Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Technika
Nauja traktorių serija plečia išmaniojo ūkininkavimo galimybes

Suolaktis / Kaunas. Suomijos traktorių gamintoja „Valtra“ nuotoliniu būdu pristatė visiškai naują traktorių seriją G, kurioje galimi SmartTouch valdikliai ir išmaniojo ūkininkavimo sistemos.

Internetu susipažinti su naujos 5 kartos G serijos suomiškais traktoriais suteikta galimybė ne tik spaudos atstovams, bet ir visiems norintiesiems, įskaitant ir ūkininkus.

Pristatymas vyko etapais dvi dienas: pirmiausia su naująja serija supažindinti žurnalistai – informacija jiems pateikta tiesiogine transliacija iš gamyklos klientų centro, įtaigumui padidinti įterpiant iš anksto nufilmuotą medžiagą. Kitą dieną naujoji serija pristatyta klientams ir pardavėjams.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Mes nenuilstamai dirbame, kad Jūsų sunkus darbas taptų lengvas“, – tokiu šūkiu pristatyta naujos išvaizdos 5 kartos išmanioji G serija, siūloma su SmartTouch valdikliais ir visomis tiksliojo bei išmaniojo ūkininkavimo galimybėmis, užtikrinančioms ūkiams didesnį našumą ir padedančioms taupyti išlaidas bei laiką.

Tarp populiariausių A ir N serijų įsiterpiančią naująją G seriją sudaro 4 modeliai nuo 105 iki 135 AG, kurių pajėgumas dėl galios didinimo sistemos išauga nuo 110 iki 145 AG. Beje, G125 modelis gali būti ir EcoPower modifikacijos (G125Eco), tai yra šiame modelyje galima pasirinkti Power arba Eco režimą, kuris sumažina variklio greitį, kartu padidindamas sukimo momentą iki 555 Nm.

Šie modeliai tausoja gamtą ir ūkininkų pinigus, nes degalų sąnaudas sumažina apie 10 procentų.

Traktoriai varomi 4 cilindrų 4,4 litrų AGCO Power varikliais. Dėl kompaktiško dydžio variklio ir nuožulnaus jo gaubto užtikrinamas ypač geras matomumas. Variklis atitinka V etapo išmetamųjų teršalų standartą be išmetamųjų dujų pakartotinės cirkuliacijos.

Naujosios G serijos, kurią sudaro 4 modeliai nuo 105 iki 135 AG (dėl galios didinimo sistemos jų pajėgumas išauga nuo 110 iki 145 AG), traktoriai yra kompaktiški ir universalūs

Su naująja serija išplėsta ir suomiškų traktorių standartinių spalvų gama dviem naujomis spalvomis – metaline bronzine ir naujo atspalvio žalia. Pageidaujantiems išskirtinių spalvų ir netradicinės komplektacijos, įskaitant išmaniąsias technologijas ir komforto elementus, didžiules pasirinkimo galimybes suteikia Valtra Unlimited studija.

Geriausia patirtis naudotojams

Korporacijos AGCO viceprezidentas ir traktorių gamintojos „Valtra“ generalinis direktorius Jaris Rautjarvis (Jari Rautjärvi) atkreipė dėmesį į naują 5-os traktorių kartos viziją ir gamyklos siekį klientams pasiūlyti geriausią traktoriaus naudotojų patirtį pramonėje.

„Naujoji vizija apima bendrą naudotojo patirtį, dėmesį skiriant ne vien tik traktoriui, jo techninėms savybėms. Šiandien ūkininkai turi vis labiau didinti savo produktų ir su jais naudojamų išteklių atsekamumą. Rangovai, eksploatuojantys kelias mašinas ir atliekantys darbus žemės ūkyje ir miškininkystėje, oro uostuose ir komunaliniame ūkyje, taip pat nori optimizuoti savo traktorių naudojimą. „Valtra“ patenkina šiuos skirtingus poreikius, pristatydama naujų rūšių paslaugas ir išplėsdama išmaniojo ūkininkavimo galimybes“, – sakė J. Rautjarvis, pabrėždamas nuolatinę kompanijos naujų produktų ir paslaugų plėtrą.

Prioritetas – skaitmeninimas

Kompanijos „Valtra“ pardavimų ir rinkodaros viceprezidentas Mikas Lehikoinenas (Mikko Lehikoinen) kaip prioritetą įvardijo skaitmeninimą, išmaniąsias technologijas, susietumą ir pasiekiamumą. Pasak jo, būtent šios technologijos lengvina darbus, suteikia patogumo ir yra neatsiejama ateities ūkininkavimo dalis.

„Dėl mūsų „Unlimited“ studijos jau esame klientams pritaikytų traktorių rinkos lyderė. Ketvirtadalis visų naujų „Valtra“ traktorių yra pritaikyti studijoje. Norime išplėsti šį specialaus pritaikymo požiūrį, pvz., skaitmeninėmis paslaugomis, tiksliojo ūkininkavimo funkcijomis. Mūsų patirtis rodo, kad vis daugiau klientų domisi pažangiomis paslaugomis, kurios yra dabartinės žemės ūkio revoliucijos dalis“, – teigė M. Lehikoinenas.

Kaip vieną iš įsiklausymo į klientų poreikius aspektų jis išskyrė labai išpopuliarėjusią SmartTouch sistemą, kurią renkasi 49 proc. klientų. Tiek pat klientų neįsivaizduoja ūkininkavimo be Valtra Guide automatinio vairavimo technologijos, kuri nuo šiol siūloma su nauja Wayline Assistant funkcija. Ji galima ne tik N, T ir S serijos, bet ir naujuosiuose G modeliuose kaip papildoma parinktis. Ši funkcija palengvina visas lauko užduotis, ypač mažesniuose ir nestandartinės formos laukuose.

M. Lehikoinenas pabrėžė ir kompanijos dėmesį susietumui, pasiekiamumui, dalijimuisi duomenimis tarp traktorių ir padargų, nepaisant prekės ženklų. Traktorių gamintojai bendradarbiaujant su duomenų mainų debesies paslaugos tiekėja „Agrirouter“ išplečiamos Valtra Connect telemetrijos sistemos galimybės.

Neutralioje platformoje duomenys gali būti siunčiami iš ūkių ir traktorių, o po to dalijamasi su kitomis mašinomis ūkyje, rangovais, konsultavimo paslaugų tiekėjais, auginimo planuotojais ir net maisto pramone. „Agrirouter“ jau prijungtas prie 9 ūkio valdymo programinės įrangos sistemų 36 skirtingose šalyse, o jo aprėptis kiekvieną mėnesį plečiasi.

Universalių traktorių serija

Naujosios serijos traktoriai išsiskiria kompaktiškumu, tvirtumu ir universalumu, gali būti naudojami įvairiems žemės ūkio ir miško darbams atlikti, pritaikyti dirbti su priekiniu krautuvu, kuris gali būti integruotas su važiuokle. Beje, Švedijoje gaminami krautuvai traktorių gamykloje yra atidžiai testuojami ir tikrinami. Galinga apkrovos fiksavimo hidraulika yra standartinė įranga modeliuose, kuriuose įrengtos Active ir Versu transmisijos.

G serijos traktoriuose montuojamos 24+24R transmisijos su keturiais diapazonais ir šešiais Powershift krumpliaračiais. Nuo B iki C ir nuo C iki D diapazonų pavaros perjungiamos automatiškai, todėl traktorių galima valdyti dar lengviau, ypač keliuose.

Pagal „Valtra“ tradiciją stovėjimo stabdys yra integruotas su priekinės-atbulinės eigos perjungimo svirtimi, o vairuotojas gali užprogramuoti transmisijos nustatymus. Lėčiausias darbinis greitis su lėtos eigos pavara yra tik 120 m/val., o tai idealiai tinka, pvz., daržovėms kultivuoti.

Versu modeliai gali būti valdomi tik pavarų svirtimi, o kituose modeliuose dėl įdiegtos AutoTration funkcijos nereikia naudoti sankabos pedalo. Hill-hold funkcija neleidžia traktoriui judėti net ir stačioje įkalnėje nenaudojant stabdžių.

Naujuosiuose traktoriuose montuojama moderni ir erdvi kabina, kurios 5,7 kv. m ploto, įskaitant 0,35 kv. m panoraminį stogą, sudaro stiklas

HiTech modeliai turi atvirą hidraulikos sistemą, tiekiančią 100 l/min., o Active ir Versu modeliai – apkrovos fiksavimo hidrauliką, tiekiančią 110 l/min. Priekyje ir gale yra iki keturių hidraulinių blokų. Versu modeliuose galimi iki 5 galinių ir iki 4 priekinių sklendžių vožtuvų.

Mažiausia traktoriaus galo kėlimo galia yra 50 kN, priekio – 30 kN visame kėlimo diapazone. Taip pat yra galimas priekinis GTV.

Visi G serijos modeliai parengti Valtra Connect telemetrijos sistemai, tačiau standartinėje komplektacijojeji yra Versu modeliuose.

Naujosios serijos traktoriai turi keturis komforto įrangos lygius: „Basic“, „Comfort“, „Technology“ ir „Technology Pro“. Traktoriuose montuojama moderni ir erdvi kabina, kurios 5,7 kv. m ploto, įskaitant 0,35 kv. m panoraminį stogą, sudaro stiklas, tad užtikrinamas itin geras matomumas, ypač dirbant su priekiniu krautuvu. Komfortą kuria kabinos pakaba kartu su šildomais veidrodžiais, oro kondicionieriumi, apatiniu kabinos šildytuvu ir USB įkrovimo kištukais, kurie galimi su papildomu maisto laikymo paketu.

Gamyba jau prasidėjo

G serijos traktorių serijinė gamyba pradėta, tad klientai juos jau gali užsisakyti. Kai kurių šalių, pvz., Suomijos, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos, klientai nuo rugsėjo galo galės rezervuoti vieną iš naujų traktorių internetu. Sumokėję rezervacijos mokestį, klientai galės aptarti visas detales su vietiniu prekybos atstovu.

Traktorius dar šiais metais užsisakyti gali ir kitų Europos šalių klientai, kitų žemynų ūkininkams jie bus prieinami nuo kitų metų.

G serijos traktorių serijinė gamyba pradėta, tad klientai juos jau gali užsisakyti

Taip pat dar šiemet planuojamas naujųjų traktorių demonstracijų turas po Europą – pradedant Norvegija, Švedija, Danija, baigiant Prancūzija, Ispanija, Portugalija, Italija, Vokietija ir Lenkija.

Beje, naujosios serijos galingiausias modelis Valtra G135 dalyvauja tarptautiniame konkurse „Metų traktorius 2021“ ir varžosi dėl geriausio standartinio traktoriaus titulo su dar keturių gamintojų traktoriais.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos