Basf m1 2024 06 14
Technika
Komfortas ir išmanumas – bendras medaliais apdovanotų traktorių vardiklis

Akademija, Kauno r. VDU Žemės ūkio akademijos erdvėse šurmuliuojančioje parodoje „Ką pasėsi...2022 “ tradiciškai gausiausia žemės ūkio technikos ekspozicija, kurioje – ir parodos medaliais įvertintos mašinos. Šiais metais iš dešimties apdovanotų eksponatų 4 skirti traktoriams. Tad kuo išskirtiniai šie traktoriai?

Vienas jų – atnaujintas penktos kartos Valtra T255 Versu su įdiegtu technologiniu Valtra Smart Farming paketu. Pasak gamintojos atstovės Lietuvoje bendrovės „Rovaltra“ prekybos vadovo Armino Kukanauzos, tai maksimaliai sukomplektuotas traktorius, kuriame įdiegtos visos šiuo metu gamintojos siūlomos išmaniojo ir tiksliojo ūkininkavimo technologijos, išsiskiriančios naudojimo paprastumu.

Beje, kadangi suomių gamintoja jau daugybę metų traktorius gamina tik pagal individulius užsakymus, medaliu apdovanotas traktorius – Radviliškio rajono ūkininko pirkinys. Tad iš karto po parodos 250 AG traktorius iškeliaus į jo ūkį, kuriame planuojama juo dirbti su tiesiogine 8 m darbinio pločio sėjamąja ir noraginiu 3,5 m skutikliu.

Bioversija 2024 04 26 m7

Valtra Smart Farming paketą sudaro lygiagretaus vairavimo Auto Guide sistema su 1 cm tikslumo RTK signalu, sekcijų kontrolės ir greičio valdymo sistemomis, išmanus padargų sujungimas su traktoriumi per ISOBUS, Valtra Connect telemetrija, darbų optimizavimo ir užduočių skyrimo per nuotolį sistema Task Doc.

Nauja technologinio paketo funkcija – Auto Pilot sistema, kuri galulaukėje pati apsuka traktorių, tad lauko gale operatoriui nereikia išjungti lygiagretaus vairavimo sistemos ir rankiniu būdu apsisukti.

Bendrovės „Rovaltra“ komercijos direktorius Jonas Trainaitis (kairėje) ir prekybos vadovas Arminas Kukanauza sako, Valtra T255 Versu su įdiegtu technologiniu Valtra Smart Farming paketu – maksimaliai sukomplektuotas traktorius

Visas išmaniąsias funkcijas galima valdyti iš SmartTouch porankio vos keliais bakstelėjimais ar pabraukimais. A. Kukanauza atkreipia dėmesį, kad SmartTouch porankis veikia ir kaip ISOBUS terminalas, todėl tinka visiems padargams, turintiems ISOBUS jungtį, valdyti.

„Taip išvengiama brangių monitorių pirkimo kartu su padargais, nes visiems padargams užtenka vieno universalaus monitoriaus, ir sutaupoma pinigų“, – sako įmonės „Rovaltra“ atstovas.

Jo pastebėjimu, galingesnių traktorių su įdiegtu technologiniu išmaniojo ūkininkavimo paketu paklausa didėja, tačiau atskirų funkcijų nauda, pvz., automatinio vairavimo, įsitikina ir mažesnės galios bei paprastesnės komplektacijos traktorius įsigyjantys ūkininkai.

„Ryškėja tendencija automatinio vairavimo sistemą rinktis ir šienavimo darbams, kad žolė būtų nupjaunama tiksliai, nereikėtų antrą kartą per tą pačią vietą važiuoti, tad taip taupomas ir laikas, ir degalai. Skaičiavimai rodo, kad 300 ha ūkyje ši sistema atsiperka per 3–4 metus“, – pastebi A. Kukanauza.

Populiariausios serijos atstovas

Įmonės „DOJUS agro“ medaliu apdovanotas eksponatas – atsinaujinusios John Deere 6R serijos traktoriai. Pasak bendrovės pardavimo projektų vadovo Tado Antanovičiaus, tiek 6M, tiek Premium segmento 6R serijos traktoriai – vieni populiariausių mūsų šalyje, kurių užsakoma ir nuperkama daugiausiai.

Tarp svarbiausių šios serijos traktorių atnaujinimų T. Antanovičius išskiria ne tik naują dizainą, bet ir matomumui pagerinti priimtus sprendimus, tokius kaip didesnį plotą valantį priekinį valytuvą, nuo vairo ant dešiniojo statramsčio perkeltą priekinį skydelį, 360 laipsnių LED apšvietimą, kad būtų patogu dirbti naktį.

Bendrovės „DOJUS agro“ pardavimo projektų vadovas Tadas Antanovičius pastebi, kad ūkininkai, ypač dirbantys patys, vis dažniau renkasi geriausios komplektacijos traktorius. Vienas tokių pavyzdžių – 6R serijos John Deere traktoriai

„Traktoriaus hidraulika turi galios padidėjimo sistemą, tai – naujiena. Priklausomai nuo pasirinkto komplektacijos lygio, jau nekalbant apie automatinį vairavimą, be kurio daugelis ūkių neįsivaizduoja ūkininkavimo, traktoriuje gali būti įdiegta ir automatinio apsisukimo Auto Turn sistema, kai operatoriui nieko daryti nereikia, nes traktorius pats apsisuka galulaukėje. Beje, tai vis didesnę paklausą įgyjanti funkcija“, – sako įmonės atstovas.

Jis pastebi, kad ūkininkai, ypač dirbantys patys, vis dažniau renkasi geriausios komplektacijos traktorius, įskaitant tiek komfortą, tiek technologinius dalykus, kad dirbti būtų galima patogiai ir našiai.

Daug sprendimų perimta iš automobilių pramonės

Bendrovės „Lytagra“ stende parodos medaliu puošiasi galingiausias kompanijos „New Holland“ atstovas – New Holland T8.435 Genesis, gaminamas ne Europoje, o JAV, kur 435 AG traktoriai itin populiarūs.

Įmonės „Lytagra“ atstovas, „New Holland“ technikos grupės vadovas Rolandas Chositašvili sako, kad didelės galios traktoriais vis labiau domimasi ir mūsų šalyje, įmonė kelis tokius traktorius jau yra pardavusi, atlikusi nemažai demonstracijų. Parodoje eksponuotas traktorius taip pat jau parduotas ir iškeliaus dirbti į Panevėžio rajoną.

Pristatydamas galingiausią New Holland T8.435 Genesis traktorių, įmonės „Lytagra“ atstovas, „New Holland“ technikos grupės vadovas Rolandas Chositašvili atkreipia dėmesį, kad traktoriuje įdiegta daug pažangių sprendimų, perimtų iš automobilių pramonės

„Kuriant šį traktorių, didelis dėmesys buvo skiriamas operatoriaus komfortui ir darbo sąlygų gerinimui, tad kabina tapo didesnė, erdvesnė, visi valdikliai joje išdėstyti pagal paskutinius ergonomikos dėsnius.

Kabina amortizuojanti, kaip ir priekinis tiltas, kurio, galima sakyti, išmani amortizacija prisitaiko prie važiavimo sąlygų. Įrengti davikliai analizuoja traktoriaus priekinio tilto vertikalų pagreitį ir slopina švytavimus. Tai – iš automobilių pramonės perimta technologija, kaip ir LED žibintai, lengvai ir patogiai valdomi liečiamieji monitoriai, aktyviai amortizuojančios sėdynės“, – pabrėžia technikos specialistas.

Jis atkreipia dėmesį, kad CNH koncernui priklauso įvairias mašinas, tarp jų net ir sportinius automobilius, gaminančios įmonės, kurių konstruktoriai bendradarbiauja ir nemažai automobilių pramonės sprendimų pritaiko žemės ūkio technikai.

New Holland T8.435 Genesis traktoriuje įrengtas taip pat koncernui CNH priklausančios įmonės „FPT Industrial“ 8,7 l darbinio tūrio Cursor 9 variklis, kuriame įdiegtos technologijos užtikrina ekologiškumą ir kartu išlaiko gerąsias variklio savybes , t. y. efektyvumą ir mažas degalų sąnaudas, gerus variklio dinaminius, galios ir sukimo momento rodiklius, ilgus, net 750 motovalandų, tepalų keitimo intervalus.

To pasiekti leidžia už variklio, o ne jame pačiame, įrengta kenksmingų medžiagų šalinimo sistema. „Tad jokių kompromisų tarp ekologijos ir variklio efektyvumo nėra, jie vienas kito neveikia“, – sako R. Chositašvili.

Žinoma, reikšmingas vaidmuo tenka ir transmisijai. Šiame traktoriuje montuojama efektyvi pilnai dinaminė transmisija, sukimo momentą nuolat perduodanti į ratus be galios nutrūkimo, kuris paprastai sukelia tokių nepatogumų, kaip traktoriaus užstabdymas ar trūkčiojimas. Kitas svarbus dalykas, kad galia perduodama mechaniniu būdu, todėl mažiausiai jos prarandama transmisijoje.

„Traktorius aprūpintas automatinio vairavimo sistema, per ISOBUS jis draugauja ir atpažįsta padargus, keičiasi su jais duomenimis ir netgi padargas gali valdyti tam tikrus parametrus, tarkime, greitį ar kitas funkcijas, kad darbas būtų atliktas kuo geriau. Įrengta ir telemetrijos sistema, renkanti ir per nuotolį perduodant duomenis ne tik ūkininkui į kompiuterį, bet ir serviso tarnybai. Be to, visi New Holland traktoriai parduodami su 3 metų garantija, o tai ūkininkams leidžia jaustis daug ramiau“, – teigia įmonės „Lytagra“ atstovas.

Nauja transmisija – atnaujintos serijos skiriamasis ženklas

Bendrovės „Žemtiekimas“ medalininkas – pernai pristatytas atnaujintas 7 serijos traktorius Deutz-Fahr 7250 TTV Warrior, išsiskiriantis nuožulnesniu variklio gaubtu ir paaukštinta kabina.

Įmonės komercijos direktoriaus Tado Vaitkevičiaus teigimu, pagrindinis ir svarbiausias medalininko išskirtinumas – nauja bepakopė Compound TTV transmisija, turinti patobulintus mechaninius komponentus bei naują programinę įrangą geresniam pagreičiui ir didesniam sukimo momentui pasiekti. Deutz TCD 6.1 variklis išvysto didžiausią 247 AG galią ir 1072 Nm sukimo momentą.

Deutz-Fahr 7250 TTV Warrior traktoriaus svarbiausiu išskirtinumu įmonės „Žemtiekimas“ komercijos direktorius Tadas Vaitkevičius įvardija naują bepakopę Compound TTV transmisiją

„Teisingas ir vientisas variklio ir transmisijos darbas, gamintojos teigimu ir klientų pastebėjimu, užtikrina geriausią trauką ir mažiausias degalų sąnaudas“, – tikina T. Vaitkevičius.

Traktoriuje taip pat įdiegtas automatinis vairavimas, leidžiantis dirbti 2 cm tikslumu, galulaukių valdymo, normų dozavimo sistemos. Standartinės įrangos dalis – ISOBUS jungtys ir duomenų stebėsena nuotoliniu būdu per telemetrijos sistemą.

Autorius: Gitana Kemežienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos