Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Technika
Kombainų stovykla – repeticija prieš javapjūtę

Panevėžys. Prieš prasidedant derliaus nuėmimo sezonui, bendrovė „DOJUS agro“ daugiau kaip pusšimtį žemdirbių ir žemės ūkio technikos operatorių sukvietė į kombainų stovyklą – lauko dieną Panevėžio rajone.

Renginyje išsamiai pristatyti John Deere T ir S serijos kombainai ir dvi skirtingos kūlimo technologijos. Kaip dirba kratikliniai John Deere kombainai, dalyviai galėjo įvertinti stebėdami T 660i kombaino darbą žieminių rapsų lauke. Šalia kulta ir rotoriniu S 785i kombainu.

Beje, stovyklos dalyviai ne tik stebėjo, kaip dirba derliaus dorojimo mašinos, bet ir patys sėdo už jų vairo kartu su ne vieną tūkstantį hektarų nukūlusiais demonstracinių kombainų operatoriais. Kalbintų žemdirbių teigimu, toks renginys – puiki galimybė pasimokyti, pasisemti naujos patirties, pagilinti žinias ir pasiruošti artėjančiam sezonui.

Bioversija 22 08 31

Žemdirbiai ir žemės ūkio technikos operatoriai lauko dieną vertino kaip puikią galimybę pasisemti žinių ir patirties

Kūlimo kokybė ir našumas svarbiausia

Pristatydamas 6 kratiklių T serijos kombainus bendrovės „DOJUS agro“ vadybininkas Mantas Liepuonius kaip vieną svarbiausių šių mašinų išskirtinumų išskyrė didelį 4 kv. m siekiantį aktyvios separacijos plotą, taip pat 6,3 kv. m valymo sistemą, kuri užtikrina kombaino našumą, bunkerio švarumą ir mažus nuostolius.

Jis atkreipė dėmesį ir į gamintojo siūlomą plačią pjaunamųjų gamą. Nors šiuo metu populiariausia yra universali hidrauliškai išstumiama x tipo pjaunamoji, tačiau gamintojas siūlo pjaunamąsias ir skirtingoms kultūroms pjauti.

„Šių metų naujiena – kanapėms kulti pritaikyti kombainai su dviem pjaunamosiomis: viena viršuje lapeliams su sėklomis surinkti ir kita apačioje pluoštui pjauti ir smulkinti 50 cm pjaustiniais. Tai prieš kelerius metus sukurta technologija, kuri mūsų šalyje nebuvo paklausi. Dabar poreikis atsirado, tad pateikiame sprendimą, nes esame patikimi derliaus nuėmimo partneriai“, – pabrėžė M. Liepuonius.

Dideliems augalininkystės ūkiams skirta technologija – rotoriniai S serijos kombainai. Pasak produktų grupės vadovo Dangio Valaičio, rotorius – šių kombainų širdis, kuri užtikrina itin kokybišką ir našų kūlimą bet kokiomis sąlygomis.

John Deere kombainuose montuojamas itin didelio 83 cm skersmens rotorius. Drąsiai galima sakyti, kad tai didžiausias rotorius kombainų rinkoje. Būtent jo dydis užtikrina lengvą masės judėjimą ir dvigubai didesnę nei kitų gamintojų kombainuose inercinę jėgą grūdams separuoti. Svarbu ir tai, kad didesnio skersmens rotoriui sukti reikia mažiau galios“, – išskirtinumus vardijo specialistas. Svarbus vaidmuo rotoriuje tenka hidrauliškai amortizuojančiam pobūgniui, kuris suvienodina masės netolygumus, ypač dirbant drėgnesnėmis sąlygomis, ir gerokai padidina kombaino pralaidumą.

Rotorinio S serijos kombaino techninius ir technologinius sprendimus pristatė Dangis Valaitis

Kombaino našumą didina ir kūlimo kokybę gerina automatinės sistemos, kurių John Deere kombainuose itin gausu: pradedant automatinio vairavimo ir greičio palaikymo sistemomis, kurios montuojamos visuose šio gamintojo kombainuose, baigiant kameromis ir davikliais apginkluotomis ICA ir ICA2 sistemomis. Pastarosios optimizuoja kombaino parametrus ir palengvina operatoriaus darbą, nes, pvz., pasitelkus ICA2 sistemą, kombainas visą dieną dirba optimaliu režimu laikydamasis nustatytų kokybės parametrų, net jei ir keičiasi darbo sąlygos. „Skaičiuojama, kad naudojantis ICA galimybėmis našumas vidutiniškai padidėja 20 proc., dar 5 proc. jį padidina ICA2 sistema“, – pabrėžė D. Valaitis.

Naujovė S serijos kombainuose – nauji vikšrai, kurie dabar gali būti trijų dydžių: 610, 710 ir 900 cm pločio.„Jūs pirmieji matote naujuosius JohnDeere kombainų vikšrus. Tai gerokai ilgesni vikšrai nei buvo siūloma anksčiau, todėl jų didelis rėmimosi plotas, o pačiame vikšre nėra nė vieno tepimo taško“, – į naująją vikšrinę važiuoklę atkreipė ūkininkų dėmesį specialistas.

Sužavėjo modernumas ir komfortas

Mišrios specializacijos Jotainių žemės ūkio bendrovėje, valdančioje apie 1 600 ha, dirbantis Virginijus Stankevičius neslėpė susidomėjimo moderniais kombainais, tačiau prisipažino, kad automatika ir elektronika jį šiek tiek gąsdina.

„Bendrovėje turime 4 John Deere kombainus, aš pats ne vieną sezoną dirbu su 9660 modeliu ir esu juo labai patenkintas. Tiesą sakant, jis man atrodo praktiškesnis nei šie naujieji, kuriuose ypač daug elektronikos, tačiau pabandyti jais kulti buvo labai įdomu. Pastebėjau, kad naujųjų kombainų kabina dar komfortiškesnė ir jie švariau kulia“, – įspūdžiais dalijosi V. Stankevičius.

Patyrusio kombainininko Virginijaus Stankevičiaus pastebėjimu, naujieji kombainai kulia labai švariai

Automatinių sistemų gausa, didėjantys kompiuteriai ir ekranai patraukė Panevėžio r. Krekenavos ūkininko Vytauto Valiukonio dėmesį. „Visa tai daro įspūdį, tačiau kyla klausimas, ar konkrečiai tau to reikia“, – sakė ūkininkas. Jis savo augalininkystės ūkyje pats kulia 10 m. senumo John Deere kombainu. „Ko gero, darbo kokybė panaši, tik maniškiame kombaine seniai dažų kvapo nelikę“, – juokavo V. Valiukonis.

„Važiuoti ir dirbti nauju moderniu kombainu labai smagu ir valdyti jį nesunku, be to, ir duomenų ekranuose daug matai, tik reikia laiko jiems suprasti“, – išlipęs iš T serijos kombaino sakė ūkininkas Donatas Doviltis. Jis kartu su broliu Joniškio r. dirba 750 ha. Pernai sugedus turimam New Holland kombainui, broliai Dovilčiai derlių dorojo išnuomota Claas mašina.

„Važiuoti ir dirbti nauju moderniu kombainu labai smagu ir valdyti jį nesunku“, – išlipęs iš T serijos kombaino sakė ūkininkas Donatas Doviltis

„Norėtume savo laukuose palyginti John Deere ir kito gamintojo kombainų darbą. Gal tada pasirinkti būtų lengviau. Svarstau galimybę įsigyti naują kombainą, nes už nuomą pinigus moki, o daikto neturi. Gaila tik, kad šiemet prastas derlius bus, nes sausra savo padarė“, – apgailestavo ūkininkas, galbūt jau kitą savaitę pradėsiantis javapjūtę savo ūkyje. Beje, jis pats ir sėda už kombaino vairo.

Komfortiška kabina sužavėjo Mantą Čepulį. „Tiesą sakant, esu labai maloniai nustebintas. Ypač sužavėjo kabinos ergonomika ir komfortas, taip pat patogi sėdynė“, – sakė M. Čepulis. Anksčiau jis keliuose Joniškio r. ūkiuose dirbo traktorininku, o šiuo metu atlieka tarnybą Lietuvos kariuomenėje. „Patinka man žemės ūkis ir technika. Tad norėčiau į šią sritį ir grįžti“, – prisipažino jaunuolis.

Arnas Norkus neslėpė, kad John Deere kombainai jam taip pat labai patiko. „Naujos technologijos gerokai palengvina darbą, nes net neišlipus iš kabinos galima per kompiuterį sureguliuoti daugelį parametrų. Tikiuosi, kad ūkininkas, pas kurį dirbu traktorininku, nuspręs įsigyti šį kombainą ir man bus patikėta juo dirbti“, – sakė Joniškio r. pas ūkininką Rimantą Norvaišą dirbantis jaunuolis.

Arnas Norkus tikisi, kad ūkininkas, pas kurį jis dirba, nuspręs įsigyti John Deere kombainą, nes trumpa pažintis jam palikusi įspūdį

Gamintojas meta iššūkį ir siūlo 10 tūkst. eurų

Renginyje dalyvavę ūkininkai buvo pakviesti priimti kompanijos „John Deere“ iššūkį sudalyvauti dviejų gamintojų kombainų varžytuvėse. Beje, gamintojas šias varžytuves skelbia keliose eksporto šalyse, tarp jų – ir Lietuvoje.

Norintieji pasivaržyti iki liepos 20 d. yra kviečiami teikti paraiškas, iš jų bus atrinktas vienas ūkis, kurio laukuose varžysis T serijos John Deere kombainas su ūkyje naudojamu kito gamintojo kratikliniu kombainu. Didžiausias dėmesys bus skiriamas darbo našumui ir kūlimo kokybei.

„Kompanija „John Deere“ nori praktiškai įrodyti, kad visa skelbiama informacija apie šiuos kombainus yra tiesa. Jei vis dėlto ūkininkas ūkyje naudojamu kombainu pasiektų geresnių rodiklių, jis bus apdovanotas 10 tūkst. eurų“, – pranešė „DOJUS agro“ atstovai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija