Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Naujiena iš Suomijos – profesionalams sukurti Q serijos traktoriai
Gamintojos nuotr.

Suolahtis. Suomijos traktorių gamintoja „Valtra“ vakar nuotoliniame renginyje žurnalistams pristatė naujos Q serijos traktorius, papildančius penktos kartos modelių pasiūlą. Pagrindinis pristatymo šūkis – „Mąsto kaip profesionalas. Veikia kaip žvėris“.

Naujos serijos, kurią sudaro penki modeliai nuo 230 iki 305 AG, traktoriai įsiterpia tarp populiarių T ir S serijų. Atsižvelgiant ir įsiklausant į klientų poreikius ir lūkesčius bei prekybos atstovų visame pasaulyje pastebėjimus, naujosios serijos pažangūs traktoriai tvarioje Suomijos gamykloje kurti pastaruosius penkerius metus.

Pasak gamyklos, kuri veikia naudodama atsinaujinančią energiją, atstovų, Suomijoje suprojektuoti, sukonstruoti ir pagaminti Q serijos traktoriai skirti dideliems ūkiams ir rangovams, kurie siekia našumo ir supranta integruotų šiuolaikinių išmaniųjų technologijų naudą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pramonėje pirmaujančio dizaino, aukštos kokybės komponentų ir apdailos, išskirtinės priežiūros po pardavimo dermė, taip pat traktoriaus galia, išmanumas ir universalumas leidžia maksimaliai padidinti našumą, kartu sumažinti ūkio išlaidas, atliekant bet kokius darbus.

Naujos serijos traktoriuose įrengti patikimi ir ekonomiški 7,4 litro, 6 cilindrų „AGCO Power“ varikliai. Didžiausia galia pasiekiama esant žemam 1 850 aps./min. variklio sūkių dažniui, o maksimalus sukimo momentas išlieka pastovus nuo 1 000 iki 1 500 aps./min. Ilgo takto variklis lengvai generuoja didelę galią ir sukimo momentą. Degalų sąnaudas iki 10 proc. mažina ir standartinė EcoPower funkcija, galima visuose Q serijos modeliuose.  Maksimalus važiavimo greitis pasiekiamas esant 1 500 aps./min. 

Q serijos traktoriuose sumontuota AGCO gamybos CVT transmisija, kurią ypač lengva valdyti, nes elektroninė transmisijos valdymo sistema automatiškai parenka mažiausias galimas variklio apsukas, kad būtų išlaikytos mažiausios degalų sąnaudos, taip pat atitinkamai paskirsto galią hidraulikai, GTV ar transmisijai. Vairuotojas tiesiog pritaiko nustatymus pagal tai, kas geriausiai tinka konkrečiai užduočiai.

Kompaktiški ir stabilūs

Kaip vieną iš šios serijos traktorių išskirtinumų gamyklos atstovai pabrėžė tai, kad jie nėra nei per lengvi, nei per sunkūs – sveria 9,2 t, todėl saugo dirvožemį nuo suslėgimo. Maksimalus bendrasis svoris yra 16 t – tai garantuoja didelę naudingąją apkrovą. 

Q serijos traktoriai kompaktiški, žemi ir turi ilgą ratų bazę. Jų gravitacijos centras žemas, todėl traktoriai labai stabilūs. Aires pakaba kartu su ilga ratų baze padidina traukos jėgą ir sumažina galios šuolius. Sukibimas su žeme didėja, nes pneumatinė pakaba turi greitesnį reakcijos laiką, palyginti su standartine hidrauline pakaba.

Važiuojant keliu galia perduodama beveik vien mechaniškai, o tai reiškia, kad traktorius greitai ir sklandžiai įsibėgėja. Tiek kabina, tiek priekinė ašis sumontuota ant oro pakabos ir puikiai sinchronizuotos, kad būtų užtikrintas sklandus važiavimas bet kokioje aplinkoje ir bet kokioje temperatūroje – nesvarbu, ar nuimamas derlius karštą vasaros dieną, ar valomas sniegas žiemą. 

Išmanūs, bet lengvai valdomi

Operatoriaus komfortą užtikrina pneumatinė pakaba, lengvai valdomas ne vieną apdovanojimą pelnęs porankis, kruopščiai suprojektuota ergonomika, ypač geras matomumas ir, gamintojų teigimu, lengviausiai naudojamos išmaniojo ūkininkavimo funkcijos, paprastai valdomos per „SmartTouch“ vartotojo sąsają.

Užduočių failai gali būti saugomi taip, kad užtenka vos kelių braukimų ir prilietimų, norint pradėti vykdyti užduotis, nes ISOBUS funkcijos užtikrina tiksliausią ir efektyviausią rezultatą.

Darbą su Q serijos traktoriumi palengvina automatizuotos Auto U-Pilot, SmartTurn sistemos, leidžiančios operatoriui sutelkti dėmesį į padargą ir atliekamą užduotį. Be to, siekiant sumažinti dirvožemio suslėgimą ir padidinti greitį bei efektyvumą, galima pasirinkti tarp kelių automatinio traktoriaus apsukimo galulaukėje variantų.

Pažangi telemetrijos sistema Valtra Connect ir paprastas užduočių valdymas leidžia naujos serijos traktorių sklandžiai integruoti į ūkio valdymo sistemą ir keistis duomenimis per duomenų mainų platformą „Agirouter“.

Plačios optimizavimo galimybės

Naujosios Q serijos mašinos gali būti dar labiau optimizuotos ir parengtos pagal individualius poreikius „Valtra Unlimited“ studijoje.

„Valtra“ gamybos direktorės Tiinaʼos Herlevi pastebėjimu, daugiau kaip 30 proc. iš Suomijos gamyklos iškeliaujančių traktorių aprūpinti išskirtine įranga, sumontuota „Unlimited“ studijoje.

Nuo kabinos patobulinimų ar traktoriaus spalvos pasirinkimo iki specialių pritaikymų rangos darbams laukuose ar kelyje atlikti – visos individualizavimo galimybės leidžia dar labiau padidinti produktyvumą.

Viena iš „Unlimited“ studijos galimų parinkčių – automatinės centrinės tepimo sistemos įdiegimas, siekiant išvengti daug pastangų reikalaujančio rankinio tepimo. Pažangi centrinė „Valtra“ padangų pripūtimo sistema apsaugo dirvožemio struktūrą laukuose ir optimizuoja degalų sąnaudas kelyje.

Didesnis saugumas užtikrinamas su naujais integruotais priekiniais LED darbo žibintais, gerai apšviečiančiais priekį ir abi traktoriaus puses. Kai greitis pasiekia 25 km/val., įsijungia automatiniai švyturėliai. O pasibaigus darbo dienai, funkcija „Palydėk mane namo“ apšviečia kiemą – išlipus iš kabinos, priekiniai darbo žibintai šviečia dar tam tikrą laiką.

Q serijos traktorių gamyba prasidės 2022 m. rudenį. Pirmieji traktoriai klientams bus pristatyti nuo spalio.

Autorius: Gitana Kemežienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos