Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Technika
Sukurtas pirmasis autonominis trąšų skleistuvas
Gamintojos nuotr.

Vašingtonas. Kompanija „Case IH“ kartu su JAV tiksliųjų ir autonominių žemės ūkiui sprendimų įmone „Raven Industries“ sukūrė pirmąjį autonominį trąšų skleistuvą Case IH Trident 5550, galintį dirbti savarankiškai, be operatoriaus kabinoje.

Autonominių technologijų pagrindas – „Raven“ sukurta valdymo ir vairavimo, varomosios jėgos reguliavimo, suvokimo (aplinkos vertinimo) ir kelio planavimo programinė įranga.

Mobiliuoju įrenginiu operatoriai gali planuoti ir atlikti operaciją, remdamiesi susietomis lauko ribomis. Raven Autonomy stebėjimo sistema naudoja pažangias kameras ir radarus, nuolat 360 laipsnių spinduliu fiksuoja ir vertina aplinką, kad mašina nesusidurtų su galimomis kliūtimis, rašo futurefarming.com.

Bioversija 22 08 31

Naudodamas dirbtinį intelektą, suvokimo valdiklis apdoroja nuolatinį vaizdų srautą ir jį interpretuoja. Jei aptinkama kliūtis, mašina sustoja, o mobiliajame įrenginyje pasirodo įspėjimas. Tada operatorius gali įvertinti situaciją ir spręsti, kaip elgtis toliau.

Beje, nuotolinis operatorius per mobilųjį įrenginį bet kada gali peržiūrėti ir kamerų vaizdą, taip pat įvairias mašinos užduotis, funkcijas ir parametrus, pavyzdžiui, degalų kiekį, variklio apsisukimus per minutę, bunkerio būseną, universaliojo terminalo informaciją ir diagnostikos gedimų kodus.

Dar vienas autonominių sprendimų privalumas – be vairuotojų lauke gali dirbti kelios mašinos, nuotoliniu būdu per mobilųjį įrenginį prižiūrimos vieno operatoriaus.

Case IH Trident 5550 skleistuvas su „Raven“ autonominėmis technologijomis nuo 2023 m. bus prieinamas Šiaurės Amerikos rinkoje, tik kol kas dar ribotai.

Gamintojų teigimu, šis novatoriškas autonominės įrangos sprendimas ūkininkams padės spręsti žmogiškųjų išteklių trūkumo problemas ir leis padidinti veiklos našumą, o darbus atlikti itin tiksliai.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos