Basf m1 2024 06 14
Technika
Sukūrė elektrinį traktorių su autonominėmis funkcijomis
Gamintojos nuotr.

Londonas. Korporacija „CNH Industrial“ pristatė pirmąjį visiškai elektrinio traktoriaus New Holland T4 Electric Power prototipą su autonominėmis funkcijomis. Mažesnės galios elektrinis traktorius tinka mišriems ir gyvulininkystės ūkiams, sodams, komunaliniams darbams.

Tai dar vienas bendrovės žingsnis, sprendžiant nulinės emisijos ūkininkavimo iššūkius. Pirmasis – biometanu ir suskystintomis dujomis varomi T6 Methane Power ir T7 Methane Power LNG traktoriai.

Elektrinį traktorių pavyko sukurti per gana trumpą laiką. Bendrovė tam pasitelkė JAV ir Italijos inžinierius, panaudojo savo patirtį ir išteklius, bendradarbiavo su strateginiu partneriu „Monarch Tractor“, Kalifornijoje įsikūrusiu elektrifikuoto žemės ūkio novatoriumi.

Bioversija 2024 04 26 m7

Elektrinis traktorius gali išvystyti didžiausią 120 AG galią, pasiekti 440 Nm maksimalų sukimo momentą ir 40 km/val. greitį – visa tai užtikrina beveik visą dieną atlaikantis akumuliatorius, kuriam 100 proc. įkrauti naudojant greitojo įkrovimo stotelę reikia vos vienos valandos. Elektrinis sprendimas užtikrina nulinį išmetamųjų teršalų kiekį.

Traktoriaus elektros lizdai gali būti naudojami kasdieniams ūkio darbams, tokiems kaip suvirinimas ir gręžimas. Kadangi akumuliatorius veikia kaip atsarginis energijos generatorius kasdieniams ar avariniams poreikiams, tai didina transporto priemonės naudojimo patogumą. Taip pat jis suteikia energijos elektriniams, mechaniniams ar hidrauliniams padargams.

Per bandymus, palyginti su įprastu dyzeliniu traktoriumi, T4 Electric Power išsiskyrė našumu, efektyvumu ir gera traukos kontrole. Gamintojai teigia, kad eksploatacinės elektrinio traktoriaus išlaidos sumažėja iki 90 proc., nes nereikia leisti pinigų dyzelinui ir šio tipo variklio priežiūrai.

Didelis privalumas – tylus traktoriaus darbas. Triukšmas kabinoje sumažėjo iki 90 proc., neliko ir vibracijos. Visa tai atitinka griežtus triukšmo reglamentus, leidžia patogiai dirbti naktį, taip pat gerina gyvulių gerovę, ypač dirbant uždarose patalpose, pavyzdžiui, tvartuose.

Ant T4 Electric Power stogo yra jutikliai, kameros ir valdymo blokai, kurie leidžia ūkininkui nuotoliu būdu aktyvuoti traktorių per programėlę išmaniajame telefone

Tikslumo suteikia traktoriuje įrengtos pažangios automatizuotos ir autonominės funkcijos. Jomis naudotis leidžia T4 Electric Power stoge sumontuoti jutikliai, kameros ir valdymo blokai. Ūkininkai gali nuotoliniu būdu aktyvuoti traktorių per programėlę išmaniajame telefone.

Shadow Follow Me režimas leidžia operatoriams sinchronizuoti įrenginius ir dirbti kartu. 360 laipsnių suvokimo sistema aptinka kliūtis ir jų išvengia. Telematika ir automatinis orientavimas leidžia operatoriams kontroliuoti visas funkcijas, Fleet Management – ūkio vadovui priskirti užduotis kiekvienai įrangai.

Padargo atpažinimo sistema užtikrina, kad traktorius sklandžiai susijungs su reikiamu priedu. O išorinės skaitmeninės paslaugos leidžia ūkininkams valdyti traktorių iš bet kur ir bet kuriuo metu, stebint jo veikimą ir akumuliatoriaus lygį.

Pasaulinė „CNH Industrial“ dizaino komanda alternatyvių energijos šaltinių produktams pažymėti sukūrė specialią „švariai mėlyną“ (Clean Blue) spalvą. Nuo įprastinių dyzelinių traktorių alternatyvių energijos šaltinių varomos mašinos išsiskiria šviečiančia lapo formos emblema ir galiniais žibintais.

Tikimasi, kad komercinė New Holland T4 Electric Power gamyba prasidės 2023 m. pabaigoje, taip pat bus galima įsigyti ir Case IH elektrinį modelį. Ateityje koncernas planuoja pasiūlyti ir daugiau modelių.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos