Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Technika
Nauji technikos sprendimai padės sutaupyti

Kaunas. Sparčiai augant išteklių kainoms, žemės ūkio technikos gamintojai ieško sprendimų, kurie padėtų žemdirbiams optimizuoti išlaidas. „Bendar“ atstovų teigimu, jau pavasarį Lietuvą pasieks itin plati juostinė sėjamoji.

Pasak įmonės „Agrokoncerno technika“ direktoriaus Mindaugo Lapatkino, pirmosios sėjamosios „Matador“ jau dirba ir yra testuojamos Danijoje.

„Tai bus pirmoji Lietuvoje 6 m „Bednar“ darbinio pločio juostinė sėjamoji. Ji pranašesnė tuo, kad giliau išpurena žemės sluoksnį, į kurį iš karto sėjamos sėklos. Tai reiškia, kad prieš sėją nereikės specialiai ruošti žemės, jos purenti. Tai padės sutaupyti ne tik laiko, bet ir išteklių, pavyzdžiui, kuro, nes ir paruošti dirvą, ir sėti reikia vienu metu“, – aiškina M. Lapatkinas.

Bioversija m7 2024 01 02

Su komanda lankydamasis „Bednar“ lauko dienoje, kurioje pristatytos technikos naujovės, kartu ir šioji juostinė sėjamoji, M. Lapatkinas pastebėjo, kad didžiausią dėmesį technikos gamintojai skiria žemės ūkiui optimizuoti ir kaštus padedantiems taupyti sprendimams.

„Bednar“ padargų plotis siekia iki 18,4 metro. Kuo didesnis padargas, tuo labiau didėja darbo našumas ir mažėja kaštai. Pavyzdžiui, su didžiausiomis mašinomis galima apdirbti iki 230 ha per vieną darbo dieną. Tai – milžiniški plotai“, – sako jis.

Be to, jo teigimu, žemės ūkio technikos gamintojai Lietuvos ūkininkus vertina kaip vienus pažangiausių ir imliausių naujovėms.

„Tarptautinėje rinkoje mūsų žemės ūkio sektorius vertinamas ne tik kaip turintis gilias tradicijas, bet ir žengiantis koja kojon su naujausiomis technologijomis“, – teigia M. Lapatkinas.

„Bednar“ lauko diena kartu su kitais renginiais surengta šiai įmonei minint 25 metų sukaktį. Šventėje aštuoniose kategorijose medaliais apdovanoti ir gamyklos atstovai visame pasaulyje. Į Lietuvą „Agrokoncerno technika“ parsivežė du.

Parengta: bendradarbiaujant su UAB „Agrokoncerno technika“
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Su kokiu klaidingu stereotipu apie ūkininkus susiduriate dažniausiai?
  Visos apklausos