Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Technika
Sezoną pasitinka su atnaujinta technikos gama

Kauno r. Pavasarėjančios nuotaikos skatina žemdirbius naujoms investicijoms, o vieni svarbiausių pirkinių ūkyje visuomet yra technikos gaminiai.

Įkandama kaina, iš kolegų išgirsti atsiliepimai, vadybininkų patarimai, serviso kokybė – visa tai tampa svarbiais kriterijais renkantis ūkiui reikalingą žemės ūkio mašiną ar padargą.

Bendrovė „Agrokoncerno technika“ šį sezoną išplėtė atstovaujamos technikos gamą. Žemės ūkio mašinų flagmanu išlieka kombainai Rostselmash.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Dėl gero kainos ir kokybės santykio kombainai Rostselmash išlaiko rinkos lyderių pozicijas Lietuvoje“, – pardavimo rezultatais džiaugiasi „Agrokoncerno technikos“ direktorius Donatas Višniauskas.

Kombainai – pardavimų flagmanai

Šie rusiški kombainai turi plačią modelių gamą, todėl gali būti tinkamas pasirinkimas ir mažiems, ir labai stambiems ūkiams, o jų kaina svyruoja nuo 75 iki 190 tūkst. eurų. Pats mažiausias modelis Nova 330 yra skirtas maždaug 150 ha dirbančiam ūkiui. Tai klasikinis kombainas, turintis 4 kratiklius, jo pjaunamosios plotis 4,2–5 m.

Patys populiariausi Lietuvos rinkoje yra Vector kombainai. Mūsų šalyje dirba daugiau kaip 400 vnt. šios klasės kombainų, o pats pirmasis buvo nupirktas 2002 metais. Pernai pristatytas naujasis modelis Vector 450 Track, kuris jau sėkmingai kūlė Švenčionių rajone. „Šis modelis išsiskiria universalumu – tinka dirbti ir kai sausa, ir kai šlapia. Jo našumas siekia 12 t/val.“, – paaiškina D. Višniauskas.

Ieškantiems dar didesnio našumo, siūloma įsigyti Acros 595 Plus, kuliančiam 16 t/val. Modelis išsiskiria tuo, kad pjaunamoji, kurios plotis yra nuo 6 iki 7 m, yra su hidrauliniu kopijavimu – tai leidžia sumažinti derliaus nuostolius kuliant ne idealiai lygius laukus.

„Tinkamai pasirinkti technikos sprendimai užtikrina sėkmę“, – sako bendrovės „Agrokoncerno technika“ direktorius Donatas Višniauskas

Didžiausias iš kratiklinių kombainų – RSM161, kurio našumas yra 30 t/val. Šis kombainas turi 360 AG variklį, 6 kratiklius, o pjaunamosios plotis gali būti iki 9 metrų. „Papildomai šis kombainas gali būti komplektuojamas su vikšrine važiuokle, o vertinant pagal kainą jis yra apie 20 proc. pigesnis negu konkurentų analogai“, – privalumus pabrėžia D. Višniauskas.

Galingiausias „Agrokoncerno technikos“ siūlomas kombainas – Torum 770, išsiskiriantis galingu 506 AG varikliu, o jo našumas siekia 40 t/val. Lietuvoje jau yra nupirkti 4 tokie galiūnai, tiesa, senesnės kartos, o jais dirbančių ūkių šeimininkai patenkinti tiek našumu, tiek kūlimo kokybe.

Traktorių gamą papildė naujas prekinis ženklas

Kanadietiški traktorių Versatile klasikinė versija yra nuo 260 iki 360 AG, jų varikliai Cummins QSL gaminami JAV. Šarnyriniai HHT traktoriai yra nuo 380 iki 460 AG, o ieškantiems dar galingesnių traktorių pasirinkimas būtų vikšriniai Delta Track modeliai, kurių galingumas siekia nuo 520 iki 610 AG.

Technikos naujienos žemdirbiams visada įdomios ir aktualios, nes žemės ūkio mašinos – vienas svarbiausių darbo įrankių

Naujiena – McCormick traktoriai. „Su McCormick ženklu mes užsipildėme pasiūlos gamą nuo 15 iki 600 AG. Populiariausios šių traktorių serijos yra X8.6, X7.6, X7.4, X6.4. Traktorių kaina viena iš geriausių rinkoje, sakyčiau, mes galime konkuruoti su visais traktorių gamintojais“, – paaiškino D. Višniauskas.

Nauja paslauga – technikos nuoma

Ieškantiems žemės dirbimo ir sėjos padargų, siūlomos Maschio Gaspardo mechaninės sėjamosios, kombinuotas žemės dirbimo agregatas Dracula (4 arba 6 m pločio), Pötinger pneumatinės prikabinamos ir pakabinamos sėjamosios, skutikliai Terradisc, giluminiai purentuvai Jympa (įdirbantys žemę net iki 55 cm gylio, o ne viename ūkyje jau sėkmingai išbandyta technologija su šiais giluminiais purentuvais ir smulkių sėklų sėjamosiomis sėti žieminius rapsus).

Gyvulininkystės ūkių šeimininkus galėtų sudominti Maschio žolės smulkintuvai ir ritinių presai Entry, Extreme 265, Extreme 365, augalininkams aktualu būtų FarmGem prikabinami purkštuvai, kurių sijų plotis gali siekti iki 36 m, o bako talpa 6 t, bei Agrex trąšų barstomosios, skleidžiančios trąšas nuo 12 iki 36 m.

Išmaniosios sistemos Topcon – geras pasirinkimas tiksliosios žemdirbystės fanams. Skaičiuojama, kad dirbant su automatine sistema 500 ha dydžio ūkyje, ji atsiperka per pusantrų metų.

„Agrokoncerno technika“ nuo šių metų žengia į naują segmentą – technikos nuomą. Kombaino nuoma sezonui kainuos nuo 15 tūkst. eurų, traktoriaus nuoma mėnesiui – nuo 3 tūkst. eurų. Kuo tai patrauklu? „Išsinuomojate ir nesukate galvos dėl serviso. Nėra limituojamas nei motovalandų, nei hektarų skaičius“, – privalumus vardijo D. Višniauskas.

Įmonės servisas Kauno r., Babtuose, turi naujas patalpas su visa reikalinga įranga ir atsarginių detalių sandėlį. Be Babtų, serviso centrai dar veikia Kėdainiuose ir Kuršėnuose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos