Sparčiausiai augusių įmonių sąraše - ir žemės ūkio technikos atstovai
2012-01-24

Panevėžys, sausio 24 d. Tarp pernai sparčiausiai augusių įmonių - ir žemės ūkio technika bei jos dalimis prekiaujanti Panevėžio bendrovė „Specagra". Septintą kartą „Verslo žinių" organizuojamame konkurse „Gazelė 2011" bendrovė Panevėžio apskrityje užėmė pirmąją vietą.

Konkurso organizatorių duomenimis, dalyvavo 279 bendrovės, nors konkurso kriterijus atitiko per 2 000 įmonių. Tarp greičiausiai augusių įmonių pateko tos, kurių apyvarta 2010 m., lyginant su 2007 m., paaugo 10 procentų. Pagal konkurso reikalavimus, įmonių apyvarta 2007 m. turėjo būti ne mažesnė kaip 0,5 mln. Lt ir ne didesnė kaip 10 mln. litų. Šis laikotarpis (2007-2010 m.) pasirinktas neatsitiktinai: jo pradžia sutampa su ūkio pakilimu, o pabaiga - su atsargiu atsigavimu po stipraus nuosmukio. Taip buvo siekiama atrinkti ir apdovanoti įmones, kurias lydi ilgalaikė sėkmė.

Organizatorių skaičiavimais, žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės „Specagra" apyvarta per 2007-2010 m. laikotarpį išaugo 236 procentais.

Įmonės direktoriaus Renaldo Pelanio teigimu, bendrovės veiklos rezultatai kasmet gerėja, o apyvarta auga. Vien pernai įmonei pavyko pasiekti 40 proc. geresnius rezultatus. „Siūlome produktus, kurių geras kainos ir kokybės santykis. Be to, mūsų technika tinka tiek smulkiam, tiek stambiam ūkiui", - sakė vadovas.

Verslininkas pripažįsta, kad įmonės augimui reikšminga buvo ir Europos Sąjungos parama, skiriama ūkiams modernizuoti, - dauguma ūkininkų techniką įsigijo, parengę projektus pagal Kaimo plėtros programas. Pasak R. Pelanio, nemažą įtaką pardavimo rodikliams taip pat turėjo ir įmonės siūlomos lanksčios sąlygos - tiek finansavimo, tiek draudimo, tiek technikos komplektavimo ir jos pristatymo.Renaldas Pelanis tikisi, kad, sumažėjusi ES parama, įmonės veiklos ir apyvartos labai stipriai nepaveiks: „Mūsų prekiaujama technika palyginti nėra brangi, tad kai ūkininkams už įsigyjamas naujas mašinas teks mokėti visą kainą patiems, jie greičiausiai ieškos kokybiškos technikos už priimtiną kainą

Bendrovė „Specagra" prekiauja čekiškais traktoriais Zetor, įvairių kompanijų žemės dirbimo, sėjos, šienavimo ir augalų priežiūros technika, grūdų sandėliavimo ir transportavimo įranga. Siūlo įmonė ir atskiriems žemės ūkio sektoriams pritaikytas mašinas, pvz., bulvių, daržovių augintojams skirtą techniką.Bendrovės „East West Agro" direktorius Gediminas Kvietkauskas džiaugiasi, kad jų siūlomą techniką atranda vis daugiau Lietuvos ūkininkų

Tarp sparčiausiai augusių įmonių Kauno apskrityje ketvirtąją vietą užėmė taip pat žemės ūkio technika prekiaujanti bendrovė „East West Agro". Jos apyvarta analizuojamu laikotarpiu išaugo daugiau kaip tris kartus.

Linas Agro 20 08 03

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip sekasi derliaus nuėmimas jūsų ūkyje?
Orai