Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Technika
Minsko traktorių gamykloje dirbęs lietuvis bandė pasipelnyti
Gamintojo nuotr.

Vilnius. Baltarusijos Minsko traktorių gamyklos (MTZ) padalinys Airijoje buvusiam vadovui iš Lietuvos Orestui Žilėnui neskolingas beveik 150 tūkst. Eur, nusprendė Lietuvos teismas. Anot teismo, jis siekė naudos kitai vadovaujamai įmonei ir bandė pasipelnyti.

Apeliacinis teismas birželio 15 dieną patvirtino, kad sutartis, kurios pagrindu buvęs vadovas iš įmonės reikalauja atlyginimo, yra niekinė. 

„Ginčijama sutartis ir su ja susiję aktai yra niekiniai ir negalioja, nes prieštarauja gerai moralei“, – nurodoma teismo nutartyje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak jos, Airijos padalinys „Minsk Tractor Plant“ direktorių taryba O. Žilėną 2017-ųjų lapkritį išrinko įmonės vykdomuoju direktoriumi ir sekretoriumi, už šį darbą atlyginimo nenustatė, dėl jo nesitarta jokia sutartimi ar kitu pagrindu.

O. Žilėnas tuo metu taip pat vadovavo Vilniaus rajono bendrovei „Agrodetalė“, kuri priklauso MTZ  traktorių prekybos tinklui. Lietuvis iš pareigų „Minsk Tractor Plant“ atšauktas 2020-ųjų spalį.

2021 m. liepą MTZ Airijos padalinio vadovybė gavo Vilniaus apygardos teismo pranešimą apie už akių priimtą sprendimą, kad teismas O. Žilėnui priteisė 144 tūkst. Eur skolą už vadovavimą padaliniui pagal 2018-ųjų kovą pasirašytą sutartį, kurioje numatytas 4,5 tūkst. Eur mėnesio atlyginimas. 

„Minsk tractor Plant“ teismo paprašė sutartį bei jos pagrindu sudarytą paslaugų suteikimo aktą panaikinti – teismas šiemet vasarį įmonės ieškinį patenkino, tačiau O. Žilėnas sprendimą apskundė Apeliaciniam teismui, kuris pirmos instancijos teismo sprendimą paliko nepakeistą.

Apeliacinio teismo vertinimu, ginčijama sutartis sudaryta tarp O. Žilėno ir bendrovės „Agrodetalė“ darbuotojos, kuriai pats O. Žilėnas išdavė įgaliojimą „Minsk Tractor Plant“ vardu pasirašyti paslaugų sutartį su juo ir šių paslaugų suteikimo aktus. Taip, anot teismo, vadovas veikė „Agrodetalės“ naudai.

„Vienintelis sutartį sudariusių asmenų ketinimas skirtas nesąžiningam ir gerai moralei prieštaraujančiam tikslui – sukurti pagrindą atsakovui (O. Žilėnui – BNS) gauti iš ieškovo („Minsk Tractor Plant“ – BNS) teisėtai nepaskirtą atlygį ir pasipelnyti iš ieškovo“, – nurodo teismas.

Be to, MTZ su „Agrodetale“ bylinėjosi dėl 2,6 mln. Eur skolos. 2021-ųjų pabaigoje Apeliacinis teismas pripažino tarptautinio arbitražo teismo prie Baltarusijos prekybos ir pramonės rūmų sprendimą dėl skolos išieškojimo.

Pasak Apeliacinio teismo nutarties, „Agrodetalė“ su MTZ 2014 m. pasirašė sutartį, tačiau jos nesilaikė, todėl arbitražas tų metų rugsėjį MTZ naudai priteisė per 2 mln. Eur skolos ir daugiau nei 0,5 mln. eurų delspinigių bei arbitražo išlaidų.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos