Basf m1 2024 06 14
Technika
Italijos naujos technikos rinka atsigauna?

Roma. Rugsėjį, pirmą kartą šiais metais, visų Italijos žemės ūkio mašinų rinkų mėnesio balansas buvo teigiamas. Ypač išaugo naujų traktorių pardavimai, praneša Italijos žemės ūkio technikos gamintojų federacija „FederUnacoma“.

Nurodydama visų pagrindinių mašinų tipų pardavimų padidėjimą rugsėjį, federacija remiasi Italijos Transporto ministerijoje įregistruotų transporto priemonių duomenimis.

Italijos traktorių rinka rugsėjį augo 20,7 proc., palyginti su 2019 m. tuo pačiu mėnesiu, o grynasis padidėjimas siekė 260 vienetų (užregistruota 1 512 mašinų, praėjusiais metais tuo pačiu metu – 1 252). Nepaisant atsigavimo rugsėjį, bendrai šių metų traktorių rinka yra susitraukusi maždaug 11,8 proc., palyginti su 2019 m. pirmaisiais devyniais mėnesiais.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tiesa, traktorių registracija ypač krito pirmaisiais šešiais mėnesiais – jų įregistruota net 18 proc. mažiau, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, o tam įtakos turėjo karantinas ir gamybos nutraukimas dėl COVID-19 pandemijos.

„FederUnacoma“ vertinimais, paskutinį metų ketvirtį Italijos traktorių rinka turėtų atsigauti. Atsigavimą prognozuoja ir Europos žemės ūkio mašinų gamintojų asociacija (CEMA). Neseniai atliktoje verslo klimato apžvalgoje Italija įtraukta tarp Europos šalių, turinčių didžiausias galimybes atsigauti žemės ūkio mašinų sektoriuje. „FederUnacoma“ skaičiavimais, šiais metais Italijoje iš viso bus įregistruota maždaug 9 proc. mažiau traktorių nei 2019 metais.

Kombainų registracijos skaičiai iš esmės išliko panašūs, kaip ir 2019 m. rugsėjį, – įregistruotos 33 derliaus nuėmimo mašinos (tiesa, bendras devynių mėnesių rodiklis sumažėjo 12,8 proc.). Priekabų skaičius per mėnesį padidėjo 3,9 proc. – įregistruotos 834 mašinos. Beje, priekabų per šių metų devynis mėnesius Italijoje įregistruota 17 proc. mažiau, palyginti su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, ir stebima ta pati tendencija, kaip ir traktorių rinkoje: palyginti su praėjusiais metais, pirmuosius šešis mėnesius registracijų skaičius krito 22,6 procento, kitus tris mėnesius mažėjimas siekė 5 procentinius punktus.

Padidėjo ir traktorių su pakrovimo platformomis skaičiai: rugsėjį buvo įregistruotos 56 mašinos (palyginimui, pernai rugsėjį – 40), iš viso per devynis šių metų mėnesius – 418 vienetų, o tai yra 9 mašinomis mažiau nei tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu. Šis padidėjimas iš esmės kompensuoja sumažėjimą metų pradžioje dėl karantino ir suvaržymų.

Teleskopinių krautuvų tendencijos taip pat labai panašios – rugsėjį įregistruotos 88 mašinos ir tai yra daugiau nei pernai tą patį mėnesį, kai įregistruoti 65 teleskopiniai krautuvai. Iš viso nuo metų pradžios įregistruotos 648 mašinos, o tai yra tik 4,8 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

„Šios tendencijos rodo, kad žemės ūkio technikos pardavimai, kuriems didžiulę neigiamą įtaką turėjo sustabdyta gamyba ir verslo veikla pavasarį, šalyje atsigauna“, – teigiama „FederUnacoma“ pranešime.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos