Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Pakaunėje atidarytas modernus technikos prekybos ir paslaugų centras

Kauno r. Žemaitkiemio kaime, šalia automagistralės Kaunas–Klaipėda esančioje verslo zonoje, ketvirtadienį atidarytas modernus žemės ūkio technikos ir paslaugų centras. Centro savininkė – daugiau kaip du dešimtmečius žemės ūkio technika prekiaujanti bendrovė „Rovaltra“.

Naujojo pastato su erdvia žemės ūkio technikos prekybos ir ekspozicijos sale, serviso patalpomis ir atsarginių dalių sandėliu statybos pradėtos 2018 m. gruodį, kai 60 arų sklype buvo įbetonuota kapsulė su laišku ateities kartoms. Statybos, kurių rangovas – „Panevėžio statybų trestas“, truko 11 mėnesių.

Duris lankytojams ir klientams centras atvėrė dar praėjusių metų gale, tačiau į oficialią atidarymo šventę, žengiant į vidų raudonu kilimu, savo klientus ir verslo partnerius bendrovė „Rovaltra“ pakvietė sausio 9-ąją.

Bioversija 2024 07 09 m7

Įmonės „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis sutiko, kad centro įkurtuvėms pasirinktas ne pats geriausias laikas, nes trejus metus iš eilės žemės ūkį kamavo prasti orai, neleidę žemdirbiams gauti gero derliaus ir pajamų, tačiau tame jis įžvelgė ir privalumų. Vienas jų – mažesnė konkurencija tarp statybininkų.

Pasak „Rovaltra“ generalinio direktoriaus Romualdo Trainaičio, naujo modernaus prekybos ir paslaugų centro bendrovei reikėjo ne tik dėl žemdirbių patogumo, bet ir dėl darbuotojų

„Sunkumai negali tęstis amžinai, viskas juk juda sinusoide. Verslas turi eiti į priekį, o naujajame centre galėsime ne tik žemdirbiams pasiūlyti geresnes aptarnavimo sąlygas, bet ir darbuotojams. Beveik 2 000 kv. m ploto pastate per 500 kv. m skirta serviso patalpoms, kuriose vienu metu galės būti remontuojama 14 traktorių. Atsarginių dalių sandėlis 130 kv. m, tačiau detalės sandėliuojamos trimis aukštais, tad bendras jo plotas taip pat siekia 500 kv. m“, – sakė R. Trainaitis.

Planuojama, kad naujajame technikos pardavimų ir paslaugų centre dirbs 25 darbuotojų komanda: 8 vadybininkai, 12 techninės priežiūros specialistų, 3 sandėlio darbuotojai ir 2 serviso meistrai.

Į atidarymo iškilmes atvyko džiovyklų ir grūdų ruošos įrangos gamintojos „Antti-Teollisuus Oy“ viena iš savininkių, Tarybos pirmininkė Kaiza Izotala (Kaisa Isotalo)

Investicija į naująjį centrą siekė beveik 2 mln. eurų. Paskolą 15 m. laikotarpiui įmonei suteikė SEB bankas. Pasak R. Trainaičio, paskola atsieina tik šiek tiek brangiau nei lig šiol buvo mokama už patalpų nuomą.

Pasidžiaugti naujuoju centru ir sėkminga įmonės plėtra, padėkoti už bendradarbiavimą atvyko tarptautinės korporacijos AGCO viceprezidentas ir traktorių gamintojos „Valtra“ generalinis direktorius Jaris Rautjarvis (Jari Rautjärvi), AGCO Šiaurės Europos ir Baltijos šalių plėtros direktorius Kristjanas Devantje (Christian Devantier), taip pat kompanijų „Merlo“, „Antti-Teollisuus Oy“ atstovai. Tad renginyje gausiai liejosi padėkos ir geriausi linkėjimai.

Pasak K. Devantje, naujojo centro atidarymas žymi sėkmingą AGCO ir „Rovaltra“ bendradarbiavimą, kuris tęsiasi nuo 2015 m., ir įgyvendina visos korporacijos plėtros tikslus, ypatingą dėmesį skiriant ne tik technikos pardavimams, bet ir servisui, mašinų techninei priežiūrai.

„Tiek AGCO, tiek „Valtra“ džiaugiasi turėdama stiprų partnerį Lietuvoje“, – gerų žodžių „Rovaltros“ komandai negailėjo AGCO viceprezidentas ir „Valtra“ generalinis direktoriusJaris Rautjarvis

„Šis naujas pastatas – ilgiau kaip du dešimtmečius trunkančio dviejų įmonių – „Valtros“ ir „Rovaltros“ – bendradarbiavimo, grįsto abipuse pagarba ir pasitikėjimu, išraiška. Plėtrai reikia laiko, tai užtrunka, tačiau plėtra, investicijos verslui yra gyvybiškai svarbus dalykas, be kurio nebūtų ateities. Žemės ūkio technikos srityje tai ypač aktualu, nes tai viena labiausiai besivystančių sričių“, – pabrėžė J. Rautjarvis.

Jis priminė, kad „Valtra“ – traktorių pardavimo lyderė Skandinavijos šalyse, o Lietuvoje jau dirba daugiau kaip 2 200 suomiškų traktorių.

Italijos kompanijos „Merlo“ eksporto vadovas Albertas Dutas (Alberto Dutto) (dešinėje) džiaugėsi 15 metų trunkančiu bendradarbiavimu su „Rovaltra“, kurio rezultatas – daugiau kaip 150 žalios spalvos mašinų, dirbančių Lietuvos ūkiuose

Kauno r. meras Valerijus Makūnas dėkojo įmonei „Rovaltra“ už buvimą kartu su pakaunės krašto žemdirbiais ir visa bendruomene jau daugiau kaip 20 metų, už socialinį požiūrį, bendruomeniškumą, visokeriopą pagalbą Žemės ūkio universitetui.

Ir Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovas Petras Puskunigis pripažino, kad jų ūkių plėtra bei augimas taip pat prasidėjo nuo Valtra traktorių.

Centro atidarymo renginyje pagerbti, gintarinėmis pasagomis už ilgametį bendradarbiavimą ir draugystę apdovanoti ištikimiausi bei daugiausia technikos iš bendrovės įsigiję žemdirbiai: Saulius Dambrauskas, Padovinio žemės ūkio bendrovės vadovas Gintautas Gumauskas, Gediminas Ališauskas, Genutė ir Juozas Staliūnai, Kerkasių žemės ūkio bendrovės vadovas Idelfonsas Petkevičius, Irena Balčiūnienė, Vytautas Noreika.

Už ilgametį bendradarbiavimą ir draugystę apdovanoti žemdirbiai, taip pat ansamblis „Jonis“

Net 16 Valtra traktorių, kurių pirmasis įsigytas prieš 21 m., 4 Merlo krautuvai dirba Kėdainių r. Sauliaus Dambrausko ūkyje, 12 traktorių turi Padovinio žemės ūkio bendrovė.

Pakruojo r. ūkininko Gedimino Ališausko 850 ha augalininkystės ūkyje beveik visa naudojama technika įsigyta iš bendrovės „Rovaltra“. Pernai veiklos trisdešimtmetį minėjusiame ūkyje dirba 7 Valtra traktoriai (pirmasis įsigytas prieš 21 m., paskutinysis – prieš 4 m.), 3 Sampo kombainai, 3 teleskopiniai Merlo krautuvai, 3 plūgai.

Pasak ūkininko Gedimino Ališausko, investuoti į naujo centro statybą – drąsus žingsnis, tačiau jį bendrovė turėjo žengti, nes judėti į priekį būtina visuose versluose

Visi renginio svečiai dalyvavo loterijoje ir 4 laimingiausiesiems įteikti Valtra traktorių modeliukai. Renginio kulminacija – iš palubių nuleistas šventinis tortas, išpuoštas pagrindinių atstovaujamų įmonių logotipais.

Muzikinius pasirodymus dovanojo smuikininkių trio „Elektric Ladies“, septintojo sezono muzikinio televizijos konkurso „X Faktorius“ nugalėtoja Milda Martinkėnaitė, dainininkas Egidijus Sipavičius ir, žinoma, ansamblis „Jonis“ – bendrovės „Rovaltra“ nuolatinis parodų palydovas nuo 1993 metų.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos