Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Technika
Kokia žemės ūkio technika parduodama varžytinėse
Asociatyvi Freepik (fabrikasimf) nuotr.

Kaunas. Varžytinės ir aukcionai – vienas iš būdų pigiau įsigyti naudotos, kai kada ir apynaujės žemės ūkio technikos. Tad pasižvalgėme po e.varžytinių tinklalapį, kokia technika varžytinėse parduodama metų pabaigoje.

Išvaržomą žemės ūkio techniką e.varžytinių tinklalapyje galima rasti turto potipyje Traktoriai, savaeigės mašinos, priekabos, puspriekabės. Paskutinę mėnesio savaitę vyko keturiolikos žemės ūkio mašinų varžytinės, tiesa, skyrėsi jų pradžios ir pabaigos laikas, kai kurios jų pasibaigia jau gruodžio 27, 28, 29 dienomis, kitos – sausio 5, 9, 10, 12 ar 19 dienomis.

Tarp išvaržomų žemės ūkio mašinų – labai skirtingos techninės būklės traktoriai, puspriekabės ir priekabos, taip pat sėjamosios. Kai kurių mašinų techninės charakteristikos, techninė būklė įvardijama aprašyme, kai kurių, ypač senesnių, aprašymo nėra. Pusei išvaržomų mašinų – tai pirmosios, pusei – jau antrosios varžytinės. Varžytinėse savo pirkėjų laukė 6 traktoriai, įskaitant du ekskavatorius, 3 sėjamosios, 3 priekabos, įskaitant vieną srutovežį, ir 2 puspriekabės.

Bioversija m7 2024 01 02

Atsižvelgiant į techninę būklę, gamybos metus, labai skiriasi ir technikos pradinė kaina, ir dalyvio mokestis. Mažiausias dalyvio mokestis ir pradinė kaina – atitinkamai 80 ir 802 Eur – už senutėlę, kaip pateikiama aprašyme, nenaudojamą priekabą Groenewegen. Taip pat nedidelė suma (atitinkamai 245 ir 2 435 Eur) nurodyta ir prie 1990 m. Lietuvoje pirmą kartą registruoto 44 kW galios ekskavatoriaus JUMZ.

Didžiausia pradinė suma (120 tūkst. Eur) prašoma už traktorių Class Axion, kurio nei gamybos metai, nei techninė būklė nepateikiama, antroje vietoje su 88 088 Eur – prikabinama tiesioginės sėjos sėjamoji SKY EasyDrill W6000 Fertisem HD, pagaminta 2021 m. gegužę.

Beje, be šios sėjamosios, varžytinėse parduodama ir 2014 m. gamybos Horsch Pronto sėjos mašina, kurios būklė nurodoma kaip vidutiniška, su smulkiais gedimais, nes technika kurį laiką nenaudota, ir jos pradinės suma 28 200 eurų. O štai beveik nenaudota pakabinama Sulky Tramline SX40 įkainota 12 000 Eur pradine suma, jos pardavimo varžytinės rengiamos jau antrą kartą.

Didžiąją dalį technikos išvaržo antstoliai iš fizinių asmenų, kelias mašinas – nemokumo administratoriai iš įmonių.

Be to, metų pabaigoje vykstančias varžytines papildė ir pakartotini aukcionai, apie kuriuos dabar paskelbta, tačiau jie vyks tik sausio antroje pusėje. Pakartotini aukcionai skelbiami 3 traktoriams, du iš jų MTZ, priekabai, medvežei ir medkirtei, LADA automobiliui be variklio. Visa technika neveikianti arba labai prastos techninės būklės.

Autorius: Gitana Kemežienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Su kokiu klaidingu stereotipu apie ūkininkus susiduriate dažniausiai?
Visos apklausos