Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Technika
Naikinti piktžoles imasi robotas

Bernas. Šveicarijos bendrovė, gaminanti piktžoles naikinantį robotą, sulaukė milijoninių investicijų iš pripažintų herbicidų gamintojų.

Bendrovė „EcoRobotix“, gaminanti saulės baterijų valdomą piktžoles naikinantį robotą, sulaukė 9,2 mln. eurų investicijų iš verslo angelų, o taip pat žinomų šios srities bendrovių „CapAgro“ ir BASF. Tai leis paspartinti šio daug žadančio roboto gamybą.

„EcoRobotix“ atrodo kaip stalas ant ratų. Ant jo „stalviršio“ yra saulės baterijos, taip pat įrengtas fotoaparatas ir GPS jutikliai, leidžiantys rasti piktžoles žemėje.

Bioversija 22 02 02

Po stalviršiu įrengta pora „rankų“, kiekvienoje yra maža taurė, apimanti piktžoles ir supurškianti labai nedidelę pesticidų dozę. Tai atliekama automatiškai, be būtinybės ūkininkui pateikti papildomą informaciją.

Bendrovė teigia, kad ši tiksli sistema gali sumažinti naudojamų pesticidų kiekį net 20 kartų. Robotas per dieną gali sunaikinti piktžoles 3 hektaruose žemės, gali dirbti iki 12 val. be pertraukos, sveria 130 kg, turi dvi talpas po 15 kg pesticidams.

Robotas veikia nustatydamas pasėlius, kuriuos siekia apsaugoti. Šiuo metu robotas gali aptikti tik du augalus – runkelius ir vasarinius rapsus, tačiau bendrovė teigia, kad ateityje atsiras daugiau galimybių.

„EcoRobotix“ komanda jau atliko bandomuosius projektus Europoje ir kad tikisi, kad 2019 m. šis robotas  pateks į rinką.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos