Kaunas. Dauguma žemės ūkio technikos pardavėjų pripažįsta, kad pavasarinėje „Ką pasėsi“ parodoje žemdirbiai supažindinami su gamintojų naujovėmis, o rudeninis „Sprendimų ratas“ palankiausias sprendimams priimti – ne tik ieškoti darbų našumą ar kokybę didinančios technikos, bet ir ją įsigyti kitų metų sezonui.
Parodoje „Sprendimų ratas“ bendrovė „East West Agro“ (EWA) pristatė platų prekiaujamos technikos asortimentą. Ne vieno lankytojo akį traukė ne tik parodos medaliu apdovanota kuro talpykla GIANTank, bet ir rotorinis javų kombainas Massey Ferguson IDEAL 8T su pusiau vikšrine važiuokle. Šio kombaino demonstracinis turas po Lietuvą kaip tik ir užbaigtas pasirodymu „Sprendimų rate“. Pasak Technikos padalinio direktoriaus Remigijaus Savicko, demonstracinis turas viršijo lūkesčius, nors kombaino našumui parodyti sąlygos ir nebuvo labai tinkamos, nes dėl sausros daugelyje rajonų derlius buvo mažesnis nei įprastai.
„Vienoje bendrovėje žieminių kviečius derlius siekė apie 8 t/ha, tai kuliant tame lauke buvo pasiektas 64–68 t/val. našumas. Be aštuntos, gamoje yra ir devintos serijos kombainai, tad drąsiai galime varžytis su panašaus segmento konkurentų kombainais, pradedant našumu, degalų sąnaudomis, baigiant kombaino valdymo paprastumu ir operatoriaus komfortu“, – sakė R. Savickas, pabrėždamas, kad rotorinis kombainas be problemų susidorojo ir su vakare kultais drėgnesniais, ir su piktžolėtais laukais. Jo teigimu, 5–6 t/ha kviečių lauke, smulkinant šiaudus, degalų sąnaudos buvo iki 10 l/ha, nepaisant to, kad pats kombainas sveria per 20 tonų.
Įmonės atstovas taip pat atkreipė dėmesį į Massey Ferguson teleskopinius krautuvus. Nors parodoje eksponuota TH.7035 modelio mašina, R. Savickas pabrėžė, kad jau siūlomas ir 8043 modelis – didžiausias krautuvas gamintojo gamoje, užtikrinantis iki 20 proc. greitesnį transporto priemonių užkrovimą. Didesniems ūkiams skirtas krautuvas yra 130 AG pajėgumo, 4,5 t keliamosios vardinės galios. Krovinį jis gali iškelti iki beveik 8 m aukščio.
Remigijus Savickas pabrėžė, kad parodoje įmonė eksponavo didžiausio susidomėjimo sulaukusias mašinas
Atsižvelgdama į žalinimo reikalavimus ir populiarėjantį tarpinių kultūrų auginimą, įmonė mūsų rinkai siūlo Agrolux plūgus tik su XLD paaukštintomis ir pailgintomis verstuvėmis, kurios gali dirbti net iki 35 cm gyliu, nepriklausomai nuo dirvožemio tipo ir augalinės masės kiekio.
Eksponavo įmonė parodoje ir 4 m darbinio pločio Bednar Omega sėjamąją. Pasak R. Savicko, nuo šių metų galima užsisakyti ir 8 m darbinio pločio sėjos mašinas. „Pastaraisiais metais pajutome didesnio darbinio pločio technikos paklausą. Pavyzdžiui, šiemet Lietuvoje pardavėme apie 10 vienetų Bednar 10–12 m darbinio pločio diskinių skutiklių, tad neabejojame, kad ir 8 m sėjamoji turės paklausą“, – teigė bendrovės atstovas.
Kitam sezonui žada naujovių
Bendrovė „Avesco“ eksponavo tris „Caterpillar“ krautuvus: teleskopinį (3,5 t keliamosios galios su 10 m strėle), ekskavatorinį ir mažąjį ratinį. Mažosios statybinės technikos skyriaus vadovo Baltijos šalims Mindaugo Lapienio teigimu, tai pačios populiariausios mašinos ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos žemės ūkyje, tad jau kitais metais gamintojas planuoja pasiūlyti naujus šios technikos modelius.
Tarp jų – ne tik naujos kartos teleskopiniai krautuvai, bet ir specialiai žemės ūkiui skirtų mažųjų ratinių krautuvų modifikacijos su 1–1,5 m3 talpos kaušais, taip pat nuo 1 iki 2,5 t keliamosios galios mažieji ekskavatoriai.
Pasak Mindaugo Lapienio, teleskopiniai, ekskavatoriniai ir mažieji ratiniai Cat krautuvai – pačios populiariausios mašinos Lietuvos ir Europos ūkiuose
Parodoje eksponuotas ekskavatorinis 444F modelio krautuvas – universali mašina, kurią ūkininkai naudoja ne tik statybų darbams, melioracijos kanalams valyti, bet ir įvairiems darbams ūkyje atlikti. „Priekyje yra greitoji jungtis, todėl galima dėti ne tik kaušą, bet ir šakes, šluotas, ritinių griebtuvą ar kitus padargus“, – mašinos universalumą pabrėžė įmonės atstovas ir pridūrė, kad prie jos galima komplektuoti bet kurio gamintojo įrangą. Demonstracinių mašinų parke įmonė turi ir 926 modelio ratinį krautuvą, skirtą siloso krovai.
Įmonė „Avesco Lietuva“ priklauso didelei Šveicarijos grupei „Avesco“. Lietuvoje ji turi statybų ir žemės ūkio technikos prekybos bei serviso padalinį, taip pat nuomos bendrovę „Avesco Rent“.
Plečia pasiūlą ir komandą
Bendrovė „SV Technika“ parodoje eksponavo trijų korpusų apverčiamąjį Amazone Cayros XMS plūgą ir Pöttinger sėjamąją. Įmonės komercijos vadovo Mindaugo Urmono teigimu, būtent šių gamintojų technikai nuo šiol bus skiriamas ypatingas dėmesys – tam išplėsta komanda, suformuoti net du atskiri padaliniai. „Mūsų tikslas – Lietuvos žemėlapį uždengti du kartus. Tai reiškia, kad vieni žmonės dirbs su Amazone, kiti – su Pöttinger technika“, – neslėpė komercijos direktorius.
Jis prasitarė, kad dalyvavimas rudeninėje parodoje – savotiškas pasiruošimas pavasarinei „Ką pasėsi“ parodai, kurioje įmonė planuoja atskirose erdvėse pristatyti abu šiuos padalinius, taip pat ir naujų gamintojų techniką ir įrangą. Tarp laukiančių naujovių – visa grūdams džiovinti, saugoti ir transportuoti būtina įranga, taip pat „Miedema“ daržovių sodinimo, nuėmimo, rūšiavimo ir transportavimo technika.
Bendrovės „SV Technika“ komanda parodoje (iš kairės): vadybininkai Ričardas Šlenderis ir Sigitas Kliauga, taip pat komercijos direktorius Mindaugas Urmonas
Daugeliui parodos lankytojų netikėta buvo pamatyti Amazone plūgą, nes ne vienam žemdirbiui ši kompanija asocijuojasi su neariamosios žemdirbystės technika. Pasak vadybininko Ričardo Šlenderio, kompanija įsigijo bankrutavusį plūgų gamintoją „Vogel&Noot“ ir taip išplėtė savo asortimentą pakabinamų 3–6 korpusų plūgų gamyba. Jau kitais metais bus galima įsigyti ir pusiau pakabinamus 9 korpusų plūgus.
„Tai gana sunkūs, bet labai tvirti plūgai ir tuo įsitikinome šiemet per demonstracijas, ardami sausą ir kietą dirvą“, – sakė R. Šlenderis, pridurdamas, kad kelis plūgus jau įsigijo mūsų žemdirbiai. Jo teigimu, „Amazone“ – gerą vardą turinti kompanija, o Vokietijoje tai patvirtina ir pasitikėjimo gamintojais tyrimas, kuriame ji jau daugelyje metų yra ketvertuke.
Važiavimus per lauką mažinanti technika
Bendrovė „Audrokesta“ parodoje eksponavo „Horsch“ ir „Rolmako“ techniką. Vadybininko Vido Ditkevičiaus pastebėjimu, vis didesnio susidomėjimo sulaukia tokia technika, kuri mažina važiavimo per lauką skaičių, taip pat taupo laiką. Tarp tokių mašinų – Horsch sėjamosios, tad pristatyti du jų modeliai: Focus 6 TD su juostinio žemės dirbimo sekcijomis ir tiesioginės sėjos Avatar 6.16 SD.
Pirmoji sėjamoji skirta daugiau augalininkystės ūkiams, nes jos galios poreikis metrui yra ganėtinai didelis, ir, V. Ditkevičiaus teigimu, ji idealiai tinka rapsų sėjai. Noragas išdirba tikslingą vietą 30 cm gyliu, galima įterpti trąšas dviejose skirtinguose gyliuose, paliekant 30 cm tarpueilį. Keičiant galinę dalį, galima sėti kviečius 15 cm tarpueiliu.
„Turint tokią sėjamąją kaip Avatar, ūkyje reikalinga tik tokia technika kaip kombainas, trąšų barstomoji ir purkštuvas“, – tiesioginės sėjos mašinos perspektyvomis neabejojo Vidas Ditkevičius
Dar daugiau galimybių suteikia tiesioginės sėjos sėjamoji Avatar, skirta sėti tiesiai į ražieną. Sėjamoji turi galimybę šalia sėklos įterpti trąšas ir mikrogranules. „Turint tokią sėjamąją kaip Avatar, ūkyje reikalingi tik kombainas, trąšų barstomoji ir purkštuvas. Po kombaino nupurški lauką, vienu važiavimu pasėji ir patręši, tada pavasarį tręši bei purški nuo ligų ir atvažiuoji su kombainu kulti. Atkrenta energijai imlios operacijos kaip arimas, skutimas, kultivavimas“, – aiškino vadybininkas ir pridūrė, kad dirbant su 6 m darbinio pločio sėjamąja degalų sunaudojama 6 l/ha, o svarbiausia išsprendžiamas žmogiškųjų resursų ir laiko klausimas.
Tiesa, jis pripažino, kad norint sėkmingai pereiti prie tiesioginės sėjos technologijos, būtinas arba dirbimas noraginiu skutikliu (giluminiu purentuvu), arba reikia sėjomainai naudoti tokius augalus kaip žirniai, pupos, garstyčios. „Nors daugelis ūkininkų nebuvo patenkinti reikalavimu žalinimo užskaitai auginti posėlius ir įsėlius, tačiau gaudami išmoką jie gerina dirvožemio struktūrą“, – sakė V. Ditkevičius.
Valomoji-rūšiuotuvas rūšiuoja ne tik grūdus
Grūdų džiovinimo, sandėliavimo, valymo, transportavimo įrangą ir sprendimus siūlanti įmonė „Litmepu“ pirmą kartą Lietuvoje pristatė japonų gamintojo „Satake“ optinę valomąją-rūšiuotuvą FMS-2000, kuris po pirminio ar antrinio valymo kokybiškai išrūšiuoja grūdus pagal spalvą ir kokybę. Pasak bendrovės komercijos direktoriaus Martyno Augustinavičiaus, nuo kokybiškų atskiriami suskilę, pažeisti, nesunokę ar pernokę grūdai.
Martyno Augustinavičiaus pastebėjimu, japonų gamintojo optinė valomoji-rūšiuotuvas darbą atlieka 99,95 proc. tikslumu
„Didžiausias privalumas tas, kad užduotą darbą ji atlieka 99,95 proc. tikslumu. Mašinos našumas nėra nedidelis, gali siekti iki 2 t/val., nes reikalauja aukštos kokybės rezultato. Jei išrūšiuoti labai tiksliai nereikia, gali dirbti ir našiau“, – įrangą pristatė M. Augustinavičius. Jo teigimu, mašina gali būti naudojama ne tik žemės ūkyje ir konkrečiai sėklininkystės ūkiuose, bet ir pramonėje, pvz., antriniam perdirbimui reikalingam plastikui, kurį atpažįsta pagal spalvą, rūšiuoti.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltarusiškos technikos atsarginių dalių rinkoje dominuoja kiniški pakaitalai
2025-01-07 -
Technikos pardavėjams metai buvo prasti
2024-12-30 -
Traktorių pardavimai krenta į istorinį dugną: kas laukia toliau?
2024-12-02
Skaitomiausios naujienos
-
Lengvinami tiesioginių išmokų reikalavimai: daugiau lankstumo dėl GAAB
2025-01-03 -
Žemės ūkio paskirties žemės rinka: sandorių mažėja, kainos kyla
2024-12-16 -
Registrų centras skelbia didžiausius žemės valdytojus
2025-01-08
(0)