Akademija (Kauno r.). Praėjusią savaitė vykusioje parodoje „Ką pasėsi... 2014" naujas ir patobulintas mašinas pristatė ne tik užsienio kompanijoms atstovaujantys technikos pardavėjai. Naujovių yra ir Lietuvos gamintojų žemės ūkio technikos asortimente.
Iš visų bendrovės „Laumetris" eksponatų direktorius Jonas Putna išskyrė vandenvežį. „Tai visiškai naujas gaminys. Vandenvežiai gali būti gaminami nuo 4 iki 20 kub. m. Jo rezervuaras pagamintas iš plastiko, t. y. jam nekenkia agresyvios medžiagos, todėl rezervuare galima tirpdyti trąšas, maišyti augalų apsaugos medžiagas", - naujovę pristatė J. Putna.
Parodoje pademonstruotas naujas „Laumetryje" gaminamas 12,5 kub. m talpos vandenvežis
J. Putnos teigimu, poreikis vandenvežiams buvo jau seniai: „Inžinieriams atsibodo remontuoti senus vokiškus vandenvežius, tad nusprendėme gaminti juos patys". Rezervuarai mašinai gaminti perkami Vokietijoje. Vandenvežiu galima transportuoti ne tik cheminius tirpalus, bet ir švarų vandenį. Jame sumontuota sistema rezervuarui išplauti.
Pasak J. Putnos, įmonė taip pat pradėjo gaminti naujus 6-10 m darbinio pločio kultivatorius, kuriuose įrengta gerokai daugiau darbinių sekcijų negu „Laumetrio" priešsėjiniuose dirvos dirbimo agregatuose (germinatoriuose), naujuoju padargu galima dirbti našiau ir greičiau
Didžiausias purkštuvų Agro privalumas, „Pasvalio agrodilerio" direktoriaus Romo Dobkevičiaus įsitikinimu, tas, kad jie pagaminti Lietuvoje. „Mūsų gaminamos mašinos gali atlikti tą patį darbą, kaip ir užsienietiškos, bet kainuoja gerokai mažiau. Didžiąją dalį komplektuojamųjų detalių perkame iš tų pačių kompanijų, kaip ir didžiosios purkštuvų įmonės. Mes gaminame tik metalinę mašinos konstrukcijos dalį", - pabrėžė įmonės vadovas. „Pasvalio agrodileris" siūlo nuo 400 l iki 6 t talpos purkštuvus, sijų plotis svyruoja nuo 12 iki 36. Direktoriaus teigimu, Lietuvoje populiariausi 20 m pločio 3-4,2 t talpos purkštuvai. Šiemet net du trečdaliai lietuviškų purkštuvų parduodama kaimyninės Latvijos ūkininkams.
Didelių naujovių lietuviškuose Agro purkštuvuose nėra, tačiau jų gamyba tobulinama kasmet. Per aštuonerius metus jau pagaminti ir parduoti iš viso 625 purkštuvai
Geras kainos ir kokybės santykis - toks ir „SV Technikos" asortimento naujovės, Didžiosios Britanijos kompanijos „Househam" savaeigio purkštuvo svarbiausias pranašumas. Pasak „SV technika" direktoriaus Mindaugo Urmono, savaeigis purkštuvas kainuoja pigiau net negu naudotas tokio pat našumo kito gamintojo purkštuvas. Atliekamo darbo kokybe jis nenusileidžia žinomų kompanijų technikai.
Visuose savaeigiuose purkštuvuose montuojami Caterpillar turbodyzeliniai varikliai, galimos rezervuaro talpos nuo 2 000 iki 6 000 l, purškimo sijų plotis - 24-36 m.. Visi modeliai standartinėje komplektacijoje yra su hidrostatine važiuokle, visais vairuojamais ratais, panoramine kabina su automatine klimato kontrolės sistema.
Nauji savaeigiai purkštuvai Househam - „SV Technika" sezono naujiena
Šiemet iš „SV Technikos" ūkininkai galės įsigyti modernius pakabinamus Amazone trąšų barstytuvus. Pasak M. Urmono, didžiausias jų privalumas - tikslumas ir tolygumas. Mašinose įdiegta unikali lauko pakraščių tręšimo sistema, kuri prieš trejus metus buvo apdovanota parodos „Agritechnica" medaliu. Barstytuvas taip pat gali tręšti pagal tręšimo žemėlapius ir azoto jutiklių matuojamą maisto medžiagų kiekį lapuose.
„Keli šalies ūkiai jau įsigijo ir išbandė naujuosius trąšų barstytuvus. Atsiliepimai labai geri", - sakė Mindaugas Urmonas
Didžiausia bendrovės „Agrokoncerno technika" asortimento naujovė - rotorinis kombainas Torum 760. Didelio našumo mašinoje montuojamas Cummins QSX, TIER III B deginių emisijų reikalavimus atitinkantis 490 AG variklis. Grūdų bunkerio talpa - 12 000 l. Oficialiu Rusijos kompanijos „Rostselmash" atstovu Lietuvos įmonė tapo tik pernai rudenį. Pasak jo direktoriaus Gedimino Leščinsko, rusiška technika stipriai patobulėjo, jai gaminti naudojamos užsienio kompanijų detalės, tik fabrikas veikia Rusijoje. Parodoje taip pat buvo pristatytas rusiškas savaeigis pašarų smulkintuvas RSM 1403. Mašina parduodama kartu su kukurūzų ir žolės pjaunamosiomis bei rinktuvu.
Rusiškas rotorinis kombainas Torum 760
„Audrokesta" šiemet į Lietuvą pradėjo tiekti prancūziškus lengvų konstrukcijų kompanijos „Shelterall" sandėlius, kuriems nereikia pamatų, t. y. nereikia specialių leidimų statybai. Arkiniai sandėliai gali būti pritaikyti technikai, šiaudams, biriems produktams ir net gyvuliams laikyti.
Sandėliai gali būti nuo 4,5 iki 12 m pločio, ilgis - priklausomai nuo poreikio. Jie dengiami tvirtu tentu, ant kurio nesilaiko sniegas
Naujovių yra ir Horsch technikos, kurią tiekia „Audrokesta", asortimente. Pasak Vokietijos kompanijos atstovo Nerijaus Žukausko, šiemet koncentruojamasi į kombinuotus agregatus, t. y. siūlomi sprendimai, kaip su vienu padargu atlikti kuo daugiau operacijų. „Siūlome Focus sėjamosiose ir noragėliniuose skutikliuose montuoti juostinio trąšų įterpimo įrangą", - naujoves pristatė N. Žukauskas, pridurdamas, kad pačias naujausias vokiškas mašinas Lietuvos žemdirbiai pamatys birželį Čekijoje kompanijai „Horsh" priklausančiame ūkyje, kuriame bus suorganizuota atskira lauko diena.
Visų naujovių parodos „Ką pasėsi... 2014" išnuomotame plote nesugebėjo sutalpinti bendrovė „Specagra". Pasak įmonės vadovo Renaldo Pelanio, asortimentą atnaujino visos kompanijos, kurioms atstovauja „Specagra". Išsiplėtė ir Unia, ir Agrisem mašinų pasiūla. Naujovių yra ir čekiškų Zetor traktorių konstrukcijoje: nuo šiol juos bus galima užsisakyti su priekiniu amortizuojančiu tiltu.
„Dar iki šių metų pabaigos bus pristatyti galingesni Zetor modeliai. Kokia bus jų galia, tebūnie paslaptis", - neatviravo R. Pelanis. Jis pabrėžė, kad Lietuvos ūkininkai vertina čekiškų traktorių kokybę, jie turi paklausą dėl nesudėtingo, visiems suprantamo valdymo. Pernai „Specagra" pardavė daugiau kaip 130 Zetor traktorių. Nors jų gama nėra didelė (galingiausias modelis 136 AG), traktoriai užima tvirtą poziciją Lietuvos rinkoje. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius pagal registruotų traktorių skaičių pirmauja Zetor.
Nedideliems ūkiams „Specagra" siūlo - Zetor Major 80 modelį, kurio galia 77 AG. Jis gali būti komplektuojamas su 1,2-1,3 t keliamosios galios frontaliniu krautuvu
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)