Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Technika
Pardavėjai: atsarginių dalių rusiškai ir baltarusiškai technikai žemdirbiai nepritrūks

Kaunas / Pasvalys / Mažeikiai. Vykstant karui Ukrainoje, o įmonėms nutraukus bendradarbiavimą su Rusija ir Baltarusija, kyla klausimas, ar žemdirbiai nepritrūks atsarginių dalių rusiškai ir baltarusiškai technikai? Pardavėjai tikina, kad ne, nors neslepia, kad sunkumų bus.

Iki Rusijos karo prieš Ukrainą mūsų šalyje rusiškais Rostselmash javų kombainais prekiavusios įmonės „Agrokoncerno technika“ vadovas Mindaugas Lapatkinas pabrėžia, kad su šia šalimi ir gamykla ryšiai nutraukti negrįžtamai, tačiau, nepaisant to, rusiškus kombainus įsigiję ūkininkai tikrai nebus palikti.

Pasak M. Lapatkino, techniką iš įmonės įsigijusių klientų aprūpinimas atsarginėmis dalimis – vienas iš prioritetų, siekiant neprarasti pasitikėjimo ir puoselėti bendradarbiavimą.

Bioversija m7 2024 02 22

„Planuojame pasiūlyti alternatyvą, kurios kol kas atskleisti dar negaliu, tačiau su nauju prekių ženklu ateiti į rinką nebus jokių galimybių, jei neužsitikrinsime klientų pasitikėjimo dėl jau parduotos technikos priežiūros ir atsarginių dalių tiekimo“, – sako įmonės vadovas.

Dar pernai išplėtė atsarginių dalių sandėlį

„Agrokoncerno technikos“ vadovas sako, kad atsarginių dalių rusiškiems kombainams nestinga ir artimiausiu metu tikrai nepritrūks – tuo įmonė pasirūpino dar pernai, gerokai išplėsdama sandėlį ir įsigydama didesnį kiekį dalių nei reikia Lietuvos rinkai.

„Pernai pirkome atsargines dalis dideliais kiekiais, kad galėtume jomis aprūpinti visą Europą, mat joje yra gana daug silpnų atstovų, kurie nesugeba užtikrinti sklandaus dalių tiekimo. Dabar tai mus gelbėja. Manau, vakarietiškos technikos dalimis prekiaujančios įmonės šiuo metu susiduria su didesnėmis bėdomis nei mes“, – teigia M. Lapatkinas ir priduria, kad kol vyksta karas, prekybą atsarginėmis dalimis su Europos šalimis sustabdė, jog jų turėtų Lietuvos žemdirbiams.

Pasak jo, nors kovą, kaip niekada anksčiau, kilo didžiulė sumaištis ir klientai puolė pirkti atsargines dalis, atvažiavę su priekabomis ir autobusiukais, tačiau dar nebuvo atvejo, kad atvykęs ūkininkas nebūtų gavęs reikiamos detalės.

Apie 80 proc. rusiškų kombainų komplektuojamųjų dalių gaminamos Europos šalyse, todėl įmonė ieško ir galimybių atsargines dalis įsigyti iš jų tiesiogiai.

Kol bus mezgami kontaktai ir ieškoma bendradarbiavimo galimybių, siekdama užtikrinti anksčiau įsigytos technikos sklandų darbą, įmonė kelis kombainus yra paskyrusi kaip donorus – po du didžiųjų ir po vieną mažųjų modelių.

„Žinoma, visa tai mums daug kainuos, įskaitant kombainus donorus, tačiau klientų pasitikėjimas – svarbiausia. Tad šiam sezonui esame visiškai pasiruošę“, – sako M. Lapatkinas.

Viltis deda į Ukrainos gamintojus

Bendrovės„Pasvalio agrodileris“ savininkai ir vadovai Sigitas ZajarskasirRomas Dobkevičius pastebi, kadžemės ūkio technikosatsarginių dalių tiekimas – vienas iš didžiausių iššūkių, mat ne tik sustojo prekyba su Rusija ir Baltarusija, bet ir gerokai sutriko Europos gamintojų tiekimo grandinės.

Viltis bendrovė deda į Ukrainos žemės ūkio technikos ir jos dalių gamybos įmones, nes nemažai jų tinka ir rusiškai bei baltarusiškai technikai. Beje, įmonė bendradarbiauja su Charkovo traktorių gamykla, kurioje kol kas dar darbai vyksta, taip pat su ne vienu Melitopolio gamintoju, deja, kai kurių pastarojo miesto gamyklų situacija kur kas sudėtingesnė, nes iš jų rusai išplėšė ir išvežė įrangą, trūksta ir žaliavų.

„Nors labai sunku, daug nežinomybės, procesas daug ilgesnis, bet kol kas pavyksta bendradarbiauti su Ukraina. Kaip tik neseniai atvyko vilkikas su dalimis iš šios šalies. Žmonės nori dirbti, tai svarbu ir ekonomikai, tačiau viskas gali bet kurią akimirką pasikeisti“, – sako S. Zajarskas. Iš Ukrainos įmonė įsigyja traktorių dalių, valomųjų sietų, priekabų detalių.

R. Dobkevičius patikino, kad įmonė atsargų sandėliuose šiam sezonui turi ir dalių nepritrūks, be to, intensyviai ieško ir alternatyvų.

„Smulkesniuose ūkiuose naudojamai technikai galima gauti dalių iš Lenkijos, Kinijos, pastarosios tinka ir baltarusiškai technikai. Tik, aišku, užtikrinti kokybę bus sunkiau“, – sako pašnekovas.

Bus pakaitinių dalių

Mažeikių bendrovė „Agrospektras“ internete prisistato kaip žemės ūkio technikos atsargines detales parduodanti ir Belarus / MTZ traktorių originalias dalis tiesiai iš Baltarusijos gamyklų tiekianti įmonė. Į kalbas nenorėjęs leistis jos vadovas Arūnas Kungys siūlo baltarusišką techniką turintiesiems nenusiminti, nes galimos ir kitokios išeitys.

„Nebijokite, atsarginių dalių baltarusiškai technikai tikrai nepritrūksime, nes turėsime pakaitinių. Nebus baltarusiškų, bus kiniškų, indiškų, bet detalių nestigs. Gal kaina kandžiosis ar kokybė netiks, bet jų tikrai bus“, – trumpai drūtai rėžia A. Kungys.

Autorius: Gitana Kemežienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos