Basf m1 2024 06 14
Technika
Paroda SIMA neįvyko, tačiau inovatyviausi produktai apdovanoti medaliais

Paryžius. Nors praėjusių metų rudenį turėjusi vykti tarptautinė Prancūzijos žemės ūkio technikos ir technologijų paroda SIMA nukelta į 2022 m., tačiau inovatyviausi 2021-ųjų produktai išrinkti ir apdovanoti medaliais.

Kaip teigia parodos organizatoriai, nepaisant to, kad paroda neįvyko ir naujovių lankytojai negalėjo apžiūrėti gyvai, dauguma gamintojų noriai teikė paraiškas inovacijų atrankai.

Nuo 1931 m. organizuojamais SIMA inovacijų apdovanojimais įvertinama pati pažangiausia įranga, gaminiai, technologijos ir paslaugos, kurias pateikia parodos dalyviai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Parodos eksponatus vertina ir kiekvienos paraiškos išsamią analizę atlieka speciali komisija, sudaryta iš geriausių Prancūzijos ir tarptautinių specialistų,  jai padeda ir maždaug šimtas techninių ekspertų.

Dar sausio pabaigoje per SIMA skaitmeninę spaudos dieną buvo atskleisti 40 atrinktų produktų pavadinimai. Šiemet inovacijos vertintos aukso, sidabro ir bronzos medaliais keturiose pagrindinėse ir dviejose papildomose kategorijose.

Balandžio 22 d. įvyko nuotolinė laimėtojų paskelbimo ceremonija. Peržvelgus laimėtojų sąrašą, akivaizdu, kad didžioji dalis medaliais įvertintų inovacijų sukurtos Prancūzijos gamintojų, išimtis tik skirtingose kategorijose sidabro ir bronzos medalius pelniusi „New Holland“ (Italija) ir JAV įmonė „Smart Guided Systems“.

Kategorijoje „Dirvožemis ir pasėliai“, kurioje varžėsi 9 produktai, aukso medaliu įvertinta JAV kompanijos „Smart Guided Systems“ išmani pesticidų purškimo sistema Smart-Apply® ™, kuri tiksliai identifikuoja lapijos tankį ir valdo kiekvieną purkštuką atskirai.

Sidabro ir bronzos medaliais apdovanoti dviejų Prancūzijos įmonių gaminiai: „Sulky“ greičio kontrolės įranga, montuojama šio gamintojo trąšų barstomosiose, ir „Stecomat“ sėjos ir ravėjimo robotas FarmDroid FD20.

Antros „Nuo derliaus nuėmimo iki sandėliavimo“ kategorijos (joje varžėsi 11 produktų) laimėtojai: įmonės „Downs“ naujos kartos neplautų bulvių rūšiavimo optinis įrenginys CropVision; kompanijos „New Holland“ infraraudonųjų spindulių technologija pagrįstas maisto medžiagų analizės įrankis NutriSense™  derliaus nuėmimo kombainams; „Jevelot“ grūdų sandėliams vėdinti skirtas įrenginys Venti'Javelot.

Trečios kategorijos „Gyvulininkystė ir atsinaujinanti energija“ aukso medalį pelnė „Kuhn“ autonominis savaeigis pašarų maišytuvas-dalytuvas Aura, sidabro – „Base“ termovoltiniai pašarams džiovinti skirti elementai Panneaux Cogen'Air®, bronzos – „Eguillaume“ savivartė  Fusion priekaba skystoms ir kietoms medžiagoms gabenti.

Ketvirtosios kategorijos „Dalys, paslaugos ir elektronika“, kuriai buvo atrinkta net 14 produktų, laimėtojais pripažinti: „Vitibot“ novatoriškas universalus valdiklis VitiDrive vynuogių priežiūros mašinoms ir priedams; „Amazone“ dirvožemio zonų ieškiklis Cenius-TX ir„New Holland“ javų kombainų valymo sistemos slėgio jutiklis, padedantis mažinti grūdų nuostolius.

Inovacijų konkurso organizatorių teigimu, šiais metais pristatytos naujovės, daugiausia skirtos gerinti vartotojų darbo sąlygas ir didinti ūkių techninę bei ekonominę veiklą, yra labai apčiuopiamos ir iliustruoja precedento neturinčios krizės ištikto sektoriaus dinamiką. O pagrindinės trys tendencijos: skaitmeninės technologijos, darbuotojų sveikata, sauga ir darbo sąlygos bei vis didėjantis dėmesys pereinamajai agroekologijai.

Artimiausią kas antrus metus vyksiančią parodą SIMA Paryžiuje planuojama surengti 2022 m. lapkričio 6–10 dienomis.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos