alenas.

Didina investicijas į technologijas

S. R. Aleno teigimu, prieš 181 metus įkurtos kompanijos stiprybė, leidžianti išlaikyti lyderės pozicijas rinkoje, yra nuolatinės investicijos į produktų bei technologijų kūrimą ir tobulinimą. Lig šiol tam buvo skiriama apie 4,5-5 proc. pardavimų sumos, šiuo metu ji padidinta iki 5,5 proc. Taip pat didelis dėmesys skiriamas ne tik žemdirbių poreikiams suprasti, bet ir pačiai žemės ūkio specifikai suvokti, čia labai pasitarnauja kompanijos inžinieriai, iš kurių maždaug 30 proc. taip pat ir ūkininkauja.

Pasak viceprezidento Bernardo Haso, ateities traktorių tobulinimo kryptys - elektrifikavimas, automatizavimas ir autonominių mašinų kūrimas

Tarptautinė kompanija gamyklas turi ne tik JAV, bet ir Vokietijoje, Prancūzijoje bei Ispanijoje. S. R. Alenas atkreipė dėmesį, kad žemės ūkio technikos pardavimai visose rinkose pamažu stabilizavosi. „Kompanijai vadovauju devynerius metus. Šie metai pirmi, kai visose rinkose stebimas stabilumas arba net augimas. Tai rodo, kad po krizės rinkos ir žemės ūkio technikos gamybos sektorius atsigauna", - sakė „Deere & Company" prezidentas.

Didžiausią žemės ūkio technikos pardavimų potencialą jis mato Pietų Amerikoje, ypač Brazilijoje, kurios žemdirbiai per sezoną gali užauginti iki trijų derlių. Be to, tarp perspektyvių rinkų - Rusija ir kitos NVS šalys, taip pat Pietų Afrikos regionas.

Vyresnysis viceprezidentas, atsakingas už pasaulinę traktorių platformą, dr. Bernardas Hasas (Bernhard Haas) pripažino, kad 100 metų traktorių gamybos sukaktį švenčianti kompanija ypač daug galimybių mato plečiant mažų traktorių segmentą, nors kartu investuojama į visų traktorių grupes - nuo mažiausių iki pačių galingiausių.

Kalbėdamas apie ateities John Deere traktorius, jis išskyrė tris tendencijų ir inovacijų kryptis. Pasak jo, viena kryptis - elektrifikavimas, traktorių su elektros generatoriais kūrimas, kad jie patys galėtų gaminti elektrą ir panaudoti ją įvairioms funkcijoms vykdyti. Antra inovacijų kryptis - vis didesnis traktorių ir kombainų automatizavimas, kai automatinės sistemos valdys mašinas, nustatys reikiamus darbo parametrus, tad operatoriaus klausimas bus vis mažiau aktualus. Trečias dalykas - visiškai autonominės mašinos, kurioms nereikės operatorių.

Išmaniu ūkininkavimu lenkiame kitas šalis

Viceprezidentas Europai, NVS, Šiaurės Afrikos ir Artimųjų rytų šalims Kristofas Vigeris (Christoph Wigger) atkreipė dėmesį, kad Lietuvos ūkininkai ypač atviri ir imlūs išmaniosioms technologijoms, leidžiančioms dirbti ne tik greičiau, našiau, bet ir tiksliau. „Tokių inovacijų kaip Farm Sight galimybėmis Lietuvos žemdirbiai naudojasi kur kas plačiau nei kitų Vakarų šalių ūkininkai", - tikino vienas iš viceprezidentų.

Pasak jo, klausimai apie išmaniąją žemdirbystę ir jos galimybes - tarp Europos ūkininkų vieni iš populiariausių. K. Vigeris neabejojo, kad naujosios technologijos ir jų potencialas - vienas iš priimtiniausių būdų jaunimui į žemės ūkį pritraukti.

„Tokių inovacijų kaip Farm Sight galimybėmis Lietuvos žemdirbiai naudojasi kur kas plačiau nei kitų Vakarų šalių ūkininkai", - tikino viceprezidentas Kristopas Vigeris

Pastaruosius 15-20 metų kompanija daug investavo į automatinių vairavimo ir telematikos sistemų kūrimą, o artimiausius 5-10 metų išskirtinis dėmesys bus skiriamas darbų optimizavimo klausimams ir agronominiams sprendimams tobulinti, iš kurių vienas - tikslioji žemdirbystė.

„Ateities tiksliosios žemdirbystės vizija - viską valdyti, skaičiuoti ne laukais, hektarais, eilėmis ar kvadratiniais metrais, o augalais", - trumpai ateities technologijas apibūdino prezidentas S. R. Alenas.

Pasak Kauno rajono ūkininko Romualdo Majero (dešinėje), dirbant didelius plotus, investuoti į techniką būtina kasmet. Nuotraukoje - R. Majeras su sūnumi Gyčiu

Amerikiečių kompanijos gaminama žemės ūkio technika Lietuvos įmonė „DOJUS agro" pradėjo prekiauti 1997 m. Šiuo metu įmonė yra oficiali gamintojo atstovė ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija