BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Technika
Šimtasis traktorius atriedėjo į pieno ūkį

Šilalė. Dešimtmetį ūkininkaujantiems Eglei ir Valentinui Jurgilams ketvirtadienio rytas buvo kupinas malonių staigmenų. Į jų ūkio kiemą Paymėžio kaime įriedėjo išpuoštas John Deere 6195M traktorius ir prigužėjo netikėtų svečių su dovanomis.

Staigmeną ūkininkams surengė bendrovė „DOJUS agro“, tęsdama nuo 2008 m. gyvuojančią tradiciją džiuginti ir stebinti kas šimtąjį traktorių įsigijusį pirkėją. Mišraus ekologinio ūkio šeimininkas V. Jurgilas tapo 100-ojo šiemet parduoto traktoriaus savininku, nors būta metų, kai įmonė sveikino ne tik 100, bet ir 200 ar net 300-ojo traktoriaus pirkėjus.

„Sunkūs metai ir prasti derliai turi didelę įtaką ūkininkų investicinėms nuotaikoms ir galimybėms, todėl labai džiaugiamės šiemet galėdami pasveikinti šimtojo traktoriaus pirkėją. Ypač malonu tai, kad juo tapo šeimos ūkis“, – sveikindama Šilalės r. ūkininką pabrėžė „DOJUS agro“ Lietuvos filialo direktorė Diana Tatarūnaitė-Zubenienė.

Bioversija 2024 04 26 m7

Ūkininkai Jurgilai dirba maždaug 120 ha, didžiąją naudmenų dalį sudaro pievos ir ganyklos, tik 20–30 ha sėja grūdines kultūras savo reikmėms. Šiuo metu jie ekologiškai augina apie 100 gyvulių, tarp kurių – 40 melžiamų karvių. Dėl pašarų trūkumo (jų mažiau pasiruošė dėl sausros) bandą šiemet teko sumažinti – pardavė dešimt melžiamų karvių ir atsisakė buliukų auginimo mėsai.

Šilalės r. ūkininkas Valentinas Jurgilas (antras iš kairės) su įmonės „DOJUS agro“ atstovais

Lig šiol senais net trijų skirtingų gamintojų traktoriais dirbęs V. Jurgilas neslėpė, kad pavargo juos remontuoti ir vis kišti pinigus – vos tik išvažiavus dirbti, nuolat kas nors sulūžta ar sugenda. Įsigyti naują traktorių paskatino ir patvirtintas ES paramos projektas – pirmasis per visą Jurgilų ūkininkavimo laikotarpį.

Norėjo ūkininkas su ES parama naują 1 200 kv. m tvartą pasistatyti, bet keliami reikalavimai, pvz., kad net varžtai būtų sertifikuoti, sustabdė nuo šios minties. „Ryžęsis pirmą kartą sudalyvauti ES paramos programoje, nusprendžiau geriau investuoti į galingesnį ir patogesnį traktorių. Nesinori juk visą gyvenimą su senais laužais vargti, o tvartą galbūt kada nors savo lėšomis ir jėgomis pasistatysiu, tam jau kaupiu medžiagas“, – šypsojosi V. Jurgilas.

„Traktoriaus patogumas taip pat svarbu, ypač kai visus ūkio darbus pats ir atlieki“, – sakė ekologinio pieno ūkio savininkas

Jo teigimu, renkantis traktorių tarp svarbiausių kriterijų buvo patvarumas ir patikimumas. Kad John Deere traktoriai yra būtent tokie, sako, pats įsitikino 8 m. dirbdamas ūkyje su 2003 m. gamybos iš Anglijos parsivežta šio gamintojo mašina. Svarbu ūkininkui buvo ir naujojo traktoriaus variklio galia, ir tai, kad komplektacijoje būtų priekinė pakaba ir darbinis velenas.

„Vienas dirbu, pačiam reikia spėti ir pjauti, ir grėbti, tad kad darbai sparčiau vyktų planuoju dar priekinę žoliapjovę įsigyti“, – planais pasidalino ūkininkas, prasitardamas, kad naujuoju traktoriumi ir žemę dirbs, ir galingą presą-vyniotuvą prie jo kabins.

Ne mažiau reikšmingas dalykas buvo ir tai, kad vienintelė bendrovė „DOJUS agro“ pasiūlė finansavimą su 0,4 proc. palūkanomis – tai užtikrino V. Jurgilo įsigytas FarmSight traktoriaus darbingumo palaikymo paketas. Tačiau, pasak bendrovės vadovės D. Tatarūnaitės-Zubenienės, palūkanos nuo 0 proc., priklausomai nuo laikotarpio ir turimų savų lėšų, ne vienintelė šio paketo suteikiama nauda.

„Traktoriaus gedimo atveju garantuojame pakaitinę mašiną per 48 valandas, o tai ypač svarbu ūkiams, turintiems vieną traktorių, kad darbymečiu turėtų su kuo dirbti. Taip pat į paketą įeina kasmetinė traktoriaus patikra po sezono, papildomi operatorių mokymai, padėsiantys geriau išnaudoti traktoriaus galimybes ir sumažinti degalų sąnaudas, priminimai ir paaiškinimai, kaip teisingai prižiūrėti techniką sezono metu“, – paketo teikiamą naudą vardijo įmonės vadovė.

Bendrovės atstovų teigimu, tarp visų mūsų šalyje parduodamų John Deere traktorių 6 serijos yra patys populiariausi, pvz., šiemet iš šimto parduotų 76 yra šios serijos traktoriai. Nuo 2020 m. John Deere 6M seriją gamintojas gerokai atnaujina ir siūlo dar didesnį komfortą ir matomumą, geresnes variklio charakteristikas ir naujas opcijas: elektronines hidroporas, LED žibintus, valdymo porankį, naują interaktyvų prietaisų skydelį.

Atnaujintus 6M serijos traktorius bendrovė tikisi mūsų šalies žemdirbiams pristatyti pavasarinėje parodoje „Ką pasėsi... 2020“.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos