Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Išbandymai laiku: ką daryti su senais traktoriais?

Londonas. Ne vienas ūkis turi atitarnavusį traktorių, kitų nenaudojamų žemės ūkio mašinų ar padargų. Tarp jų yra ir senesnių negu pusė amžiaus. Ką daryti su sena žemės ūkio technika?

Daugelis senos žemės ūkio technikos išardomos dalims (jeigu dar yra tinkamų), stovi patvoriuose arba paskutinę savo poilsio vietą randa metalo supirktuvėse. Tačiau ne viską reikėtų išmesti.

Užsienyje rengiama daugybė senų traktorių parodų (bent jau taip buvo iki pandemijos – red. pastb.). Labai garsus pasaulyje festivalis, kasmet vykstantis JAV mieste Kanandeigvoje (Canandaigua), esančiame Niujorko valstijoje. Dalyvauti šiame renginyje išrenkami seniausi traktoriai, iš kurių kai kurie dar naudoja garo variklius. Šis festivalis pritraukia daug neįprastų reginių ieškančių lankytojų.

Tačiau ne visos parodos skirtos pramogoms. Anglijoje ir Australijoje jau seniai egzistuoja terminas „Farm Distribution“. Jis vartojamas įvardinti ūkiuose vykstantiems aukcionams, kuriuose parduodami reti ar tiesiog seni sunkieji įrenginiai ir technika.

Bioversija 2024 07 09 m7

Šių aukcionų esmė yra technikos kartų tęstinumas. „Senoliai“ neatiduodami į laužą, o jiems suteikiamas naujas gyvenimas - privačiuose namų ūkiuose ir kolekcijose. Pavyzdžiui, 77 metų britas Baris Džonsas (Barry Jones) surinko įspūdingą 25 retų traktorių kolekciją. Daugiau nei 60 savo gyvenimo metų jis paskyrė ūkio namų apyvokos daiktams ir technikai kolekcionuoti ir, kaip pats sako, nesiruošia sustoti. Interviu portalui „Farming UK“ jis teigė, kad pirmąją savo eksponatą įsigijo už 15 svarų sterlingų (16,6 Eur), o paskutinį - už 650 svarų sterlingų (721 Eur).

Užsienio aukcionuose, tokiuose kaip „Auction time“, „Tractor House“, „Trade Machines“, kartu su šiuolaikinės technikos pavyzdžiais pristatoma daugybė prieš penkiasdešimt metų pagamintos žemės ūkio technikos. Stebina ypatingas tokių pardavimų populiarumas. Senesni traktoriai kartais kainuoja šimtus ir tūkstančius eurų.

Be to, pagrindiniai pirkėjai britai ir australai, būna pasirengę susimokėti už pirkinių atgabenimą net iš Indijos, Kinijos ar daugelio Europos šalių.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos