Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Technika
Senieji istoriniai traktoriai – ne tik muziejuose

Kaunas. Senųjų, dabar istoriniais laikomų žemės ūkio technikos egzempliorių galima rasti ne tik vieno ar kito technikos gamintojo įsteigtuose muziejuose, kur supažindinama su gamyklų istorija ir technikos raida, bet ir pavienių ūkininkų, taip pat ta technika prekiaujančių įmonių kiemuose.

Traktoriai – vieni populiariausių tokių egzempliorių. Nors senieji jų modeliai nė iš tolo neprilygsta dabartiniams traktoriams variklio galia, technologijomis, komforto ar valdymo galimybėmis, tačiau daugumai nauja žemės ūkio technika prekiaujančių įmonių vos ne garbės reikalas juos turėti savo ekspozicijose ir pristatyti greta šiuolaikinių traktorių.

Panevėžio įmonė „Specagra“, įsijungdama į savaitgalį šurmuliavusią Panevėžio miesto 515-ojo gimtadienio šventę, kurios tema „Praeities ir ateities sandūroje“, šventinėje eisenoje dalyvavo (titulinė nuotrauka) su šiemet pristatytu ir neseniai į Lietuvą atvykusiu naujo dizaino Zetor Major traktoriumi, kurio priešakyje judėjo 1948 m. gamybos Zetor 25.

Bioversija 22 02 02

Šio modelio traktorių gamyba Čekijos „Zetor“ traktorių gamykloje Brno pradėta 1946 metais.

Įdomu tai, kad šių traktorių gerbėjas čekas Martinas Havelka (Martin Havelka) šią vasarą istoriniu Zetor 25 iš gimtosios Čekijos keliavo į Švediją ir senuoju traktoriumi įveikė 3 tūkst. kilometrų. Į šiaurę jis važiavo 33 km/val. greičiu, 100 km sunaudodamas 12 l degalų.

Jo teigimu, didžiausias kelionės iššūkis buvęs karštas šios vasaros oras, todėl savo kelionę jis prilygino sėdėjimui ant karštos viryklės. Nors, palyginti su šiuolaikiniais traktoriais, važiavimą beveik prieš 70 metų pagamintu traktoriumi sunkiai galima pavadinti komfortišku, tačiau entuziastingasis čekas juo ir toliau planuoja kitas keliones, taip garsindamas ne tik savo šalį, bet ir traktorių gamintoją.

Čekas Martinas Havelka (Martin Havelka) šią vasarą istoriniu Zetor 25 iš gimtosios Čekijos keliavo į Švediją  ir įveikė 3 tūkst. kilometrų

Suomiška technika mūsų šalyje prekiaujančios bendrovės „Rovaltra“ ekspozicijoje dar pavasarinės parodos „Ką pasėsi... 2018 “ ekspozicijoje šalia nemažai tarptautinių apdovanojimų pelniusio Valtra T254 VersuSmart Touch pristatytas irir 1953 m. gamybos Valmet 15.

Valtra traktorių pirmtakas Valmet 15

Bendrovės generalinis direktorius RomualdasTrainaitis šiuos du modelius įvardijo kaip svarbiausius parodos akcentus įmonės ekspozicijoje, rodančius traktorių raidą ir gamintojo pažangą. „Šiuos modelius skiria daugiau kaip šeši dešimtmečiai. Skirtumų, ko gero, nereikia nė įvardyti“, – atstovaujamo gamintojo pažanga ir pasiekimais džiaugėsi R. Trainaitis.

Traktorių gamybos šimtmetį šiemet švenčiančios amerikiečių kompanijos „John Deere“ atstovų „DOJUS agro“ pavasarį vykusios parodos „Ką pasėsi 2018“ ekspozicijoje tarp modernių traktorių taip pat svarbi vieta teko ir vienam iš pirmųjų modelių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos