Suomių gamintojai pristatė ateities traktorių
2011-01-28

Juveskiulė (Suomija), sausio 28 d. Suomijos kompanija „Valtra" pristatė ateities traktoriaus idėją. Sumažintą naujoviško sprendimo traktoriaus modelį pirmieji išvydo „Valtros" jubiliejinių iškilmių svečiai.

Valtra (Valmet) traktorių gamyba prasidėjo po Antrojo pasaulinio karo, pertvarkius ginkluotės gamyklą į žemės ūkio technikos įmonę. Pirmieji 15 traktorių iš gamyklos išriedėjo 1951-aisiais, o dar po 9 metų buvo atidaryta „Valtra" Brazilijoje, Amerikos žemyne.

Linas Agro 20 08 03

1951 m. pagamintas Valmet traktorius

Pasitikdami 60-mečio sukaktį, „Valtros" kūrėjai ryžosi pažvelgti bent pusę šimtmečio į priekį ir sukūrė ateities traktoriaus prototipą ANTS. Šios keturios raidės reiškia šiuo metu gaminamų Valtra traktorių serijas, bet kartu yra žodžių žaismas: angliškai ants - skruzdės.

Skruzdės - labai visuomeniški ir, atsižvelgiant į jų dydį, nepaprastai galingi vabzdžiai. Naujos koncepcijos traktoriaus kūrėjai kaip tik ir akcentuoja ANTS panašumą su darbščiosiomis skruzdėmis.

Juveskiulės parodų centre pristatytas ateities traktorius ANTS, turintis daug analogijų su darščiosiomis skruzdėmis

ANTS konstrukciją sudaro dvi pagrindinės dalys: „karys", kurio galia 100 kW, ir 200 kW galios „darbininkė". Abu šie moduliai gali būti naudojami kartu arba dirbti atskirai. Operatoriaus kabina gali būti montuojama prie pasirinkto modulio. Atliekant ypač sunkius darbus, moduliai galės būti sujungiami, o jų bendra galia pasieks 400 kW.

Operatoriaus kabina primena kapsulę, kuri gali suktis į skirtingas puses, kilti ir leistis. Ji gali būti pritvirtinta prie bazinio modulio priekinės arba užpakalinės dalies arba jo viršuje. Kabinos mobilumas reiškia, kad iš esmės nėra jokio skirtumo tarp traktoriaus ANTS priekinės ar užpakalinės dalies. (ČIA GALITE PAMATYTI TRAKTORIAUS DARBĄ).

Naujovės kūrėjai atsižvelgė į tai, jog ateityje žemės ūkis neišvengiamai suks agroenergetikos kryptimi. Todėl kuriami varikliai, kurie galėtų naudoti ūkiuose pagamintas biodujas arba biodyzelį.

Ateities traktoriaus modelį „Valtra" numato pristatyti didžiausiose šių metų žemės ūkio technikos parodose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokios mintys / emocijos Jus aplankė sužinojus apie pasiektą ES susitarimą dėl didesnių tiesioginių išmokų?
Orai