Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
„Konekesko“ kontrolę perima danai

Vilnius. Europos Komisija leido Danijos žemės ūkio grupei „Danish Agro“ iš Suomijos koncerno „Kesko“ perimti vienvaldę žemės ūkio, statybų ir komunalinės technikos prekybos bendrovių „Konekesko“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje kontrolę.

Danijos bendrovė sulaukė Europos konkurencijos tarnybos patvirtinimo, o sandoris baigtas kovo 31 dieną, pranešė „Danish Agro“.

Lietuvos Konkurencijos taryba 2018 metų rugsėjį gavo „Danish Agro“ grupės bendrovės „DA Agravis Machinery Holding“ prašymą įsigyti 55 proc. „Konekesko“ Lietuvos, Latvijos ir Estijos akcijų ir valdyti iš viso 100 proc. jų akcijų, tačiau tų pačių metų spalį danų bendrovė informavo tarybą, kad apie koncentraciją turėtų būti pranešta EK. Konkurencijos taryba tuomet nutraukė koncentracijos nagrinėjimą Lietuvoje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Europos Komisija išplatintame pranešime teigia, kad pritarė sandoriui, kuriuo įmonė „Danish Agro“ įsigyja „Konekesko“ žemės ūkio technikos platinimo verslą Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Sandoriui pritarta su sąlyga, kad „Danish Agro“ priklausantis žemės ūkio technikos platinimo verslas Estijoje bus perleistas.

„Europos Komisija padarė išvadą, kad dėl siūlomo sandorio su pakeitimais, padarytais dėl prisiimtų įsipareigojimų, konkurencijos problemų Estijoje nebekils. Ši išvada galioja su sąlyga, kad bus visiškai laikomasi įsipareigojimų“, – teigia EK.

Komisijai kėlė susirūpinimą tai, kad dėl sandorio Estijos vartotojams galėtų būti siūloma brangesnė produkcija. Šiose rinkose „Konekesko“ („Claas“ žemės ūkio technikos platintoja) ir „Danish Agro“ („John Deere“ žemės ūkio technikos platintoja) yra svarbiausios platintojos ir aktyviai konkuruoja tarpusavyje.

„Konekesko Lietuva“ 2018 metais gavo 46,975 mln. eurų pajamų – 4 proc. daugiau nei 2017 metais (45,136 mln. eurų). Bendrovės grynasis pelnas per metus sumažėjo 15 proc. iki 1,06 mln. eurų, nurodoma Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje.

2018 metais bendrovėje dirbo vidutiniškai 86 darbuotojai.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos