Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Į skuodiškio pieno ūkį – 100-asis traktorius
Ūkininkai Ingrida ir Kęstutis Juozas Palčiauskai su keturiolikmečiu sūnumi Tautvydu

Skuodas. Pieno ūkio savininkui Kęstučiui Juozui Palčiauskui savaitė prasidėjo staigmena – į kiemą atriedėjo John Deere 6250R, o paskui jį ir šventiškai nusiteikusi bendrovės „DOJUS agro“ komanda su tortu ir dovanomis. Taip tradiciškai įmonė pasveikino 100-ąjį traktorių šiemet įsigijusį klientą.

Galingiausią 6R serijos John Deere traktorių su bepakope AutoPower transmisija, kurio vardinė galia siekia 250 AG, o maksimali su galios didinimo sistema – iki 300 AG, K. J. Palčiauskas įsigijo sukomplektuotą kartu su frontaliniu krautuvu John Deere 683R.

Pasak įmonės atstovų, ant tokios galios traktoriaus montuoti frontalinį krautuvą – gana retas reiškinys, tačiau inovatyvus ir racionaliai viską vertinantis ūkininkas jau iš anksto žino, kaip ir kam naudos traktorių, pagal tai ir įrangą rinkosi, į komplektacijos sąrašą įtraukdamas ne tik frontalinį krautuvą, bet ir priekinę pakabą bei darbinį veleną, taip suteikdamas traktoriui dar daugiau universalumo.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Frontalinį krautuvą, kuris gana lengvai nuimamas, numontuosime, kai traktorių naudosime žemei dirbti, tam iš „DOJAUS agro“ užsisakėme 4 m noraginį Kӧckerling skutiklį. Ruošdami pašarus, kabinsime priekinę ir galinę drugelio tipo žoliapjoves, o frontalinis krautuvas labiausiai pravers ritiniams susivežti“, – būsimus naujojo traktoriaus darbus dėlioja skuodiškis, jau šią savaitę pradėjęs pjauti antrąją žolę ir ruošti šienainį ritiniuose apie 330 gyvulių bandai, kurioje – 155 melžiamos karvės.

Skuodo r. ūkininkai Ingrida ir Kęstutis Juozas Palčiauskai naujuoju pirkiniu, tapusiu 100-uoju šiemet parduotu traktoriumi, džiaugiasi su įmonės DOJUS agro“ atstovais

Pasak ūkininko, kadangi sklypai nedideli ir yra jie mažiau palankioje ūkininkauti vietovėje, kurioje dominuoja kalvotas reljefas, miškai, krūmai, o vientisų laukų labai nedaug, ritinių gamyba, nors ir brangesnis, bet patogiausias būdas.

„Gamindami ritinius, su turima technika ir žmogiškaisiais ištekliais patys susidorojame, nereikia talkos daryti“, – sako pieno ūkio šeimininkas. Dirbdami trise, nes pašarų ruošimo procese visada ir pats dalyvauja, pirmąją šių metų žolę per 4–5 dienas sudorojo. Be Kęstučio ir jo žmonos Ingridos, iš viso pieno ūkyje darbuojasi aštuoni samdomi žmonės – traktorininkai, melžėjos, gyvulių prižiūrėtojai.

Pagal galimybes stengiasi ūkininkauti inovatyviai

Tris dešimtmečius ūkininkaujantis K. J. Palčiauskas valdo apie 300 ha žemės, kuri beveik visa nuosava, nes nuomoja tik 15 hektarų. Nors nemažą dalį naudmenų sudaro pievos ir ganyklos, tačiau iš rudens sėja žieminius kviečius ir kvietrugius, pavasarį – miežius. Grūdų neparduoda, visus juos sunaudoja pašarams, iš kurių gamina mišinius gyvuliams šerti.

Pasistatę Palčiauskai palaido laikymo fermas melžiamoms karvėms, jose įdiegta DeLaval įranga, taip pat naują fermą prieaugliui laikyti. Nors ūkyje dar yra rusiškos technikos, tačiau technikos parką kasmet po truputį pildo ir atnaujina. „Pagal galimybes stengiamės ūkininkauti inovatyviai“, – šypteli ūkininkas.

Ūkyje darbuojasi trys dviejų gamintojų vakarietiški traktoriai, o naujasis maksimaliai sukomplektuotas John Deere 6250R   – pirmasis šios gamintojos Palčiauskų įsigytas traktorius.

„Vienas svarbiausių technikos pasirinkimo kriterijų – patvarumas, tad nusprendėme įsigyti „John Deere“ traktorių, nes nė vienas ūkininkas, dirbantis su šios gamintojos technika, jais nesiskundė.

Be to, esu patenkintas įmonės „DOJUS agro“ servisu, technine priežiūra, rūpestingumu – esame iš jų jau pirkę dvi Western Fabrications priekabas, vieną – grūdams, kitą – gyvuliams vežti, labai praverčia ūkyje ir John Deere Gator traktoriukas-visureigis, kurį naudojame aptvarams prižiūrėti ir tverti“, – pasakoja K. J. Palčiauskas.

Odinio salono Premium klasės John Deere 6250R traktorius ­– maksimaliai sukomplektuotas: jame įdiegtas automatinis vairavimas, aktyvuotas sekcijų valdymas, JDLink telematikos sistema, leidžianti dokumentuoti atliekamus darbus ir per nuotolį stebėti traktoriaus darbą, keisti nustatymus.

Paklaustas, ar išnaudos išmaniąsias traktoriaus galimybes, ūkininkas patikina, kad tikrai taip. „Iš pradžių visus traktorius praeinu pats, išmokstu jais dirbti, tada darbuotojus mokau. O išmaniosios funkcijos – didžiulis palengvinimas, tad kodėl nesinaudoti jų galimybėmis?“ – retoriškai klausia Skuodo r. ūkininkas.

Palčiauskų įsigytas John Deere 6250R  – Premium klasės traktorius su odiniu salonu, išmaniosiomis technologijomis ir frontaliniu krautuvu

Svarbu, kad technologijos teiktų naudą

Bendrovės „DOJUS agro“ traktorių specialisto Manto Liepuoniaus teigimu, artimiausiu metu planuojama surengti skuodiškiui bazinius techninius mokymus, per kuriuos atliekant konkrečius darbus bus traktorius paleidžiamas ir optimizuojamas, mokoma naudotis išmaniosiomis technologijomis, pristatomas „John Deere“ operacijų centras, jo galimybės bei jo funkcijos.

„Mums svarbu ne tik parduoti mašiną, bet ir išmokyti naudotis naujausiomis technologijomis, kurios, kaip tvirtina jas naudojantys ūkininkai, teikia didžiulę naudą, padeda taupyti sąnaudas ir laiką“, –­­ sako įmonės atstovas.

***

Įmonė „DOJUS agro“ tradiciją džiuginti ir stebinti kas šimtąjį traktorių įsigijusį pirkėją tęsia nuo 2008 metų. Jubiliejiniais traktoriais yra tapę ir mažesnių serijų, tokių kaip 5, ir didesnių, pvz., 8 ar 9, serijų traktoriai. Jų savininkai taip pat labai įvairių dydžių ūkiai – nuo smulkių ir vidutinių, iki stambių ūkių ar žemės ūkio bendrovių.

Parengta: bendradarbiaujant su bendrove „DOJUS agro“
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos