Įsibėgėja prekyba traktoriais
2011-04-21

Kupiškis, balandžio 21 d. Kupiškio r. kartu su broliu Egidijumi ūkininkaujanti Inga Černiūtė vakar neteko žado, kai į sodybos kiemą įvažiavo spalvingais balionais išpuoštas ir 100-uoju numeriu pažymėtas John Deere traktorius, lydimas nemažos „DOJUS agro" darbuotojų palydos. Įmonės tradicija sveikinti traktorių su dviem nuliukais pirkėjus tebestebina ūkių šeimininkus.

Brolis ir sesuo nekantraudami laukė įsigytos mašinos, nes palankūs orai skubino pavasario darbus. Nuo vilkiko dar dažais kvepiantis naujasis John Deere 6430 Premium tą pačią popietę išvažiavo į laukus. „Traktorių gavome pačiu laiku, - šypsodamasis svečius pasitiko Egidijus. - Tai pirmas John Deere traktorius. Jei jis pateisins lūkesčius, pirksime dar vieną, galingesnį".

Sveikinimai ir dovanos 100-ojo traktoriaus pirkėjams

Per 1 000 ha Černių valdomame ūkyje darbai veja darbus. Iššalo nemažai žieminių kviečių, o 48 ha rapsų pasėlis visas pražuvo. „Kol orai palankūs, skubame atsėti žuvusių žieminių plotus vasariniais. Tuoj pat purškimai prasidės. Tad nestovi visos ūkio mašinos, o naujasis traktorius, nors ir palyginti nedidelės galios, bet labai pravers. Jau numatę su juo tręšti, purkšti, sėti, priekabą tempti. Tokiems darbams 125 AG pakanka", - įsigytą pirkinį vertino Egidijus, turintis žemės ūkio inžinerijos vadybos profesiją.

Su naujuoju traktorių jaunieji ūkininkai ketina sėti, purkšti, tręšti ir krovinius vežti

Per penkerius metus Černių ūkis iškilo kaip ant mielių. Pasak Ingos, tiek nebūtų pasiekta ir modernizuota, jei ne Europos Sąjungos fondų parama. Brolis ir sesuo įgyvendino 4 projektus. Už įsigytą traktorių, purkštuvą, džiovyklą ir priekabą jaunoji ūkininkė taip pat tikisi sulaukti paramos. Valdų modernizavimo priemonės projektas jau priduotas Nacionalinei mokėjimo agentūrai.

„Paraiškos pateiktos, tikimės, kad jos bus patvirtintos. Reikia dirbti ir nėra kada laukti atsakymų. Jei paramos negausime, bus šiokia tokia našta", - sakė E. Černius, pridurdamas, kad jis taip pat siekia ES fondų paramos naujam kombainui įsigyti.Egidijus ir Inga dirba kartu. 1 000 ha be tradicinių kultūrų augina žirnius, lubinus, garstyčias, kvietrugius, rugius, miežius, avižas. Dalis ploto skirta ekologijai

Rinkos atsigauna

Jaunuosius ūkininkus, įsigijus 100-ąjį Lietuvoje John Deere traktorių pasveikino ir kompanijos „John Deere" Baltijos regiono vadovas Stefanas Formika (Stephan Formica). Pasak jo, žemės ūkio technikos rinkos atsigauna daugumoje šalių. „Pardavimų rezultatais Lietuvoje esame patenkinti. Daug vilčių siejame su „DOJUS agro" įsitvirtinimu Latvijoje", - komentavo S. Formika.

Stefanas Formika gerai vertina „DOJUS agro" veiklą

Kad technikos paklausa auga, patvirtino „DOJUS agro" generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas. Dar nėra buvę, kad šimtojo traktoriaus pirkėjas būtų sveikinamas balandį. „Įmonėje taip pat darbymetis. Šiemet prekyba labai pagyvėjo. Kol kas viršijame rekordinių 2008-ųjų rezultatus. Jei taip ir toliau, šiemet parduosime gerokai daugiau kaip 300 traktorius", - prognozavo A. Kavaliauskas. Tikėtina, kad šiemet bus perlipta ir 2 000-ųjų Lietuvoje parduotų traktorių riba.

Jo nuomone, technikos paklausą lemia trys veiksniai: produkcijos kainos, ES parama ir natūralus poreikis modernioms mašinoms. Be šiuolaikinės technikos išlikti konkurencingais rinkoje, taupyti gamybos sąnaudas neįmanoma. „Technikos parko atnaujinimą lemia ir natūralūs poreikiai. Nelikus paramos, pirkimas būtų nemažas, nes tie, kurie pradėjo dirbti šiuolaikiškai, negrįš nei prie „belarusų", nei prie „nivų". Ūkininkai renkasi naują techniką ir dėl to, kad trūksta samdomų darbuotojų", - priežastis pirkti naujas mašinas vardijo direktorius.

Pasak A.Kavaliausko, šiemet bus pristatyta itin daug kompanijos „John Deere" naujovių. „Tai didžiausias John Deere technikos atnaujinimas įmonės istorijoje", - pabrėžė jis. Patobulinta didžioji dalis gaminamų mašinų, ypač savaeigių. Tokią atnaujinimo bangą sukėlė įsigalioję griežtesni deginių emisijos reikalavimai. Vasaros viduryje numatyta pristatyta 120 naujų modelių, 4 traktorių, 2 kombainų serijas, naujus purkštuvus ir kitą techniką.„Nelaukdami „Agritechnica" parodos, kai kurias naujas John Deere mašinas (kelis traktorių ir kombainų modelius) pristatysime ir Lietuvoje", - pažadėjo Audrius Kavaliauskas

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką keisite ūkyje, jeigu ES smarkiai apribos pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą?
Orai