Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Technika
Šimtarankis robotas - traktorius jau dirba Kanados ūkiuose

Otava. Pirmosios išties savivaldės transporto priemonės, pasieksiančios rinką, bus ne automobiliai ar vilkikai, o daugiafunkciai žemės ūkio padargai, rašo portalas „Wired“.

Kanados startuolis „Dot Technology Corp.“ jau šiemet vietinei rinkai pristatė „DOT Power Platform“ – savivaldę žemės ūkio platformą, kuri yra vienas geriausių pavyzdžių apibūdinti ateities žemės ūkio technologijas. Investicijų banko „Goldman Sachs“ skaičiavimais, tokios technologijos iki 2050 metų padidins derlių 70 procentų.

Trumpai tariant, „DOT“ yra ne šiaip savivaldis traktorius, o tikras žemės ūkio robotas-transformeris, gebantis rišti šieną, sėti, rinkti akmenis, kratyti mėšlą ir dar daugiau kaip 100 kitų darbų – tereikia prijungti atitinkamą modulį. Nors mašina sveria daugiau kaip 20 tonų, lauke ji juda daug tiksliau nei vairuojama žmogaus.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Platforma orientuojasi pagal bepiločių skraidyklių ar palydovų sukurtą lauko žemėlapį ir gali dirbti visą parą, tik stabteldama papildyti dyzelino atsargas. Gamintojų teigimu, ji ūkininkams sutaupo apie penktadalį lėšų, kurios būtų išleistos degalams, darbuotojams ir nesavivaldei įrangai.

Dar keletas savivaldės žemės ūkio platformos privalumų:

  • jeigu platforma lauke susiduria su objektu, kuris nenumatytas žemėlapyje, ji sustoja ir transliuoja objekto vaizdą į numatytą įrenginį;
  • ūkininkai gali nuotoliniu būdu nuvairuoti platformą prie pasirinkto padargo, pavyzdžiui, sėjamosios, o likusį tvirtinimo darbą atlieka keturios hidraulinės „rankos“;
  • kiekvienas platformos ratas gali sukiotis nepriklausomai nuo kitų. Navigacijos sistema įvertina ratų jutiklių parodymus apie sukimo kampą ir ratų praslydimą, kad posūkis būtų tikslus;
  • inžinieriai tobulina komunikacijos sistemą, kuri leis tame pačiame lauke bendradarbiauti dviem ar daugiau platformų.

Pirmosios šešios platformos jau parduotos Kanados Saskačevano provincijos ūkininkams, o kitąmet planuojama jas pristatyti užsienio rinkai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos