Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Šimtasis traktorius atriedėjo su broliu dvyniu

Šakių r. Kubilių ir Plokščių žemės ūkio bendrovių darbuotojai antradienį sulaukė staigmenos – atvežti 100 ir 101 skaičių balionais papuošti du John Deere 6R 215 traktoriai, sugužėjo ir įmonės „DOJUS agro“ atstovai su dovanomis. Taip tradiciškai įmonė stebina savo 100-ojo traktoriaus pirkėjus.

Abiejų žemės ūkio bendrovių savininkas ir vadovas Martynas Miliūnas neslėpė nuostabos. „Pati tradicija iš tiesų graži, o staigmena mums labai netikėta ir maloni, niekada negalvojome, kad galime tapti 100-ojo traktoriaus pirkėjais. O atnaujinti technikos parką smagu, ypač gera technika“, – sakė M. Miliūnas.

Beje, šimtasis John Deere traktorius į Šakių rajoną atvežtas maždaug po dešimtmečio, nors tradiciją džiuginti ir stebinti kas šimtąjį traktorių įsigijusį pirkėją „DOJUS agro“ tęsia nuo 2008 metų. Pasak įmonės atstovų, dažniausiai šimtojo traktoriaus pirkėjais tampa Žemaitijos ūkininkai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tiek Kubilių, tiek Plokščių bendrovėse technika atnaujinama nuolat, pagal iš anksto sudarytą planą. Pasak M. Miliūno, sutapo, kad abiejuose bendrovėse atėjo eilė įsigyti traktorius, todėl ir užsakė du vienodus. „Be to, pirkdamas daugiau gali tikėtis, kad suveiks masto ekonomika ir gausi geresnes nuolaidas“, – pridūrė jis. 

Nors abiejų bendrovių technikos parke gausu įvairių gamintojų mašinų, tačiau žalios spalvos John Deere dominuoja, o ir bendradarbiavimas su „DOJUS agro“ tęsiasi nuo pat įmonės įsikūrimo. 

Nauja technika leidžia didinti našumą

Kubilių ir Plokščių žemės ūkio bendrovių vadovo teigimu, įsigijus naujus traktorius, bus galima atsisakyti senų, kuriems jau reikia didesnių investicijų. „Paremontuosime juos ir greičiausiai parduosime, nes dirbsime su naujais, dėl kurių nereikės sukti galvos. Mašinos patikimos, tad ir darbus galime tikėtis atlikti laiku. Be to, su nauja technika galima didinti našumą ir efektyvumą, su turimais darbuotojais, neieškant naujų, atlikti daugiau“, – sakė M. Miliūnas. 

Tai, kad tapo šimtojo ir šimtas pirmojo traktoriaus pirkėjais šakiečius labai nustebino. Nuotraukoje iš kairės: Kubilių žemės ūkio bendrovės augalininkystės vadovas Jonas Šareika, Kubilių ir Plokščių ŽŪB pirmininkas Martynas Miliūnas, Plokščių bendrovės agronomas Antanas Urbaitis ir inžinierius Andrius Simokaitis

Abi bendrovės mišrios specializacijos – plėtoja augalininkystę ir pienininkystę. Kubilių žemės ūkio bendrovė dirba 1 900 ha žemės, turi apie 3 000 gyvulių, iš kurių 1 500 melžiamų karvių, Plokščių – 1 200 ha ir 330 melžiamų karvių. Pirmoje bendrovėje dirba 98, antroje – 36 žmonės.

„Vertiname John Deere prekės ženklą dėl technikos patikimumo, ekonomiškumo, operatyvaus ir kokybiško serviso darbo. Svarbu ir komfortas, kad dirbdami mechanizatoriai nepavargtų, ir traktoriaus vilkimo galia, kuri yra gerokai didesnė, palyginti su kitų gamintojų traktoriais“, – kodėl renkasi šią techniką, atskleidė Kubilių žemės ūkio bendrovės augalininkystės vadovas Jonas Šareika. 

Jo teigimu, naujieji 6R 215 modelio traktoriai yra labai universalūs ir ypač tinka mišriems ūkiams, nes gali ir žemę dirbti, ir transporto darbuose ne per silpni. Tad kaip ir senesni 6 serijos traktoriai, kurių abi bendrovės turi ne vieną, naujieji traktoriai bus naudojami įvairiems darbams – prie jų bus kabinami penkių korpusų plūgai mažesniems laukams arti, jie trauks pasėlių priežiūros, srutų laistymo mašinas, veš žolę ir kitus pašarus gyvuliams šerti. 

Pirmą kartą per įmonės tradiciją skaičiuoti ir stebinti John Deere pirkėjus, 100-asis traktorius atkeliavo su broliu dvyniu – identiškos komplektacijos 101-uoju

Populiariausios serijos traktoriai

Pasak bendrovės „DOJUS agro“ pietų ir rytų Lietuvos regiono pardavimų vadovo Valdo Graževičiaus, 6R serijos traktoriai Lietuvos ūkiuose labai populiarūs ir paklausūs dėl universalumo, nes tinka tiek augalininkystės, tiek gyvulininkystės krypties ūkiuose, ypač pritaikyti transporto darbams.

Traktoriai aprūpinti automatinio vairavimo sistemomis, automatinėmis transmisijomis, kad dirbti būtų kuo patogiau, telematine JDLink sistema. „Bendrovių įsigyti traktoriai – išmanūs ir draugauja su visomis „John Deere“ technologijomis“, – pabrėžė V. Graževičius, pridurdamas, kad telematikos sistema suteikia daug galimybių, nors šiuo metu abiejuose bendrovėse naudojamos tik technikos darbo ir vietos stebėjimo funkcijos.

Patogu tai, kad „John Deere“ operacijų centro galimybes galima išnaudoti ir turint kitų gamintojų techniką, jei tik joje įrengta telematikos sistema. O tai dideliems ūkiams ar bendrovėms ypač aktualu.

„Džiugu, kad Kubilių žemės ūkio bendrovė naudojasi „John Deere“ operacijų centru ir jau kaupia joje pašarų smulkintuvo, turinčio išmaniąją pašarų kokybės tyrimo įrangą HarvestLab 3000, surinktą informaciją, kokius pašarus iš kokio lauko surinko. Neabejojame, kad ilgainiui pradės naudotis ir daugiau funkcijų“, – pastebėjo „DOJUS agro“ produktų grupės vadovas Mantas Liepuonius.

Artimiausiu metu įmonės specialistai atvyks į Šakių rajono bendroves paleisti naujųjų traktorių ir apmokyti darbuotojų, kaip naudotis traktoriumi ir jame įdiegtomis sistemomis, kad traktoriaus galimybės būtų išnaudojamos efektyviai. 

„Įsigijęs traktorių kartu klientas gauna ir visą „DOJAUS agro“ paslaugų paketą, kurį galima traktuoti kaip standartinę technikos įrangą. Vykdome mokymus, suteikiame galimybę atnaujinti žinias, rūpinamės, kad įsigyta technika būtų išnaudojama maksimaliai ir visapusiškai. Kartu suteikiame ir pakaitinio traktoriaus garantiją, jei įvyktų gedimai“, – gaunamą naudą pabrėžė „DOJUS agro“ atstovai.

Parengta: bendradarbiaujant su bendrove „DOJUS agro“
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos