Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Technika
Pakaunėje oficialiai atidarytas modernus logistikos centras

Kauno r. Prie magistralinio kelio Kaunas–Klaipėda oficialiai atidarytas naujas 4 000 m2 DOJUS įmonių grupės logistikos centras.

„Mūsų pagrindinis darbas ir tikslas – suteikti geriausius įrankius klientams, dirbantiems žemės ūkio, miškininkystės ir komunalinio ūkio srityse. Tam turime labai gerus partnerius – „John Deere“, „Kuhn“, „Komatsu“, „Western Fabrications“, taip pat beveik 200 atsarginių dalių tiekėjų.

Mums labai svarbu ilgalaikis ir sklandus bendradarbiavimas su partneriais ir klientais, todėl atidarydami didžiausią šalyje logistikos centrą norime klientų aptarnavimą pakelti į dar aukštesnį lygį“, – per atidarymą kalbėjo DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė.

Bioversija 2024 04 15 m7

Centro atidaryme dalyvavo Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis, Kauno r. savivaldybės vicemeras Antanas Nesteckis, tiekėjų ir partnerių atstovai, „DOJUS agro“ klientai.

Logistikos centro statybos pradėtos 2021 m. pabaigoje, simboliškai į statinio pamatus įkasus plieno kapsulę. Projektą kūrė bendrovė „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“, statybas vykdė įmonė „Sivysta“.

DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė pabrėžė, kad atsarginių dalių tiekimas, servisas – prioritetinė sritis nuo pat įmonės įkūrimo pradžios

Tarp naujojo centro teikiamų naudų ir privalumų D. Dailidė išskyrė ypač didelę papildomą erdvę atsarginėms dalims sandėliuoti, greitesnį atsarginių dalių priėmimą ir išdavimą, didesnį ir patogesnį vilkikų pralaidumą teritorijoje, taip pat dukart didesnę serviso erdvę, kurią lig šiol teko dalytis su atsarginių dalių sandėliu. Tad patogiau bus dirbti įmonės darbuotojams, o klientų užsakymai įgyvendinami dar greičiau ir tiksliau dėl automatizuotų sprendimų.

Naujasis statinys išsiskiria tvariais aplinkosauginiais sprendimais: ant pastato stogo sumontuota 250 kW galios elektros jėgainė, įsigyti du galingi generatoriai, įrengta geoterminio šildymo ir vėsinimo sistema.

„Saulės elektrinę įrengė mūsų įmonės darbuotojai, tad kaip vienas pirmųjų klientų galiu drąsiai juos rekomenduoti, nes darbus atliko kokybiškai ir tvarkingai“, – į dar vieną bendrovės paslaugų grupę dėmesį atkreipė D. Dailidė. Beje, ši paslauga trumpai pristatyta ir vienoje iš stotelių, kai susirinkusieji grupelėmis buvo vedami po naująjį 16 m aukščio pastatą.

Centras suskirstytas į zonas

Naujojo centro erdvės suskirstytos į zonas. Pirmoje dviejų dalių zonoje priimamos ir išduodamos prekės. Įmonės atstovų teigimu, naujasis erdvus logistikos centras leidžia gerokai išplėsti asortimentą, papildant jį net retai naudojamomis prekėmis, todėl pakeistas ir atsarginių dalių planavimas: jei per metus kokia nors dalis parduodama du kartus, ji iš karto atsiranda ir sandėlyje (anksčiau į sandėlį patekdavo tos dalys, kurių per metus buvo parduodama mažiausiai po tris). Šiuo metu sandėlyje yra 700 tūkst. kodų dalių, iš kurių vien kombainų – 11 tūkstančių.

Atsarginės dalys sandėliuojamos stelažinėse kelių aukštų lentynose. Šiuo metu jose yra vietų 3 550 palečių

Apie 55 proc. viso asortimento sudaro pagrindinės įmonės partnerės ir tiekėjos „John Deere“ dalys. Planuojama, kad per metus į sandėlį atsarginės dalys bus atvežamos 300 vilkikų, nors tai – ne vienintelis jų pristatymo būdas. Jos taip pat pristatomos siuntomis, konteineriais, esant skubiam poreikiui – siuntos su reikiamomis dalimis per 24 val. atskraidinamos lėktuvais.

Atsarginių dalių sandėlis – dviejų tipų: čia įrengtos stelažinės kelių aukštų lentynos, taip pat trys 12,5 m aukščio pilnai automatizuotos „Kardex Toyota“ smulkių detalių spintos, kurias įmonės atstovai vadina viena iš didžiausių technologinių investicijų.

Po naująjį erdvų logistikos centrą į jo atidarymą susirinkusieji buvo vedžiojami grupelėmis

Stelažinėse lentynose šiuo metu yra vietų 3 550 palečių. Didelio aukščio stelažinėse lentynose galima sandėliuoti ypač daug dalių, žemai dedant paklausiausias, aukštai – retai įsigyjamas. Darbui sandėlyje įmonė taip pat įsigijo tris elektrinius aukštuminius krautuvus, saugumui užtikrinti aprūpintus kameromis vaizdui viršuje stebėti.

Darbui atsarginių dalių sandėlyje įmonė įsigijo ir tris elektrinius aukštuminius krautuvus

Kiekviena iš trijų spintų yra 80 kub. m talpos ir užima tik apie 36 kv. metrus. Šiuo metu kiekviena jų užpildyta 90 proc. ir kiekvienoje sandėliuojama apie 22 tūkst. kodų smulkių prekių. Užsakymams detales iš spintų surenka vienas žmogus, o sudeda 2–3 vakarinės pamainos darbuotojai, tad automatizuoti sprendimai leidžia optimizuoti procesus, efektyvinti veiklą.

Prekių išdavimo zona „karščiausia“

Iš sandėlio surinktos prekės keliauja į pakavimo ir išdavimo zoną. Įmonės atstovai pabrėžia, kad tai karščiausia vieta, kurioje paprastai su kelių tipų užsakymais dirba 8–9 iš visų 15 sandėlio darbuotojų.

Smulkios detalės sandėliuojamos trijose 12,5 m aukščio automatizuotose spintose

Užsakytos atsarginės dalys, įskaitant ir įsigytas elektroninėje parduotuvėje, paprastai klientams siunčiamos per kurjerius. Regioninius centrus dalimis aprūpina naktinis servisas – nuo balandžio iki spalio kiekvieną vakarą vienas įmonės darbuotojas susikrauna užsakytas atsargines dalis ir išvežioja po regionus, kad ryte jas galėtų atsiimti klientai arba darbus tęsti servisas.

Gegužę įmonė gauna apie 150 užsakymų per dieną, tačiau neabejojama, kad šie skaičiai per javapjūtę bus gerokai didesni. Per darbymetį esant būtinybei atsarginės dalys iš sandėlio gali būti išduodamos bet kuriuo metu – ir kol kas tai klientams papildomai nekainuoja.

Autorius: Gitana KEMEŽIENĖ
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos