Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Technika
Klientų poreikiai – 70-metį švenčiančios gamyklos prioritetas

Suolahtis / Kaunas. Suomijos traktorių gamintoja „Valtra“ šiemet mini veiklos 70-metį. Jubiliejaus minėjimas pradėtas nuotoline spaudos konferencija iš Suolahčio, per kurią pristatyti 5 kartos A serijos traktoriai, kompanijos pastarųjų metų investicijos ir technologiniai laimėjimai.

Jubiliejų švęsti kompanija planuoja visus metus, finalinis renginys ir minėjimas numatomas Hanoverio parodoje „Agritechnica 2021“ lapkritį.

Pasak renginį pradėjusio traktorių gamintojos „Valtra“ generalinio direktoriaus Jario Rautjarvio (Jari Rautjärvi), per 70 veiklos metų gamyklai svarbiausias dalykas buvo klientų poreikius atitinkančios technologijos ir paslaugos.

Bioversija m7 2024 03 29

„Prieš 70 metų prasidėjusi pažanga tęsiasi ir spartėja. Ypač didelis technologinis šuolis padarytas per pastarąjį dešimtmetį. Nors pernai netrūko iššūkių dėl COVID-19, tačiau metai „Valtrai“ buvo vieni sėkmingiausių. Po 4 kartos sėkmės, atkakliai tobulindami produktus ir investuodami į gamyklą, įgyvendinome nemažai skaitmeninių sprendimų ir pristatėme jau 5 kartos traktorius, aprūpintus išmaniosiomis tiksliojo ūkininkavimo technologijomis“, – sakė gamyklos generalinis direktorius, pasidžiaugdamas G serijos sėkme „Metų traktoriaus 2021“ rinkimuose.

Naujas logistikos centras ir naujos dažymo studijos planai

Pastaruosius kelerius metus AGCO daug investavo į Suolahčio gamyklos kompleksą. 2021 m. sausį pradėjo veikti visiškai naujas beveik 10 tūkst. kv. m ploto (maždaug 100 000 kub. m tūrio) 13 m aukščio logistikos centras, kurio statyba pradėta dar 2019 m. rugpjūtį.

Dviem etapais statytas centras ne tik padidino komplektuojamųjų dalių priėmimo ir laikymo apimtis, bet ir apėmė daugybę surinkimo gamyklos išdėstymo pakeitimų, leidžiančių ateityje efektyviai gaminti naujų modelių serijas. Naujojo logistikos centro, kuriame įdiegti pusiau automatiniai pakrovimo mechanizmai, pajėgumai išaugo iki 12 tūkst. europadėklų arba 30 tūkst. mažesnių dėžių, per dieną priimant iki 50 sunkvežimių ir 1 000 europadėklų.

Šių metų pradžioje Suolahtyje pradėjo veikti naujas logistikos centras, kuris gerokai padidino gamyklos pajėgumus ir galimybes

Antroji investicija – nauja traktorių dažymo studija. Jos pamatai bus klojami šią vasarą, o veikti turėtų pradėti 2022-ųjų vasarą. Naujasis dažymo cechas įsikurs 1 500 kv. m ploto pastate, kurį planuojama statyti šalia surinkimo gamyklos.

Pasak gamyklos atstovų, tai didžiausia investicija į „Valtra“ gamyklą Suolahtyje per pastaruosius dešimtmečius. „Valtra“ traktorių paklausa kasmet auga, todėl naujasis dažymo cechas leis padidinti gamybos pajėgumus ir lankstumą, pagaminant daugiau ir gerokai didesnių traktorių. Teigiama, kad dažymo cechas dar labiau pagerins gamyklos energijos vartojimo efektyvumą ir saugą, įskaitant ir priešgaisrinę.

Didžiausia pastarųjų dešimtmečių investicija – šalia traktorių surinkimo gamyklos šią vasarą pradedamas statyti naujas dažymo cechas (nuotr. pažymėtas raudonai)

„Statome visiškai naują, automatizuotą dažymo cechą, kuris papildys dabartinius mūsų reikalavimus tūriui ir bus pritaikytas didesniems traktorių rėmams. Naujoji dažymo studija leis pasinaudoti išbandytomis technologijomis, pvz., dešimtmečius naudojamu robotizuotu dažymu ir virtualia 3D aplinka, programuojant dažymo robotus. Beje, šią technologiją panaudojome pirmieji pasaulyje.

Dengimo procesas apima automatizuotą plovimą ir išankstinį apdorojimą, robotizuotą dažymą ir galiausiai – džiovinimą. Vykdant naują dažymo procesą, bazinis ir pilkas paviršiaus dažų sluoksniai yra purškiami atskirose kamerose. Funkcines dangos savybes pagerina garinimas, atliekamas tarp dažų sluoksnių“, – sakė už projektą atsakingas Mikas Torvelainenas (Mikko Torvelainen).

Geriausios patirties elementai

Kompanijos „Valtra“ pardavimų ir rinkodaros direktorius Mikas Lehikoinenas (Mikko Lehikoinen) kalbėjo apie geriausias traktorių patirtis dirbant laukuose, dirbtuvėse ar ofisuose. Joms užtikrinti kompanija siūlo trijų elementų technologas ir produktus, kuriuos vienija orientacija į klientų poreikius.

Vienas jų – daugybę apdovanojimų pelnęs išmanusis porankis SmartTouch, kuris daug prisidėjo prie 4 kartos traktorių populiarumo. Pasak M. Lehikoineno, funkcionalų ir paprastą naudoti porankį iš pradžių rinkosi tik 3 proc., dabar – maždaug pusė klientų, ir šios tendencijos vis auga.

Antras dalykas, padedantis užtikrinti geriausias patirtis, yra neribotos „Unlimited“ studijos galimybės traktorių sukomplektuoti atsižvelgiant į individualius, kai kada net specifinius, kliento poreikius. M. Lehikoineno teigimu, 9 dešimtmečio pradžioje įdiegta klientų užsakymų sistema buvo ir yra labai naudinga klientų poreikiams bei lūkesčiams pažinti ir sužinoti. Tad pagal individualius užsakymus Unlimited“ studijoje sukomplektuotų traktorių paklausa taip pat kasmet auga, pvz., pernai ji padidėjo 10 procentų.

Nuotolinės skaitmeninės paslaugos, jų plėtra, tarp jų ir stebėsenos – vienas iš traktorių gamyklos prioritetų

„Dar vienas svarbus geriausią traktoriaus patirtį ir į klientą orientuotą požiūrį atspindintis dalykas yra mūsų kuriamos skaitmeninės paslaugos, tokios kaip Valtra Connect, kurių plėtros tempas taip pat didelis. Žaliasis kursas, nauji pasauliniai aplinkosaugos standartai, oro ir ūkininkavimo sąlygų pokyčiai kelia naujų iššūkių, todėl mūsų klientams reikalingos išmanios mašinos ir sklandus duomenų perdavimas tarp mašinų bei ūkio valdymo programinės įrangos. Tad tokie sprendimai kaip SmartTouch,Valtra Guide automatinio orientavimosi ir išmaniojo ūkininkavimo paslaugos su Valtra Connect padeda ūkininkams pasiekti šiuos tikslus“, – pabrėžė pardavimų ir rinkodaros direktorius.

Beje, jis išskyrė ir profesionalaus pardavėjų tinklo vaidmenį, technikos atstovų indėlį taikant skaitmeninius įrankius, leidžiančius nuotoliniu būdu pastebėti galimus gedimus, užtikrinti profilaktinę technikos priežiūrą, iš anksto numatyti įvairių paslaugų poreikius.

Naujovė – 5 kartos A serija

Nuotolinėje konferencijoje pristatyti ir 5 kartos A serijos, kuri du kartus gavo „Metų mašinos“ apdovanojimus (2017 ir 2019 m.), traktoriai. Juose įdiegta nemažai naujų funkcijų, kurių pageidavo klientai. Seriją ir toliau sudaro septyni modeliai, kurių galia nuo 75 iki 135 AG, juos visus galima įsigyti kaip vadinamuosius GL modelius, pasižyminčius lengvai naudojama mechanine pavarų dėže.

Populiariausi 105 ir 115 AG modeliai taip pat yra su keturių pakopų dinamine (Powershift) transmisija. HiTech 4 modeliuose transmisija yra valdoma elektroniškai. Visi A serijos modeliai komplektuojami su gerai žinoma „Valtra“ pavarų dėže, įskaitant integruotą rankinį stabdį.

„Penktos kartos A serijos traktorius daugeliu atžvilgių valdyti yra patogiau ir efektyviau. GL modeliuose atnaujintas priekinio krautuvo porankis, keturių cilindrų modeliai turi penkiomis AG daugiau nei anksčiau, o techninės priežiūros intervalas padidėjo iki 600 valandų“, – pastebėjo produktų rinkodaros specialistas Markas Ojaletas (Marko Ojalehto), atsakingas už naują A seriją.

A serijos traktoriuose, pelniusiuose ne vieną tarptautinį apdovanojimą, diegiami 5 kartos atnaujinimai ir technologiniai sprendimai

Lig šiol daugiau nei pusėje A serijos traktorių gamykloje buvo įrengiamas priekinis krautuvas. Atsižvelgiant į tai, daugelis atnaujinimų sukurti taip, kad darbas priekiniu krautuvu būtų lengvesnis.

Penktosios kartos A serijos traktorių varikliai atitinka V etapo išmetamųjų teršalų standartus, be SCR įpurškimo sistemos, montuojamas ir DPF filtras be išmetamųjų dujų recirkuliacijos (EGR). Nauju akseleratoriaus pedalu variklio greitį ir galią galima valdyti tiksliau. Padidinus priežiūros intervalą nuo 500 iki 600 valandų, sutaupomos išlaidos ir pailgėja produktyvaus darbo laikas.

Pagal dabartinius reglamentus traktoriai turi būti suderinami su priekabų dviejų grandinių stabdžių sistema. A serijos traktorių galima įsigyti su suslėgto oro stabdžiais arba hidrauline priekabos stabdžių sistema – klientai gali pasirinkti pageidaujamą variantą.

***

Beje, veiklos 70-mečio jubiliejui paminėti „Valtra“ planuoja pagaminti 70 riboto leidimo T serijos (nuo T174e iki T254) traktorių, kuriuos įsigyti galės bet kurios šalies klientai. Specialiai sukomplektuoti jubiliejiniai modeliai bus sodriai raudonos spalvos, primenančios pirmąjį 1951 m. Juveskiulėje pagamintą 15 AG Valmet traktorių. Raudona spalva taip pat bus pabrėžiama traktoriaus detalėse, įskaitant odinio salono apsiuvimą ir vidaus apšvietimą. Jubiliejinius modelius puoš juodi ratlankiai ir nerūdijančio plieno 70-mečio ženklelis.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos