Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Technika
​​​​​​​Išplėtė traktorių seriją iki 14 modelių

Valdorfas (Vokietija). Traktorių gamintoja „John Deere“ vienos populiariausių 6R serijos gamą atnaujino ir išplėtė iki 14 modelių, papildydama ją keturiais naujais modeliais. Du iš jų papildo 4 cilindrų ir du – 6 cilindrų traktorių pasiūlą. Tad dabar serija apima modelius nuo 110 iki 250 AG vardinės galios.

Atnaujintus ir naujus John Deere 6R serijos modelius gamintoja pristato šūkiu – „Būk išmanesnis ir padaryk daugiau“, t. y. naujos kartos traktoriai yra išmanesni, o tai padeda operatoriams padaryti daugiau.

Nauji John Deere 6R 140 ir 6R 150 modeliai skirti mišriems ūkiams, jų maksimali galia atitinkamai siekia 154 ir 165 AG (su galios didinimo sistema (IPM) – 166 ir 177 AG). John Deere 6R 165 ir 6R 185 modeliai daugiau orientuoti į transporto darbus: jų maksimali galia atitinkamai yra 182 AG (su IMP – 213 AG) ir 204 AG (234 AG).

Bioversija 2024 04 15 m7

Gamintoja pabrėžia, kad 6R serijos modeliuose įdiegta ir kur kas išmanesnė galios didinimo sistema (IPM), kuri papildomos galios suteikia ne tik transporto ar GTV darbuose, bet, jei reikia, ir hidrauliniams įrenginiams.

„Dabar keturių cilindrų modeliai gali pasiekti papildomai iki 20 AG, o šešių – iki 40 AG, kai naudojami hidrauliniai ventiliatoriai, siurbliai ir labiausiai energijos reikalaujantys hidrauliniai padargai, pvz., ritinių presai, srutų cisternos ir sėjamosios ir kitos mašinos“, – nuotolinėje naujovių pristatymo konferencijoje sakė vidutinės galios klasės traktorių rinkodaros vadovas Europoje Phillipe‘as Steinmann (Filipas Šteinmanas).

Darbus lengvina ir greitina naujos funkcijos

Pagrindinė naujoji 6R serijos funkcija yra integruota 1-Click-Go AutoSetup sistema, kuri leidžia daug greičiau ir lengviau nustatyti traktorių ir padargus. Operatorius gali sutaupyti iki 90 proc. laiko, paprastai skiriamo parametrams ekrane nustatyti dirbant lauke, o svarbiausia – traktorius visada yra optimaliai sureguliuotas. Visus reikalingus nustatymus galima iš anksto suplanuoti ir valdyti debesyje, įskaitant agronominius duomenis, tokius kaip lauko ribos, orientacinės linijos ir nurodymai. Traktoriui kirtus lauko ribą, saugomas profilis automatiškai pasiekiamas ir net laikinieji vairuotojai nuolat gali dirbti tiksliai ir išvengti klaidų.

Atnaujintuose ir naujuose 6R serijos traktoriuose neliko prietaisų skydelio už vairo, jis perkeltas iš centro ant šoninio statramsčio. Matomumui pagerinti pakeista ir priekinio stiklo valytuvo padėtis

Taip pat didelį dėmesį gamintoja skyrė ir operatoriaus patogumui, atnaujindama ir dizainą, ir pačią kabiną. Pavyzdžiui, gaubtas ir veidrodėliai gerai žinomi iš didesnėsJohn Deere traktorių serijos, o pavadinimas ir numeravimo sistema taip pat perimti iš 7R, 8R ir 9R serijų modelių. Po 6R serijos pavadinimo dabar yra nurodoma konkretaus modelio vardinė variklio galia.

Atnaujintuose 6R serijos traktoriuose neliko už vairo buvusio prietaisų skydelio, o tai ne tik pagerina matomumą į priekį, bet ir valdymą, naudojant porankį bei dešiniąją konsolę. Visi nustatymai ir indikatoriai pateikiami ekrane ant šoninio statramsčio. Matomumui pagerinti pakeista ir priekinio stiklo valytuvo padėtis.

Dar viena nauja funkcija – elektrinė svirtelė, kuri ypač naudinga dirbant su priekiniu krautuvu. Operatorius gali laisvai konfigūruoti mygtukų išdėstymą ir lengvai pakeisti važiavimo kryptį naudodamas atbulinės eigos mygtuką, o speciali rankų aptikimo sistema pakeičia buvusį apsauginį atvartą.

Priekiniams krautuvams skirta dinaminė svėrimo sistema leidžia sverti judant, nereikia sustoti. Be to, speciali grįžimo funkcija vienu spustelėjimu nustato krautuvą į reikiamą padėtį, o horizonto lygio išlaikymo sistema apsaugo nuo kaušo krovinio išvertimo.

Našūs, bet manevringi ir kompaktiški

Nors pristatyti naujieji John Deere 6R serijos traktoriai yra galingesni, tačiau išsiskiria kompaktiškumu ir manevringumu. Pavyzdžiui, 6R 185 modelio, kurį gamintoja įvardija „kelių karaliumi“, ratų bazė  siekia tik 2,76 m, todėl jis yra gerokai kompaktiškesnis ir judresnis nei didesni 6R serijos modeliai su 2,8 arba 2,9 m ratų baze. Trumpa ratų bazė, kartu su patikimu 6,8 l John Deere PowerTech PSS varikliu ir itin efektyvia AutoPowr transmisija, leidžia taupyti degalus kelyje.

Naujųjų John Deere 6R traktorių gamybą numatoma pradėti kitų metų vasarą

O štai mišriems ūkiams skirtas naujasis 6R 150 užtikrina šešių cilindrų našumą, tačiau yra kompaktiškų matmenų, trumpos ratų bazės (2,58 m) ir palyginti nedidelio svorio (6,5 t), kurio bendra leistina masė siekia 10,45 t. Maksimali galinė keliamoji galia yra 6,4, tonos. Naujajame modelyje įrengtas didesnis 155 l/min. našumo hidraulinis siurblys, kuris kartu su dinamine svėrimo sistema suteikia daug priekinio krautuvo veikimo pranašumų.

Beje, su atnaujinta gama gamintoja siūlo ir daugiau transmisijų. Pavyzdžiui, be AutoQuad Plus ir AutoPowr, 4 cl. modeliuose bus galima rinktis ir CommandQuad.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos