Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Į laukus – su savadarbiu srutvežiu

Utena. Jaunas ūkininkas Stanislovas Zakarauskas savo ir brolio Sauliaus laukus šiemet tręš paties sukonstruotu srutvežiu. Nuo paauglystės prie technikos linkęs vyras įvertino, kad naujas srutvežis, kainuojantis apie 150 tūkstančių litų, šiuo metu būtų sunkiai įkandamas pirkinys, todėl nusprendė šią ūkiui reikalingą mašiną pasidaryti pats.

Dar pernai įsigijo panaudotą 25 t cisterną, jai pritaikė traktoriaus Kirov (K 700) ratus ir sumontavo srutų išlaistymo įrangą. Cisternai tempti paruošė senuką, bet dar gerai dirbantį traktorių Kirovą, kuriam uždėjo sudvigubintus ratus. „Turėtų traukti galingai, ir žemę mažiau suslėgs. Srutos bus skleidžiamos 12 m pločiu“, – savo darbu patenkintas Stanislovas.

Srutų pripildyta cisterna tuoj išriedės į laukus

Bioversija 2024 07 09 m7

Mėšlą ir srutas galima skleisti nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 15 d. Taip pat būtina žinoti, kad periodu nuo birželio 15 d. iki rugpjūčio 1 d. mėšlu ir srutomis galima tręšti tik pūdymus, pievas ir ganyklas.

Stanislovo tėvas Stanislovas Zakarauskas pajuokauja, kad jei prisireiktų žemdirbiams protestuoti, tai „tokią bačką be vargo galėtų nutempti prie Seimo ar net į patį Briuselį“. Vyresnysis Stanislovas neslepia nepasitenkinimo, kad paskutinis ūkio parengtas projektas liko be paramos. „Sūnus pirko ritinių presą ir mėšlo šalinimo skreperius, sumokėjo 260 tūkst. Lt, įlindome į paskolas, o žadėtosios paramos taip ir nesulaukėme – neliko lėšų. Jei būtume žinoję, kad taip viskas baigsis, tikrai nebūtume pirkę naujo preso, nes ir senasis dar neblogai dirbo, o jį paskubėjome parduoti“, – dėl žlugusių planų apgailestauja S. Zakarauskas.

Srutvežis – ne vienintelis Stanislovo rankomis sumeistrautas technikos gaminys. Per praėjusią žiemą vyras pasidarė štai tokį galingą visureigį. „Jau ir dokumentus jam susitvarkiau, registravau kaip traktorių“, – šypsosi Stanislovas, jau išbandęs, kad mašina pažliugusiais kaimo keliais rieda be priekaištų, o prireikus ir užklimpusį vilkiką ištempia

Zakarauskų ūkis turi visą reikalingą techniką, todėl trise – tėtis ir du sūnūs – visus reikalingus darbus nudirba. Nė vieno mechanizatoriaus neprisireikia samdyti. Ūkis apima 227 ha, iš kurių 158 ha yra nuosava žemė. Laikoma apie 200 galvijų, iš kurių 63 melžiamos karvės. Žemės Vaikutėnų kaimo apylinkėse nederlingos, vidutinis žemės našumo balas yra 30. Tačiau ganyklose žolė užauga pakankamai vešli, tad ūkis suka mėsinės galvijininkystės link.


MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos