Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Prasideda skaitmeninė žemės ūkio technikos paroda EIMA

Bolonija. Šiandien Bolonijos (Italija) parodų centre nuotoliniu būdu prasideda penkias dienas truksianti skaitmeninė žemės ūkio technikos ir technologijų paroda EIMA – „EIMA Digital Preview“ (EDP).

Kas antrus metus organizuojamą didžiausią Pietų krašte parodą surengti gyvai organizatoriai vis dar tikisi kitais metais.

Tiesa, koronaviruso pandemija pakeitė lig šiol kaskart vis augusios parodos vaizdą, sumažindama dalyvių skaičių beveik perpus: jei prieš dvejus metus (2018 m.) vykusioje parodoje dalyvavo beveik 2 000 dalyvių, iš kurių 1 286 buvo Italijos ir 671 užsienio įmonė, tai šiemet dalyvių skaičius krito iki 1 100.

Bioversija 2024 04 26 m7

Prasidėjus pandemijai, ne viena įmonė priėmė sprendimą nedalyvauti parodoje. Dar vasaros gale apie stabdomą dalyvavimą iki 2021 m. spalio pabaigos visose Europoje ir NVS šalyse rengiamose parodose pranešė amerikiečių kompanija „John Deere“, vėliau dalyvavimą parodoje EIMA atšaukė ir korporacija AGCO.

Nepaisant sumažėjusio dalyvių skaičiaus, parodos organizatoriai – Italijos žemės ūkio technikos gamintojus vienijanti federacija „FederUnacoma“ – planų rengti 44-ąją parodą neatsisakė, tik pasirinko dvigubą jos formatą: skaitmeninę ir fizinę parodą. Tad jau šiandien lankytojai gali aplankyti skaitmeninę parodą Italijoje, vienintelė sąlyga – registracija EDP platformoje ir prisijungimas.

Neišeidami iš savo namų lankytojai gali apsilankyti konkrečių kompanijų virtualiuose stenduose trimatėje erdvėje, taip pat apžiūrėti ir visų 15 sektorių, į kuriuos sugrupuoti parodos dalyviai, paviljonus. Kaip ir gyvoje parodoje, norintieji gauti daugiau informacijos apie konkrečius gaminius, pasikonsultuoti su gamintojų atstovais tam taip pat turi galimybę – esant poreikiui, gali būti bendraujama el. paštu, rengiami internetiniai susitikimai.

Parodos programoje – plati įvairiausių renginių pasiūla. Iš viso suplanuota surengti 120 internetinių seminarų, konferencijų, teminių įžvalgų. Į renginį užsiregistravę lankytojai keturiuose seminarams skirtuose „kambariuose“ virtualiai galės dalyvauti tiesioginėse transliacijose, kurias vėliau bus galima peržiūrėti ir EDP platformoje.

Ypatingas dėmesys skiriamas technologinėms žemės ūkio naujovėms, skaitmeninių technologijų taikymui žemės ūkio srityje, tiksliajai žemdirbystei, daiktų internetui. Beje, vienas iš pirmąją skaitmeninės parodos EIMA dieną organizuojamų renginių – konkurso „Metų traktorius 2021“ pristatymas.

Renginyje taip pat bus apžvelgiama traktorių raida, pristatomas Europos rinkoje geriausią traktorių renkančios komisijos šiųmetis projektas – internetinis leidinys anglų kalba „Baltas popierius 2020“ ir didžiulio susidomėjimo sulaukęs vaizdo prezentacijų rinkinys konkrečiomis temomis apie svarbiausius šiuolaikinių modernių traktorių aspektus, pvz., susietumą/sujungiamumą, skaitmenizaciją, automatines ir autonomines sistemas, nuotolines serviso paslaugas, duomenų rinkimą, jų apdorojimą ir pritaikymą gamybos procesams optimizuoti, sąnaudoms mažinti.

Kaip ir kiekvienoje parodoje, kompanijų naujovėms ir inovacijoms vertinti nuo 1986 m. rengiamas konkursas. Komisija, kurią sudaro „FederUnacoma“, Bolonijos universiteto žemės ūkio ekonomikos ir inžinerijos departamento, Tyrimų centro, Italijos inžinerijos asociacijos, Nacionalinės žemės ūkio mechanizacijos agentūros atstovai, šiemet dviejų kategorijų nominacijose atrinko 43 naujus sprendimus.

Pagrindinis „EIMA Techninė inovacija“ apdovanojimas skirtas 15 naujovių. „EIMA Paminėjimas“ apdovanojimas atiteko 28 naujovėms, tarp kurių ne tik konkrečios mašinos, prietaisai, bet ir efektyvumu bei gebėjimu pagerinti žemės ūkio mašinų našumą pasižyminčios sistemos. „FederUnacoma“ teigimu, nepaisant sunkumų, kuriuos sukėlė ekstremali situacija, konkursas sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo.

Tarp komisijos atrinktų naujovių – nuo „nulinio išmetimo“ elektrinio teleskopinio krautuvo iki pirmosios melionų derliaus nuėmimo mašinos, nuo bioplastiko porankio iki savaeigio traktoriaus su dirbtiniu intelektu ar daugiaspektrinio matymo prietaiso, kuris realiuoju laiku fiksuoja augalų azoto, augimo reguliatorių ir defoliantų poreikius. Beje, kai kuriems aplinkosauginiu aspektu išsiskiriantiems sprendimams papildomai buvo skirtas „EIMA Mėlynasis apdovanojimas“.

Visos atrinktos techninės naujovės bus eksponuojamos specialioje EDP platformoje, joms pristatyti skirtas tiesioginis internetinis renginys, tačiau apdovanojimų ceremoniją ketinama rengti kitais metais gyvoje parodoje EIMA.

Iš pradžių gyvą parodą planuota surengti 2021 metų vasario 3–7 d., tačiau skaitmeninės parodos išvakarėse per spaudos konferenciją pranešta, kad ji atidedama, kol pagerės epidemiologinė situacija, todėl konkreti data nepaskelbta.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos