Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Technika
Naujų kombainų rinkoje tikėtinas augimas

Dublinas. Naujų javų kombainų pardavimai artimiausius šešerius metus turėtų augti daugiau kaip 3 proc., o bendra pasaulinė jų vertė pasiekti apie 18 mlrd. JAV dolerių (apie 16,2 mlrd. eurų), prognozuoja rinkos tyrimų kompanija „Fact.MR“.

Atsižvelgiant į rinkos tendencijas, prognozuojama, kad dėl darbo jėgos trūkumo ir vis didėjančio poreikio javapjūtės darbus atlikti kuo greičiau augs visų galios klasių, įskaitant ir mažesnio kaip 150 AG pajėgumo, javų kombainų pardavimas. Iki 2026 metų pastarųjų dalis bendroje kombainų vertės struktūroje sudarys 5 mlrd. JAV dolerių (apie 4,5 mlrd. eurų).

Numatoma, kad 300–400 AG pajėgumo javų kombainų paklausa per ateinančius šešerius metus ir toliau augs, o jų pardavimas sudarys apie 30 proc. bendros apyvartos. Taip pat augs ir 300–450 AG ir didesnės galios kombainų poreikis. Rinkos tyrimų kompanijos teigimu, bene didžiausias poreikis (apie 40 % viso rinkos poreikio, arba 8 mlrd. JAV dolerių (7,2 mlrd. eurų)) bus modelių, komplektuojamų su 6 800–9 525 l talpos bunkeriais.

Bioversija 23 04 27

Pagal rinkos prognozes artimiausius šešerius metus didžiausia kombainų rinka ir toliau išliks Šiaurės Amerika, dabar telkianti daugiau kaip pusę pardavimų apyvartos. Neabejojama, kad Šiaurės Amerikos laukuose dirbti pradės dar išmanesni kombainai, tarp jų – ir automatizuotos mašinos.

Tiesa, Šiaurės Amerikos įrangos gamintojų asociacijos (AEM) pateikiami statistiniai duomenys bent jau šių metų sausį rodo kombainų pardavimo sumažėjimą: per sausį įregistruoti 198 nauji javų kombainai arba 24,4 proc. mažiau nei 2019 metų sausį (262 vnt.). Didesnį naujų kombainų rinkos suaktyvėjimą ir pardavimo augimą asociacija prognozuoja tik kitais metais.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos