Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Kelmiškiai antrą kartą tapo šimtojo traktoriaus savininkais

Kelmė. Vakar Kelmės r. ūkininkams Raimondai ir Edmundui Baracevičiams buvo išskirtinė diena – į jų išpuoselėtą kiemą Šaltenių kaime įriedėjo šimtasis šių metų John Deere traktorius kartu su palyda. Beje, tokią staigmeną šiems ūkininkams bendrovė „DOJUS agro“ surengė jau antrą kartą – pirmasis 100-asis traktorius Baracevičių ūkį pasiekė 2009 metais.

Ilgametės, jau dvylika metų gyvuojančios tradicijos sveikinti šimtuosius traktorius tais metais įsigyjančius ūkininkus bendrovė neatsisako ir šiemet. Šiais metais 100-uoju traktoriumi tapo 570 AG vardinės galios 9 serijos John Deere 9570 RX modelio traktorius, išvystantis maksimalų 628 AG galingumą.

Išskirtinis šis traktorius ne tik dydžiu ir galia, bet ir keturių vikšrų važiuokle bei lankstiniu vairavimu. Sunkiems lauko darbams su plačiabariais padargais skirtame traktoriuje įrengta ir nemažai išmaniųjų sistemų, tarp jų ir JDLink telematikos ir duomenų perdavimo sistema.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak ūkininko Edmundo Baracevičiaus, lig šiol ūkyje naudotą 8 serijos ratinį John Deere 8335R (jį įmonė atpirko) nusprendė keisti galingesniu, nes įsigijo naują 8 m darbinio pločio skutiklį, o sunkioms žemėms, kurios vyrauja ūkyje, įdirbti reikia galingos technikos. Nors plūgo naudojimas ir arimas ūkyje vis mažinamas, tačiau, E. Baracevičiaus įsitikinimu, norint pasiekti gerų rezultatų, žemę būtina giliau išdirbti.

„Mums svarbu, kad traktorius būtų galingas, be problemų temptų didelio pločio padargus ir dirbtų negesdamas. Per visą ūkininkavimo laikotarpį dirbome ne vienu šio gamintojo traktoriumi, kuriuos kas penkerius metus atnaujiname. Su įmone „DOJUS agro“ bendradarbiaujame jau ne vienus metus, labai patenkinti esame serviso darbu, todėl net nesvarstėme galimybės rinktis kito gamintojo techniką“, – prielankumo įmonei ir žaliai technikos spalvai neslėpė ūkininkas, šiuo metu turintis 5 John Deere traktorius ir du javų kombainus.

„Titanike“ buvo daug turtingų ir sveikų žmonių, bet išgyveno tik tie, kuriems nusišypsojo sėkmė. Tad linkiu, kad ta sėkmė lydėtų ir niekada neapleistų“, – linkėjo „DOJUS agro“ Lietuvos filialo vadovė Diana Tatarūnaitė-Zubenienė (centre), įteikdama 100-ojo traktoriaus lentelę. Pardavimo vadovas Rytis Riškus (dešinėje) juokavo įteikiantis 101-ąjį traktorių

Beje, pirmosios John Deere mašinos Baracevičių ūkyje buvo ne traktoriai, o javų kombainai. Maždaug po 10 metų naudojimo juos pardavęs ūkininkas 2013 ir 2016 m. įsigijo vėl dvi šio gamintojo derliaus dorojimo mašinas.

Žemė – prioritetas

Su žmona ir vienu iš trijų sūnų E. Baracevičius valdo 800 ha žemės. Augina jie žieminius rapsus ir kviečius, pavasarį sėja pupų ir šiek tiek kvietukų, kad turėtų sėklos, jei žieminiai neperžiemotų. Maždaug po 100 ha kasmet skiria juodajam pūdymui dėl žalinimo užskaitos ir dėl to, ūkininko žodžiais, kad žemė pailsėtų, atsigautų. Pūdymui paliktame plote pirmiausia tvarkomi grioviai ir melioracija, be to, prieš vėl sėjant jis dar patręšiamas organinėmis trąšomis – galvijų ir paukščių mėšlu.

Didžiąją dalį, net 700 ha, Baracevičių dirbamų naudmenų sudaro nuosava žemė. Pasak Edmundo, nuo pat ūkininkavimo pradžios nuosava žemė buvo vienas svarbiausių prioritetų ir žemei, kuri tuo metu buvo pigi, įsigyti buvo skiriamas didžiausias dėmesys. Tad gana ilgą laiką ūkininkas dirbo ne su vakarietiškais traktoriais, o su rusiškais kirovais.

Technikai įsigyti ir augalininkystės ūkio bazei sukurti kelmiškis naudojosi europine parama, tačiau per visą ūkininkavimo laikotarpį nė karto neėmė paskolų ir visas investicijas darė nuosavomis lėšomis.

„Tiesą sakant, šiam traktoriui įsigyti pirmą kartą pasinaudojau išperkamąja nuoma. „John Deere Finance“ pasiūlė geras finansavimo sąlygas, tai ir susigundėme, nusprendę savus pinigus pasilikti žemei įsigyti, nes ne vienas žemės savininkas žadėjo ją parduoti“, – sakė Kelmės r. ūkininkas, nors prasitarė, kad šiuo metu pirkti žemę nelabai verta dėl didelės jos kainos.

Technikos rinka auga

Įmonės „DOJUS agro“ vadovai atkreipė dėmesį į tai, kad gegužę parduoti 100-ąjį traktorių – geras ženklas, rodantis žemės ūkio technikos rinkos atsigavimą. „Prognozuojama, kad šiemet Lietuvoje bendrai bus parduota apie 1 000 naujų traktorių. Jei didelių iššūkių, su kuriais šiuo metu susiduria viso pasaulio gamintojai ir tiekėjai, nekeltų tiekimas, šis skaičius galėtų būti ir didesnis nei 1 000“, – prognozėmis dalinosi bendrovės žemės ūkio technikos pardavimų padalinio vadovas Rytis Riškus.

Pasak jo, siekis darbus atlikti greičiau ir našiau, taip pat noras sutaupyti dirbant didelius žemės plotus stambesnių ūkių savininkus skatina investuoti į galingą techniką. Į Kelmės r. ūkininkų kiemą atvežtas 9 serijos keturių vikšrų traktorius – trečiasis galiūnas, šiemet pasiekęs mūsų šalies ūkius. Bendrovė liepą tikisi pristatyti dar dvi šios serijos mašinas, tačiau labiausiai mūsų šalies ūkiai šiemet investuoja į 150 AG ir didesnės galios traktorius.

Pardavimų vadovo teigimu, šiemet išaugo visų žemės ūkio technikos segmentų pardavimai, o tam įtakos turi ne tik geras pernykštis derlius ir į aukštumas pakilusios grūdų supirkimo kainos, bet ir metalo, kuris yra technikos gamybos pagrindas, brangimas ir tolesnės jo kainų kilimo tendencijos.

Pasveikino daugiau kaip dvi dešimtis ūkininkų

Tradicija džiuginti ir stebinti kas šimtąjį traktorių įsigijusį pirkėją tęsiasi nuo 2008 m. Per šį laikotarpį būta metų, kai įmonė „DOJUS agro“ sveikino ne tik 100, bet ir 200 ar net 300-ojo traktoriaus pirkėjus.

Per 12 tradicijos gyvavimo metų įmonė pasveikino jau daugiau kaip dvi dešimtis pirkėjų – Raimonda ir Edmundas Baracevičiai dvidešimt ketvirti šimtinio traktoriaus savininkai.

Jubiliejiniais traktoriais yra tapę ir mažesnių serijų, tokių kaip 5, ir didesnių, pvz., 8 ar 9, serijų traktoriai. Jų savininkai taip pat labai įvairių dydžių ūkiai – nuo smulkių ir vidutinių, iki stambių ūkių ar žemės ūkio bendrovių. Kam sėkmė nusišypsos tapti 200-ojo šiemet John Deere traktoriaus savininku?

Parengta bendradarbiaujant su „DOJUS agro“

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos